Hayattan aldığınız en büyük ders nedir?

Herkes seni bişeyler verebiliğin sürece seviyormuş... Ya da sen sevildiğini zannediyormuşsun... Iyi gün dostu çok kötü günde yanında olanlar bikaç kişiden ibaretmiş... Ama---yinede pes etmemek gerek... Hayata küsmemek gerek... Yola devam edip mutlu olacabileceğin şeyler yapmalısın bunları yaparkende kendinden çok ödün vermemelisin...

Ben hayattan dersimi aldım ama geç aldım malesef... Bedelini ise sağlığımla ödüyorum şuanda.

Hiç kimseye ama hiç kimseye hak ettiğinin çok çok üzerinde değer vermemeli ve hiç kimseden senin gibi olmasını beklememeli. Bunun için ise asla üzülmemeli... Al gülüm ver gülüm yapmalı. Karşıdakini taklit etmeli ve ayrıca herkesin yolun bir yerinde boş olduğunu asla ama asla unutmamalı. Üstelik dostluklarında, insanlığında lale devrinde kaldığını hesap edipte, ona göre ''dost'' kelimesini gözden geçirmeli.

Hepimizin hayatında ki tek gerçek ve tek sahip olduğu şey sağlıktır. Sağlığınızın kıymetini bilin ve önceliği hep sağlığınıza verin. Malesef ki sağlığınızı yitirince, bir defa ölmüyor her dakika geberiyorsunuz, çin işkencesi çekiyorsunuz.

Dilerim ki ALLAH hiç kimseye amansız dert vermez ve hiç kimseye sağlığı ile ders vermez. Bunun bedelini şuanda ödeyen biri olarak diyebilirim ki, bedeli çok büyük ve inanılmaz sancılı...

Hayat size acısı az olan dersler versin Melek'ler.

Sevgilerimle...

orta okuldaydım cok sevdiğim cocukluk arkadaşımda benle aynı sınıfta ve aynı sıradaydı bir günn onunla kavga ettikk kırıldık birbirmizi ve küstük hayatımın en büyük yanlışıydı sonra ki gün onunla barışmak için onun en sevdiği şeyleri almış onu bekliyordum okul kapısında ama gelmedi okula eve gittiğimde tam mahalleye girdiğim de o cok sevdiğim arkadaşımın ölüm haberini aldım:18::18: ... hayatta kimseye küs kalmamayı ögrendim o bana küs ve kırık gitti hayatt bana bu kadar acı bir şeyii böle ögretmişti benden cocuklugumun tek ifadesini alarak....

sonra dostluklara arkadaşlıklara inanmamayı kimseye arkanı dönmemeyi ögrettii bu hayat bana .....cıkarsız kimsenin olmadıgını gördüm herkezin iki yüzlü oldugunu gördüm..

ve biliyor musunuz? ben hayattan artık korkuyorumm hepte korkucam....

Geri