Haşlanmış yumurta kaç dakika kaynatilmali arkadaşlar?

• Konbuyu başlatan Halimebakar
  • Başlangıç tarihi
H

Halimebakar

Forum Okuru
Haşlanmış yumurta kaç dakika kaynatilmali arkadaşlar?

Haşlanmış yumurta kaç dk melek kadınlar kulübü haşlanmış yumurta kaç dk da haşlanır forum'da.​

Kizlar ben yeni anne oldum. İlk bebeğimi dünyaya getirdim ve ek gıdaya geçmeye başladık. Bebeğime yumurta haşlayıp vermek istiyorum ama yumurta kaç dk da pişer acaba tecrübeli anneler sizler nasıl veriyorsunuz yumurtayı ek gıdaya geçen bebeğinize? Bir de yumurtanın sadece sarısını veriyoruz galiba bilgi verir misiniz bu konuda da.

Merhabalar
Hayırlı olsun ek gıda süreciniz. Size tavsiyem bu dönemde her şeyden azar azar bebeğinize tattirmaniz ama tabii doktorunuza danışarak çünkü bebeklerin bazı yiyeceklere karşı alerjisi olabiliyor. Yumurta meselesine gelince bebeğinize 6 aydan itibaren haşlanmış yumurta sarısını verebilirsiniz. Beyazını ise doktorunuza sorarak genelde 8-9 aydan sonra veriyorlar anneler ben de ikizlerime 9 aylıkken beyazını da vermeye başlamıştım. Yumurta kaç dk da pişer sorusuna aslında isteğe bağlı diyebileceğim gibi 5 dk dan fazla kaynatmamak gerekir. Bebekler için ise yine bu ayarda kaynatmak yeterlidir. Haşlanan yumurtanın sarısını labne peynir ile ya da biraz bisküvi ile ezerek verebilirsiniz. Madem ek gıdaya geçiş yaptınız aşağıdaki yazıyı da incelemenizi tavsiye ederim. "Ek gıdaya başlarken nelere dikkat etmeliyim"

Geri