Horlamaya karşı radyocerrahi tedavisi

nisan

nisan

Yeni Üye
Üye
horlama tedavisi izmir horlama merkezi izmir küçük dil uzaması tedavisi küçük dil uzaması merkezi
İZMİR (İHA) - İzmir Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz Polikliniği, horlama sorunu olan hastaları radyocerrahi yöntemiyle tedavi ediyor. Yüksek frekanslı ve düşük ısılı radyo dalgalarının damak ve küçük dile uygulanması işlemine “radyocerrahi” denildiğini belirten Op. Dr. Feda Bayrak, “Bu yöntem sayesinde basit tip dediğimiz horlama, etkili ve hızlı bir şekilde tedavi ediliyor” dedi.
Horlama şikayetlerine haftada iki gün randevu sistemiyle baktıklarını belirten Bayrak, “Horlama burunda kemik eğriliği, sinüzit, damak bozuklukları, küçük dil uzaması, çene bozuklukları gibi nedenlerle ortaya çıkar. Her yaşta görülebilen bir rahatsızlıktır. Özellikle obez diye tabir edilen kilo problemi olan erkeklerde daha yaygın şekilde ortaya çıkıyor” diye konuştu.
Radyocerrahi yöntemini basit tip horlamada uyguladıklarını vurgulayan Bayrak, şu bilgileri verdi:
“Bu tedavi damağa radyofrekans uygulama yöntemidir. Damak anestezi ile uyuşturulduktan sonra bölgeye radyo dalgaları verilerek damak içinde sertlik oluşturulur. Bu sertlik sayesinde uyku sırasındaki titreşimler azalır veya tamamen kesilir. Bu yöntemi çocuklarda uygulamıyoruz. Tedavi birer ay arayla üç seans halinde yapılıyor. Radyocerrahi tedavisi poliklinikte yapılabilen bir operasyondur. Yapılan işlemden sonra hafif bir ağrı ve şişlik hissedilebilir. Fakat iyileşme süreci kısadır. Biz bu uygulamayı bir yıldan fazla bir süredir hastanemiz bünyesinde gerçekleştiriyoruz”
 
Üst