İkizlere hamileyim diğer çocuğumu kreşe versemmi?

Amin inşallah Sağlıkları ile gelirler. Bizde de ikiz var bir kız bir erkek :D:D Elifim Ömerim Sizede nasip etsin Rabbim :)
aa senın ıkızlerın mı canım akrabanın mı ? :) kac yasındalar ?

valla bızım ikizler araya girince tüm aile şok olduk yoksa daha ıkıncı çocuğu düşünmüyorduk ben 28 yaşındayım bu zamana kadar reglim hep gecikti yine öyle sanmıştım ev taşıyorduk ben evi temizle camları temizle ona koş buna koş derken bayılmışım hemen götürmüş eşim tabi doktora demesin mi ikizlere hamilesin hemde 6 haftalık! biz şok tabi :D ne eşimin ailesinde ne benim tarafta var ikiz tabi beni sardı bir heyecan korku telaş nasıl baş edicem napicam hepsine yetebilecek miyim vs öyle böyle derken 30 haftalik olduk

ayy masallah buyumusler ya benımkılerde bu kadar olacak mı acaba hıc gecmeyecek gıbı gelıyor :D ne guzel bırı kız bırı erkek bende ısterdım bır tane kızım olmasını :)

Ömür bu işte... küçükler ellerinizde nası büyüyecekler diyorsunuz aha bizimkiler ilk okul çağına bile geldiler Çok şükür. Rabbim hiç birisinin acısını göstermesin kimseye ! Amiiin... Zor ama evlat yetiştirmek, bu kadar kötülükten onları bertaraf etmek vallahi billahi zor... Rabbim kolaylık versin..

18452194_10208780890950845_249461215_o.png
18452339_10208780915631462_1229022323_o.png

bunlarda benımkıler canım gercı o ultrason fotografımız eskı sanırım 20 haftalıklardı :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
merhaba hanımlar kafamı çok kurcalayan bir konu hakkında size danışmak fikir almak istiyorum 30 haftalik ikizlerime hamileyim ılk haftalar kanamam oluyordu dusuk rıskı vardı ama allaha sukur atlattık sımdı kavuşmaya az bir zaman kaldı ve ufak ufak sancılarım oluyor doktorum yatip dinlenmemi söylüyor ama çocuk ev işler derken dinlenmek imkansız oluyor

2014 kasım dogumlu bir oglum var bana aşırı düşkün her şeyini her işini benimle yapmak istiyor ilk zamanlar idare ediyordum ama özellikle şu sıralar artık kıpırdamak yerinden kalkmak felaket zor bugün parka çıkartayım dedim o kadar enerjik ve hareketliki peşinden koşarken canım çıktı...bir kaç saatliğine bırakacak bir akraba eş dostta yok hepsi uzakta biz eşimin işinden dolayı taşınınca bir başımıza kaldık..

uzun lafın kısası ikizlerim temmuz gibi gelecekler tabii erken gelmezselerolumda eylülde tam 34 aylık olmuş olacak acaba diyorum kreşe mi yazdırsam en azından o okuldayken ben ikizlere bakarim bir yandan da vicdan azabı çekiyorum acaba bebekler geldi beni attı hissine kapılır mi diyorum yoksa dahada mutlu mu olur? ona sorduğumda okula gitmek istemedigini soyluyor sonradan alisir mi bilemiyorum off hanımlar karmaşık duygular düşünceler içerisindeyim bir akıl verin bana :(

birde ikizlerin doğum çantasına bol bol her şeyden koymalı miyim ? en onemli mutlaka yanina al dediginiz bir seyler var mi hem ikizler açısından hem anne açısından ?oglumda hemen az bir parça koymuştum yetmisti ama ikiz olunca insan kafası karışıyor

Merhaba arkadaşım bir anne için zor bir süreçteniz .Karar vermek biraz güç olucak. İkiz bebeklerin bakımı çok yorucu olucak.Kendinize bile zaman ayıramıycaksınız. Bu yüzden bence de oğlunuzu kreşe vermeniz en doğrusu. İlk günler oğlunuza eşlik edin ortama alıştıktan sonra yalnız gönderin.Allah hakkınızda hayırlısını tecelli etsin inşallah.

Merhaba arkadaşım bir anne için zor bir süreçteniz .Karar vermek biraz güç olucak. İkiz bebeklerin bakımı çok yorucu olucak.Kendinize bile zaman ayıramıycaksınız. Bu yüzden bence de oğlunuzu kreşe vermeniz en doğrusu. İlk günler oğlunuza eşlik edin ortama alıştıktan sonra yalnız gönderin.Allah hakkınızda hayırlısını tecelli etsin inşallah.
evet canım tahmin ediyorum daha doğmadan zorlanıyorum zaten evde bir ben olduğuma sürekli üstümde ilgi oyun kucak istiyor bizde 31 haftalık olduk artık inan yerimden bile zor kalkıyorum en azından krese verirsem gündüzleri oda sıkılmaz bende ikizlere bakarim

Resimdeki elif ve ömerin annesi olarak şunları söylemek isterim ki ikiz çocuk büyütmek çok zor ama çok keyifli.. öncelikle sabır istiyor bizde 4 çocuk var Allah bağışlarsa.. ikizler sonuncular yani toplam üç erkek bir kızımız var ikiz çocuk bakımında en zorlandığım dönemlerden biri bebeklik dönemleri çünkü prematüre bir ikiz annesiyim oğlum 26 gün kuvezde kaldı kızım kalmadı o dönemleri anlatmak için kelimeler yetersiz kalır. üç günlük lohusayken hastane kapılarını aşındırmaya başladık daha sonrada süt sağmalar saklamalar hastaneye götürmeler vs her ikiz prematüre olacak diye bir kaide yok ama genellikle biraz küçük ve erken doğum riskleri tek gebeliğe göre daha fazla oluyor çok şükür öyle böyle büyüdüler okul çağına geldiler darısı sizinkilere olsun inş:)

ikiz çocuk annesi olmayı bende çok isterdim gördüğümde çok hoşuma gidiyor ama sanırım göründüğü kadar kolay değil bakımları bir akrabamın da ikizleri var kadın resmen eridi muma döndü hiç uyku yok beslenme yok vakit bulamıyor hiçbirşeye biri uyusa diğeri uyanıyor biri sussa diğeri ağlıyor yada ikisi aynı anda ağlıyor aıcıkıyor gerçekten bir yardımcı olmasa annenin yanında çok zor olur işi diye düşünüyorum

Rabbim sağlıkla almayı nasip etsin kucağına hareketlerini mutlaka günlük takip et zaten artık haftada 1 nts ye gireceksin sanıyorum. İkiz bebek büyütmek mawi adminimin dediği gibi zor aynen ben de şuan yaşadığım gibi ama allah sağlıklarını versin inşallah bir bakıyorsun zaman geçmiş büyümüş gitmişler oluyor:)

Geri