Hamileyim Anneyim Soru Sor

AuSSie-AnGeL

Daimi Üye
Üye
Benim prensesim olacaK ;))))) 38+3 oldum inşallah =) ay cok heycanlıyım bian once dogurmak istiyorum.. amniyosentezin nasıl geçti abla kolay bişi demi ? bende olmuştum.. hey gidi günler hey !!!

sheker_shey

Daimi Üye
Üye
Çok sevindim canım oğlunu görmene :) Çok cicili bicili bir duygu, Allah tatmak isteyen herkese nasip etsin. Bizimde kontrolümüz vardı bugün. Bir sorun yokmuş çok şükür. Bütün organları oluştu artık gelişimini takip edicez dedi doktorum. Tetanoza gelince, bende hemşireyim. Ve hastanede steril olmayan bir malzeme kullanıldığı için sezaryen yeri açık bırakılıp hergün pansuman yapılmak zorunda kalan bir kadın hastam olmuştu. Ve kadıncağız 15 gün eziyet çekmiş ve bebeğinden ayrı durmak zorunda kalmıştı. Senin gibi bende doktoruma güveniyorum ki senin eşin Dr ve aşıların ana merkezinde çalışıyor, aile hekimliğinde, aşıların ne durumda olduğunu daha iyi biliyordur muhakkat. Fakat bu aşı canlı bakteri içermediği için ben yaptırılması taraftarıyım. Çünkü dokturum sadece kendisi çalışmıyor, bir ekiple çalışıyor. En azından ben hem kendimi hem bebeğimi böyle daha güvende hissediyorum. Doğum aralık ayı içerisinde olacak gibi görünüyor bir aksilik olmazsa ya da gecikme. Hatta bugün doktorum da 'Ocak ayını beklemeyecek göründüğü kadarıyla' dedi :) Yerini çok severde çıkmaz istemezse ocak başı, ama yok ben duramıyorum derse aralık ayında kucağımızda olacak inşallah :) Senin doğum şubata denk geliyor değil mi? Kııız, bakarsın 14 şubatta doğar :)
slm cnm ev falan taşıyınca ben giremedim yeni okudum yazdıklarını..Cnm doğum 2 şubat gibi olucak ALLAH kısmet ederse ama bebişlerin işi belli olmaz malum:)zamannda sağlıklı doğsunlar da artık hayırlısı..Sizde baya büyümşsnz maaşallah :)ALLAHIM sağlıklı doğumlar nasip etsn cnm..

Berrakmavi

Yeni Üye
Üye
Arkadaşlar ben yeni bir hamileyim. Bugün öğrendim daha. :) Doktor düşük olmasın diye bebe aspirini ile birlikte progestan verdi. Kullanmamı söyledi. Size de vermiş miydi? Aspirin olunca... tereddüt etmeyeyim değil mi? Doktoruma çok güveniyorum elbette ama size de sormak istedim.

sheker_shey

Daimi Üye
Üye
Arkadaşlar ben yeni bir hamileyim. Bugün öğrendim daha. :) Doktor düşük olmasın diye bebe aspirini ile birlikte progestan verdi. Kullanmamı söyledi. Size de vermiş miydi? Aspirin olunca... tereddüt etmeyeyim değil mi? Doktoruma çok güveniyorum elbette ama size de sormak istedim.
cnm öncelkle hayırlı olsn RABBİM sağlıkla kucağına almayı nasip etsn.Bnm eşimde dr ve ben ilk zamanlarda dr'a gittğimde dr da bana aspirini önermişti bnm ilkm düşük olmştu ama eşim asla izin vermedi.Aspirinn gebelik kategorisi A da değil B de değil.Sen istersen bi başka dr'a git.Tamm progestan kullandm ama o da lekelenmelerim olmştu yne ilk bebekte o yüzden kullandm.Cnm bazı dr'lar gebelere aspirin vermeyi çok seviyo sen sen ol başka dr'a görün istersen tabiki benden sölemesi senden uygulaması:)

babyangel

Yeni Üye
Üye
Hayırlı olsun öncelikle :) Umarım güzel ve rahat bir gebelik geçirirsin ve hayırlısıyla meleğini kucağına alırsın. :) Benimde hamile olduğumu öğrendikten sonra kahverengi akıntım devam etti 2 ay boyunca. Ve bu iki ay boyunca progestan kullandım. Bu zaten bir hormon desteği ve kullanmanda hiç bir sakınca yok. Sadece ilacı aldığın saatlere dikkat et çünkü acayip uyku yapıyor. Ben ilacı aldıktan yarım saat en geç 1 saat sonra çok derin uykuya dalıyordum :) Ama aspirin için aynı şeyi söyleyemem. Ayrıca dolaşımla ilgili bir sorunun falan var mı ki? Malum kanamayı arttıran bir ilaçtır aspirin. Bence de başka bir doktorun daha görüşünü almanda fayda var. Tabi tercih senin. :)

babyangel

Yeni Üye
Üye
slm cnm ev falan taşıyınca ben giremedim yeni okudum yazdıklarını..Cnm doğum 2 şubat gibi olucak ALLAH kısmet ederse ama bebişlerin işi belli olmaz malum:)zamannda sağlıklı doğsunlar da artık hayırlısı..Sizde baya büyümşsnz maaşallah :)ALLAHIM sağlıklı doğumlar nasip etsn cnm..
Kız bir de hamile hamile ev mi taşıdın sen? Umarım kendini hırpalamamışsındır. Bende bu yıl taşınmayı düşünüyordum ama bebiş girince araya seneye ertelemeye karar verdik. Bizde 31+2 olduk ve bugün doktor kontrolümüz vardı. :) Çok şükür sağlığı gelişimi yerinde. 1800 gr olmuş benim oğlum :) Ve güzel haber şu; ters duruyordu ya hani, dönmüş ve normal doğum yapmamda bir sakınca kalmadı :) Laf aramızda çok tırsıyorum :) Aslında doğum gözümü korkutmuyor ama doğum sırasında ufak bir kesi atıyorlar ya beni esas korkutan o, belki hissetmicem bile ama korkuyorum napim? :)

Son düzenleme:

sheker_shey

Daimi Üye
Üye
Kız bir de hamile hamile ev mi taşıdın sen? Umarım kendini hırpalamamışsındır. Bende bu yıl taşınmayı düşünüyordum ama bebiş girince araya seneye ertelemeye karar verdik. Bizde 31+2 olduk ve bugün doktor kontrolümüz vardı. :) Çok şükür sağlığı gelişimi yerinde. 1800 gr olmuş benim oğlum :) Ve güzel haber şu; ters duruyordu ya hani, dönmüş ve normal doğum yapmamda bir sakınca kalmadı :) Laf aramızda çok tırsıyorum :) Aslında doğum gözümü korkutmuyor ama doğum sırasında ufak bir kesi atıyorlar ya beni esas korkutan o, belki hissetmicem bile ama korkuyorum napim? :)
valla taşıdık cnm ev almştık daha çok kış olmadan taşınalm dedik ama baya bi yoruldm.Annem vardı genelde o yaptı ama ister istemez yoruldm baya bi...Ya inanır mısın bende sancıdan falan korkmuyorum da senn gibi kesiden yani epizyodan korkuyorum.Kime sorduysam o kesiyi hissetmiyosn sancıdan diyo ve iğne yapıyolarmş falan.ALLAHIM yardmcmz olsn cnm nts'ye girmeye başladn mı cnm sen?

babyangel

Yeni Üye
Üye
Geçenlerde bizim doktorlardan biriyle konuşmuştum. 'Deri o kadar inceliyorki kağıt gibi oluyor ve kadın epizyoyu hiç hissetmiyor' demişti. Ve bebeğin saçları görününce yanılmıyorsam hemen iğneyi yapıp bölgeyi uyuşturuyorlar. Bi kaç doğum izlemiştim de canlı canlı, ordan biliyorum :) Ayrıca bugün 32 haftalık gebedir diye rapor da verdi doktor ve NST'ye hala girmedik, bayramdan sonra tekrar kontrol var canım. Belki o zaman ister. :) Şeker yükleme testin yapıldı mı senin?

sheker_shey

Daimi Üye
Üye
Geçenlerde bizim doktorlardan biriyle konuşmuştum. 'Deri o kadar inceliyorki kağıt gibi oluyor ve kadın epizyoyu hiç hissetmiyor' demişti. Ve bebeğin saçları görününce yanılmıyorsam hemen iğneyi yapıp bölgeyi uyuşturuyorlar. Bi kaç doğum izlemiştim de canlı canlı, ordan biliyorum :) Ayrıca bugün 32 haftalık gebedir diye rapor da verdi doktor ve NST'ye hala girmedik, bayramdan sonra tekrar kontrol var canım. Belki o zaman ister. :) Şeker yükleme testin yapıldı mı senin?
ya bende o epizyo sahnesini izledim anammm kadını baya kestiler ödüm patladı :)hissedilmiyomş falan ama işte ama'lar var..cnm 32 den itibaren girmen lazım dye biliyorum eşim de öle sölüyo hani.Şeker testimizi yaptırdık hamd olsn bişi çıkmadı çok şükür..Ama inan hareketlerini böle hissettikçe korkularm azalıyo doğsn da kucağıma alaym herkülümü diyorum hahaha hahaha

babyangel

Yeni Üye
Üye
ya bende o epizyo sahnesini izledim anammm kadını baya kestiler ödüm patladı :)hissedilmiyomş falan ama işte ama'lar var..cnm 32 den itibaren girmen lazım dye biliyorum eşim de öle sölüyo hani.Şeker testimizi yaptırdık hamd olsn bişi çıkmadı çok şükür..Ama inan hareketlerini böle hissettikçe korkularm azalıyo doğsn da kucağıma alaym herkülümü diyorum hahaha hahaha
Bayramdan sonra gidince 33+ olucaz artık, o zaman bi NST ye gireriz sanırım. Yalnız benim kilo sorunum hala devam ediyor. 1 ayda 5 kilo almışım. Doktorum böyle gidersem diyetisyene gitmek zorunda kalacağımı söyledi. Testin iyi çıkmasına çok sevindim. Bütün testleriniz bitti, hadi gözünüz aydın :) Gün geçtikçe hareketlerini daha da yoğun hissedeceksin. Mesela benim bebişi hergün bir kaç kez hıçkırık tutuyor :) Hatta yazığım şu dakikalarda yine bir hıçkırık krizinde kendisi :) Ve bol bol ayaklarıyla itip duruyor :) Alan daraldı, sıkıntı başladı tabi :)

sheker_shey

Daimi Üye
Üye
Bayramdan sonra gidince 33+ olucaz artık, o zaman bi NST ye gireriz sanırım. Yalnız benim kilo sorunum hala devam ediyor. 1 ayda 5 kilo almışım. Doktorum böyle gidersem diyetisyene gitmek zorunda kalacağımı söyledi. Testin iyi çıkmasına çok sevindim. Bütün testleriniz bitti, hadi gözünüz aydın :) Gün geçtikçe hareketlerini daha da yoğun hissedeceksin. Mesela benim bebişi hergün bir kaç kez hıçkırık tutuyor :) Hatta yazığım şu dakikalarda yine bir hıçkırık krizinde kendisi :) Ve bol bol ayaklarıyla itip duruyor :) Alan daraldı, sıkıntı başladı tabi :)
evet cnm testler bitti şükür:)bu arada kaç kiloyla hamile kaldın kaç kilo aldn toplamda?ya ben 49 la hamile kaldm şimdi 57 kiloyum hatta 58 :) çok aldm gibi ama pek göstermiyo nereye gittiyse aldğm 9 kilo??ya bnmkide ayaklaryla tepiniyo ama neden tepindiğini anlayamyorum.Aşağı aşağı vuruyo hele oturuş pozisyonm rahatszsa iice sıkılıyo beyfendi.Hıçkırdğnı nasl anlıyosn ya??çok enteresan yani ben ultrasonda gördm de hissetmedm

babyangel

Yeni Üye
Üye
evet cnm testler bitti şükür:)bu arada kaç kiloyla hamile kaldın kaç kilo aldn toplamda?ya ben 49 la hamile kaldm şimdi 57 kiloyum hatta 58 :) çok aldm gibi ama pek göstermiyo nereye gittiyse aldğm 9 kilo??ya bnmkide ayaklaryla tepiniyo ama neden tepindiğini anlayamyorum.Aşağı aşağı vuruyo hele oturuş pozisyonm rahatszsa iice sıkılıyo beyfendi.Hıçkırdğnı nasl anlıyosn ya??çok enteresan yani ben ultrasonda gördm de hissetmedm
Ben 58 le hamile kaldım şuan 76 kiloyum. Herşey normal giderken Ramazan bayramında birden hızlı kilo almaya başladım ve şimdi ne yesem kalıyor. Buna bir bisküvi bile dahil. Haftada 1 kilodan fazla alıyorum ve doğuma daha 8 hafta var. Böyle giderse 85 le falan tamamlicam hamileliğimi galiba :) Benim doktorum toplam alınacak kilonun 10-13 kilo kadar olması taraftarı ama tabi ben sınırı aşalı çok oldu. Bence sende dikkatli ol. Hani kiloları vermeyi dert ettiğim falan yok. Bi şekilde uğraşır veririm ama bebeğime zarar vermesin bu kilolar. Beni endişelendiren bu..

Bende yatarken rahatsız olduğunda pıtır pıtır vurmaya başlıyor hemen :) Sonra haydaa dön o yana, olmadı dön bu yana :) Bu dönemde bol bol nefes alma egzersizleri yaparmış bebekler. O yüzdende çok hıçkırık tutarmış. Böyle kısa kısa, ritimli bir hareket oluyor karnımda. Bu da biraz damar atmasına benziyor. Sanki ufak ufak tekme atıyormuş gibi. Karnımın alt kısmında hissediyorum hep. Ben ayağıyla vuruyor sanıyordum. Meğer başı oradaymış :)

sheker_shey

Daimi Üye
Üye
Ben 58 le hamile kaldım şuan 76 kiloyum. Herşey normal giderken Ramazan bayramında birden hızlı kilo almaya başladım ve şimdi ne yesem kalıyor. Buna bir bisküvi bile dahil. Haftada 1 kilodan fazla alıyorum ve doğuma daha 8 hafta var. Böyle giderse 85 le falan tamamlicam hamileliğimi galiba :) Benim doktorum toplam alınacak kilonun 10-13 kilo kadar olması taraftarı ama tabi ben sınırı aşalı çok oldu. Bence sende dikkatli ol. Hani kiloları vermeyi dert ettiğim falan yok. Bi şekilde uğraşır veririm ama bebeğime zarar vermesin bu kilolar. Beni endişelendiren bu..

Bende yatarken rahatsız olduğunda pıtır pıtır vurmaya başlıyor hemen :) Sonra haydaa dön o yana, olmadı dön bu yana :) Bu dönemde bol bol nefes alma egzersizleri yaparmış bebekler. O yüzdende çok hıçkırık tutarmış. Böyle kısa kısa, ritimli bir hareket oluyor karnımda. Bu da biraz damar atmasına benziyor. Sanki ufak ufak tekme atıyormuş gibi. Karnımın alt kısmında hissediyorum hep. Ben ayağıyla vuruyor sanıyordum. Meğer başı oradaymış :)
ya kilolar süt olarak gidiyomş bebeğe de zarar vermez merak etme.Bnm ablamda toplam 40 kilo aldı biliyo musun??bebeğe de hiç bişe olmadı ve doğum snrası bişe kalmadı için rahat olsn.Böle 20 kilo 40 kilo alan bi çok kişi biliyorum.Ben 25 yaşndaym ve hayatm boyunca 50'nin üzerine 1 kere çıktm lise dönemlerinde o da 53 idi.Şuan 58 bana öle fazla geliyo ki kendimi tombiş gibi hissediyorum hahaha ama insan acıkınca yiyo valla yapıcak bişe yok .Bnm sürekli midem kazınıyo acıkıyorum ama ALLAHTAN hamur işi yemiyorm tatlı yemiyorum sevmem.Bi de onları yesem ne olurum ALLAH bilir..Korkma cnm valla ye gitsin karnmzda can taşıyorz ihtiyaç var ki yiyoruz dimi ama?:)

babyangel

Yeni Üye
Üye
Haklısın :) Ama doktorum preeklampsi yönünden korkutuyorsun beni dedi. Ona canım sıkılıyor. Çok şükür ki tansiyonum normal çıkıyor. Bi de hastalığı araştırdım biraz. Çoğunlukla gebeliğin son 6 haftasında görülürmüş. Umarım öyle bi sorun yaşamayız.. Sen kendini tombiş hissediyorsun, ben kendimi dolma biber gibi görüyorum artık :D Bir merdiven çıkışım var böyle badi badi :D Eşimde beni armutum benim diye seviyor :D Bi de üstüne gidip bana tatlılar alıp geliyor, ben bu kocayla zor durdururum boğazımı :D

sheker_shey

Daimi Üye
Üye
Haklısın :) Ama doktorum preeklampsi yönünden korkutuyorsun beni dedi. Ona canım sıkılıyor. Çok şükür ki tansiyonum normal çıkıyor. Bi de hastalığı araştırdım biraz. Çoğunlukla gebeliğin son 6 haftasında görülürmüş. Umarım öyle bi sorun yaşamayız.. Sen kendini tombiş hissediyorsun, ben kendimi dolma biber gibi görüyorum artık :D Bir merdiven çıkışım var böyle badi badi :D Eşimde beni armutum benim diye seviyor :D Bi de üstüne gidip bana tatlılar alıp geliyor, ben bu kocayla zor durdururum boğazımı :D
ya bişi olmaz ALLAHN iznyle içini rahat tut ama tatlı konusunda da azıcık mideni tut hahaha hahaha reflün artmıyo mu??bnm en fazla yediğim tatlı sarelledir çok yerim başka da tatlı yemem ama reflümü arttırıyo.Bende kendime tombul kedi diyorum böle tombul kedilerin yürüyüşleri gibi hissediyorum.Ya bazen yemekten snra kendim kalkamıyorum eşim kaldırıyo otutturuyo falan.Ne bilim böle şeyler işte cnm ALLAHM bebeklerimize sıkıntı vermesin de hepimz razıyız değil mi böle şeylere:)

babyangel

Yeni Üye
Üye
Reflü her zaman olmuyor çok şükür. Daha çok baharatlı yiyecek yediysem ya da aç karnına bisküvi yediysem artıyor. Sen tatlı hamur işi sevmediğin için şanslısın, ben sadece kahveden uzaklaştım o kadar. Mide bulantım bile olmadı. Ben ne ayakkabı ne çorap giyemez haldeyim :D He bi de bugün doktor 'bebeğin saçlı doğacak' dedi :) Zaten kel doğmasını beklemiyordum ama güzel haber oldu. :) Doğru söylüyorsun, biz çekeriz ağrıyı acıyı, bebeklerimiz sağlıklı olsun yeterki. :) Allah'ın izniyle sağlıklı sıhhatli alalım kucaklarımıza :)

babyangel

Yeni Üye
Üye
ya bnde acaip çarpıntı ve nefes alamama gbi sorunlar oluyo daralıyorum.Eşim yapıcak bişe yok bu duruma diyo ama nefesm ve kalbm durucak gbi hissediyorum.Sende yaşıyo musun böle durumlar?
Tabi ki canım yaşamaz mıyım? Bazen bayılacakmışım hissi veriyor. Nefes alamama zaten genel bir sorun. Bebek büyüdükçe akciğerlere baskısı artıyor. Oturduğum yerde birşey yapmazken, sadece konuşmak bile merdiven çıkmışım gibi nefes nefese kalmama yetiyor bazen. Uyurken sorun oluyorsa başının altına bir yastık daha ekle. Faydası oluyor. Ama çarpıntı çok sıkıntı yaratıyorsa ölçün, gerçi eşin kontrol etmiştir ama. Bazı kadınlarda çarpıntı ayrıca sorun olabiliyor. Öyle bi hastamız vardı, ama sadece dinlendirebiliyorduk, başka müdahale yapamıyorduk.

sheker_shey

Daimi Üye
Üye
ya biz 19.haftada eko yaptırdık bu yüzden ama kardiyolog herşeyn normal oldunu söledi.Özellikle yemekten snra yaşıyorum bunu.Dediğin gibi yatarken yastık koyuyorum ii geliyo ama fena oldğu durumlarda mümkün değil uzanamıyorum...Ayy acaip bişe bu yaaa eşim zorlama nefes alıyosn diyo ama sanki tıkanmşm gibi hissediyorum..Çok zor bi durum yaaa 2 gün önce varya çıldrıdm resmen ayağa da kalkammıyorm tansiyon dşüyo .Bide oğlan galiba bi yerlere bastırıyomş ondan da tıkanıyomşm...neyse senn az kaldı bnm daha 3 ay'ım var ALLAH yardmcm olsn.Bu arada yarn ALLAHtan mani çıkmazsa yola çıkıcaz Mersin'e annemlere gidicz inşallah..Bn yavaş yavaş yataym malum tıkandm yürüyeym birazck:)