Highlighter nasıl kullanılır ne işe yarar uygulama

Highlighter nasıl kullanılır ne işe yarar uygulama
Highlighter nasıl uygulanır ne işe yarar highlighter nasıl kullanılır daha fazlası Melekler FORUM'da.

HİGHLİGHTER NEDİR NE İŞE YARAR?


Aslında söylemesi biraz zor ama aydınlatma anlamına geliyor highlighter. Ve makyajın artık bayanlar için olmazsa olmazı olmuş durumda. Nedir peki highlighter? Makyajımızı daha ön plana çıkarmak aslında yüzümüzün istediğimiz alanlarını daha ön plana çıkarmak makyajın bir püf noktası için olmazsa olmaz highlighter uygulaması. Özellikle yüzümüzün T bölgesi dediğimiz alanı parlatmak ve makyajınıza hoş bir görüntü katabiliyorsunuz. Tabii highlighter in de kullanım püf noktaları var. Örneğin aşırı derecede yüzünüze sürerseniz hoş bir görüntü dışında çok parlak bir yüz ve hoş olmayan görünüm ortaya çıkarabilirsiniz. Artık hanımların çantasından eksik olmayan ruj allık kalem dışında highlighter ve bronzer da ekibe katılmış durumda. Artık özel gün ya da günlük makyaj rutinlerinde highlighter olmadan hanımlar dışarı çıkmıyor. Ama gerçekten bazıları o kadar abartılı yapıyor ki hoş durmuyor açıkçası yüzü pasparlak sadece insanlar bence o parlaklığa odaklanıp bakıyorlar.

highlighter palet.jpg


HİGHLİGHTER NASIL UYGULANIR?

Evet highlighter ne işe yaradığından bahsettik. Şimdi de highlighter nasıl bir şey ve nasıl uygulandığından bahsedelim. Gratise filan giderseniz mutlaka görürsünüz. Highlighter lar hem stick şeklinde hem de palet şeklinde oluyor. Bana kalırsa size hangisi uygun ise onu kullanın. Ama bence palet şekli daha pratik hanımlar. Sticker da kullanabilene pratiktir aslında. Sürüş şekli T bölgesidir. Neresidir T bölgesi denilen alanlar? Elmacık kemikleri biraz üzeri burun kenarları hafif alına da sürebilirsiniz. Hatta dudak üstüne sürdüğünüzde dudakları daha hoş ve dolgun gösterecektir. Ben her zaman hafif makyajdan yanayım. Highlighter uygulanışında da ufak ufak sürüp dağıtmak daha hoş ve keskin olmayan bir görünüm sunacaktır. Örneğin elmacık kemiklerinize stick ile sürdünüz bunu bir sünger yardımı ile iyice dağıtmaz iseniz oralarda keskin bir görüntü oluşacak. Onun için hafif parlama ile makyajınız daha hoş yüzünüz istediğiniz gibi belirgin görünecek. İstediğiniz alanları profesyonel bir şekilde ortaya çıkarabileceksiniz. Allık sürerken nelere dikkat etmelisiniz hanımlar buradan.

highlighter uygulamasi.jpg


HİGHLİGHTER İLE YÜZÜNÜZ DAHA BELİRGİN

Dediğim gibi hanımlar daha fazla sürmek yerine ön plana çıkarmak istediğiniz alanlara ufak ufak tampon hareketlerle bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle özel gece ve düğün gibi şık davetlerde harika oluyor. Yine kaşlarınızın hemen altı ve üstüne uyguladığınızda kaşlar daha belirgin daha kalkık görünecek özellikle kaşları az miktarda olanlar uygulayabilirler. Yine burun kenarları ve ucu için kullanılabilir. Burnun daha ince ve ucunun hafif kalkık görünmesi highlighter ile estetik yapmadan mümkün. Highlighter uygulama yeri olan elmacık kemiklerinde yapılan bir yanlışlık var belirtmek isterim. Elmacık kemik ve şakaklara doğru olan bölge yerine daha çok bazıları alt yanaklara doğru bir uygulama yapıyorlar bu da hoş görünmüyor. Size highlighter kullanımının videolu anlatımını sunacağım aklınızda soru kalmayacak hanımlar.

highlighter nasil kullanilir.jpg


 
Üst