İlk defa makyaj yapmaya başlayanlara önerileriniz nedir?

• Konbuyu başlatan Btlevrn
  • Başlangıç tarihi
B

Btlevrn

Forum Okuru
İlk defa makyaj yapmaya başlayanlara önerileriniz nedir?

İlk defa makyaj yapmak melek kadınlar kulubü ilk kez makyaj yapanlar forumda.​

Kızlar ilk defa makyaj yapan biri nasıl başlamalı acaba buna? Hangi ürünleri almalıyım makyaj yapmak çok istiyorum 19 yaşındayım ama cildimin de kötü olmasını istemiyorum bu konuda uzman olan arkadaşlar bana yardımcı olabilir mi? İlk defa makyaj yaparken aşamalar ne olmalıdır?

Merhabalar
İlk defa makyaj yapmak hakkında aslında hiç yapmasak ve cildimizin doğallığını bozmasak ama olmuyor işte illa o makyaj yapılacak. Size tavsiyem eğer makyaja yeni başlıyorsanız mutlaka en alt tabakanıza cilt nemlendirici baz kullanın direkt olarak fondöten sürmeyin. En alt tabakada baz uygulanır ise cildinize direkt olarak fondöten değmemiş olur aynı zamanda profesyonel bir görünüm de elde etmiş olursunuz.

Aynı zamanda cildinize ayrı baz göz etrafına ayrı baz kullanmanızı öneririm. Sonrasında cildiniz fondöten ile tonunu ayarlamaya hazırdır. Şimdi geldi sıra kapatıcıya. Kapatıcı sivilce, leke benzeri cildinizde bulunan istenmeyen görünümleri kapatmak için. Şimdi geldi pudra uygulamasına. Pudralar hem görünümü pürüzsüzleştirir hem de yağlı ciltlerin kurtarıcısıdır. Fondöten gibi kullananlar da vardır.

İlk kez makyaj yapacak olanlar aşağıdaki linke de bir göz atmalarında fayda var. Dilerseniz aşağıdaki linkten ''ilk kez makyaj yapacağım nasıl yapmalıyım'' inceleyebilirsiniz.

Geri