Havlu Kenarı Örnekleri Çeyizlere Girmeye Aday Modeller

Havlu Kenarı Örnekleri Çeyizlere Girmeye Aday Modeller
İğne Oyası Havlu Kenarı Örnekleri- Gerek yaşadıkları alanları gerekse kendilerini süslemeye alışkın olan biz kadınlar geçmişten günümüze gelene kadar bu gelenek böyle devam etmiştir. Süsleme amaçlı yapılan el işlerinden biri olan iğne oyaları da gerek havlu kenarlarını gerek tülbentleri, gerek mendil ya da fularları süsleyerek hoş görünmelerini sağlamıştır. İğne oyaları biz Türk kadınlarının duygu düşüncelerini ve tüm inceliklerini ortaya koyan bir el emeği göz nurudur. İğne oyası danteller oyalar örgü işleri ile hanımlar tüm el becerilerini kullanarak adeta küçük birer sanat abidesi oluşturmaktadırlar. Ben de bu yazımızda sizlere yeni örneklerden görseller derledim. El emeği göz nuru hepsi de. Siz de gerek çeyizinize gerek evinizde kullanmak için değişik örnekler arıyorsanız bu modellere bir göz atın isterseniz. Artık her çeyizde yer alan bir geleneğimiz olan yazmalarımızdan düşürmediğimiz iğne oyalarının yepyeni havlu kenarı örnekleri ile tanışmaya hazır mısınız? Özellikle çiçek motiflerini bu sezonda da iğne oyası modasında sıklıkla göreceğiz sanıyorum. Özellikle ben ortasında boncuk olan çarkıfelek modeline bayıldım. Havlu kenarlarında çok hoş görüneceğinden eminim. Bu modellerle havlularınız adeta bir çiçek bahçesine dönüşecek. Kullanmaya kıyamayacaksınız.


cicek-motifinden-igne-oyasi-havlu-kenari-icin-bir-ornek-jpg.67612,Havlu Kenarı Örnekleri Çeyizlere Girmeye Aday Modeller


Özellikle bu modelde çok hoşuma gidenlerden biri. Havluda yer alan lale görseline uygun olarak iğne oyasını da lale motiflerinden yaparak çok şık bir görünüm elde edilmiş. Siz de hayal gücünüzü kullanarak şahane modeller çıkarabilirsiniz.

lale-desenli-igne-oyasi-havlu-kenari-jpg.67613,Havlu Kenarı Örnekleri Çeyizlere Girmeye Aday Modeller


pembe-yaprakli-igne-oyasi-havlu-kenari-ornegi-jpg.67614,Havlu Kenarı Örnekleri Çeyizlere Girmeye Aday Modeller


Dediğim model buydu işte. Havlu kenarlarına çok yakışacak yeni modellerden biri. Çok modern şık görünümü ile beni etkiledi. Çarkıfelek diyorlarmış bu modelin adına ortasındaki boncuk ile de şıklığına şıklık katmış. Genç kızlar çeyizlerine koymak için güzel bir alternatif olabilir. Bu sezonda da havlu kenarlarında çiçek motiflerini bolca göreceğiz sanıyorum. Bu harika el işini öğrenmek isteyenler dilerseniz buradaki konumuzdan şematik olarak nasıl yapıldığını ayrıntılı inceleyebilirsiniz.

ortasi-boncuklu-carkifelek-modelinden-igne-oyasi-havlu-kenari-ornegi-jpg.67615,Havlu Kenarı Örnekleri Çeyizlere Girmeye Aday Modeller


cicek-motifli-igne-oyasi-havlu-kenari-jpg.67616,Havlu Kenarı Örnekleri Çeyizlere Girmeye Aday Modeller
 
Üst