Hamileyim bel ağrısı nasıl geçer söyler misiniz?

B

Beykent.

Forum Okuru
Hamileyim bel ağrısı nasıl geçer söyler misiniz?

Hamile kadının bel ağrısı nasıl geçer melek kadınlar kulübü hamile kadının bel ağrısına ne iyi gelir forum'da.​

27 haftalık hamileyim çok bel ağrım oluyor daha doğrusu ilk hamileliğimi öğrendiğim zamandan beri bel ağrım var. Hamile kadının bel ağrısı nasıl geçer bir fikir verebilir misiniz? Özellikle gece daha çok ağrım oluyor kalkıp geziyorum evin içinde bel ağrımdan ötürü? Valla fikirlerinizi bekliyorum beden böyle ağrı oluyor?

images (13).jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar
Hamile kadının bel ağrısı nasıl geçer?Hamilelikte bazı belirtiler normaldir ama böyle uzun süren bir ağrıyı doktorunuza sormanız iyi olur diye düşünüyorum. 27 haftalık bir gebelikte bebeğin hareketlerini baz alınız lütfen kontrollerinize de gidiyorsunuzdur elbette ama bu bel ağrısını söyleyin doktorunuza mutlaka. Bazen hamile kadınlarda bel ağrısı fazla kilo almaktan kaynaklanabilir. Doktorunuz verdi mi bilemiyorum ama kalsiyum ve d vitamini eksikliğinde de bel ağrısı olabilir. Uzun süre ayakta kalmak, rahatsız ve yanlış şekilde yatış bel sırt ağrılarına neden olabilir.

Hamile kadınlarda bel ağrısını biraz olsun rahatlatmak için rahat bir yatış pozisyonunda uyumanız iyi olacaktır. Gün içinde de sık sık istirahat etmelisiniz. Fazla ayakta kalmamak da bir secenektir. Ayrıca doktorunuza danışın belki sizi rahatlatmak için hafif ağrı kesici önerebilir. Dilerseniz aşağıdaki linkten "hamileyim bel ağrımı azaltmak için ne yapmalıyım" yazımızı inceleyebilirsiniz.

Geri