Kadın Erkek İlişkilerinde Yaş Farkı Önemli mi ?

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Kadın Erkek İlişkilerinde Yaş Farkı Önemli mi ?
kadın erkek yaş farkı kadının erkekten büyük olması erkek kadın yaş farkı erkeğin kadından küçük olması kadından kaç büyük olmalı
Birbirine aşık bir kadınla bir erkek ve evlilikle gelen mutlu son Peki ya aradaki büyük yaş farkı? İlişkinin geleceği için belirgin bir tehdit mi, yoksa avantaj mı?
BİR kadın yaşça kendisinden çok büyük ya da çok küçük bir erkekle ilişki kurarsa mutlu olabilir mi? Böyle bir ilişkinin çok zayıf bir ihtimal olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz

Pek çok kadın bu tarz bir ilişkiyi aklına bile getirmezken kendini 15 yaş büyük ya da 10 yaş küçük bir erkekle birlikte buluveriyor Yaşanmayı bekleyen güzellikler de, sorunlar da ondan sonra başlıyor

yas-farki-8668.jpg

YAŞLI ERKEKLE AŞK

YAŞLI derken, tabii 25 yaşında, genç bir kadının 80'lik bir dedeyle değil, kendisinden 20 yaş büyük, 45 yaşında bir erkekle olmasını kastediyoruz

Avantajları:

Orta yaşlı erkekler genç kadınların kendilerini iyi hissetmelerini ve mutlu olmalarını nasıl sağlayacaklarını çok iyi bilirler

Genellikle başlarından genç yaşta bir evlilik geçmiş olduğundan bu kurumu da gayet iyi tanırlar Onların istediği şey, kaybetmeye başladıkları gençliklerini kendilerinden küçük bir kadınla yeniden kazanmak, yani ikinci bahar yaşamaktır Karşılarındaki kadını memnun etmek için ellerinden geleni yaparlar Bu tip erkekler yaşına göre çabuk olgunlaşmış ve bu yüzden kendi yaş grubuyla pek iletişim kuramayan kadınlar için idealdirler

Dezavantajları:

Yaşı ilerledikçe erkek ister istemez kadından çok önce yıllara yenik düşüyor Sosyal ve fiziksel aktivitelerden uzaklaşıyor, gece hayatından elini eteğini çekiyor ve kadın henüz hayatın ortasındayken yapayalnız kalıyor Bu da arada anlaşmazlıklar çıkmasına, tarafların mutsuz olmasına neden olabiliyor

pinar-yagmur-9376.jpg

GENÇ ERKEKLE AŞK

TÜRKİYE' de çok nadir karşılaşılan bir durum olmakla birlikte orta yaşlı bir kadın, kendisinden yaşça epey küçük bir erkekle ilişki kurabiliyor Bu tarz bir ilişkiye giren kadın kendisinden küçük erkekle genellikle kendi çevresinde değil bambaşka bir çevrede tanışıyor

Avantajları:

Orta yaşlı kadın kendi yaş grubundan erkeklerle kurduğu aşk ilişkilerinde aradığını bulamamış ve hayal kırıklığına uğramıştır Bu yüzden de genç, yakışıklı ve en önemlisi hayat dolu bir erkekle yepyeni bir enerji kazanmak, taze ve dinamik bir aşk yaşamak ister, erkekse genç kadınlarla yaşadığı olgunlaşmamış, acemilik kokan tecrübelerden sıkılarak ne istediğini bilen bir kadınla daha seviyeli bir ilişki beklentisindedir

Dezavantajları:

Kadının erkekten daha erken çökecek ve yorulacak olması bir yana bu ilişkinin en zor tarafı, çevreye karşı verilen mücadelenin birliktelikte yarattığı sıkıntılar ve yıpranmalardır Eğer içinde bulundukları çevre ilişkilerini kaldırabilecek kadar modernse, o zaman sorun ancak ileri yaşlarda yaşama aynı oranda ayak uyduramama olabiliyor Bu da kadınla erkeği zaman içinde birbirinden uzaklaştırabiliyor

Yaşıtın olsa erkek, sanki zamanla başkasına gitmesi yada olması daha kolay oluyor.
Genç olsa erkek, kadın çocuk yapar yapmaz çöküyor. Ve erkek başka kadınlarda arıyor fiziksel güzelliği..
Erkek yaşlı olsa (bu benim sınıfım-yaşlı derken 15 yaş büyük) tamam güzel sahip çıkıyorlar. Ama heryerde de onlar gibi olgun davranmamızı bekliyorlar..

Onlarla bir olmak için söylemiyorum ama, Erkek çocuklarınızı lütfen şımartmayın.
Gelecekte O ilgiyi yakalamayınca gözü dışarda oluyor

Nacizane fikrim bu.

Yaşıtın olsa erkek, sanki zamanla başkasına gitmesi yada olması daha kolay oluyor.
Genç olsa erkek, kadın çocuk yapar yapmaz çöküyor. Ve erkek başka kadınlarda arıyor fiziksel güzelliği..
Erkek yaşlı olsa (bu benim sınıfım-yaşlı derken 15 yaş büyük) tamam güzel sahip çıkıyorlar. Ama heryerde de onlar gibi olgun davranmamızı bekliyorlar..

Onlarla bir olmak için söylemiyorum ama, Erkek çocuklarınızı lütfen şımartmayın.
Gelecekte O ilgiyi yakalamayınca gözü dışarda oluyor

Nacizane fikrim bu.

kesinlikle katılıyorum,çok güsel özetlemişsiniz..
bana kalırsa erkek büyük olmalı,en uygunu da arada 5,6 yaşın olması sanırım.

Bencede iliski yasadigin erkek kendinden yasca büyük olmasi lazim bu yas farki bana göre 3-6 yas arasidir. aralarinda 10-12 yas fark olan kisilere saygi duyarim ama ondan sonraki yas farki icin saglikli birseyler diyemiyorum genelde okadar yas farki olan kisiler cikarlari icin beraberler.

Ben sahsen kendimden yasca kücük biriyle bir iliski yasamam.

valla ben 2 teoriyede pek katılmıyorum ya yaşın ne önemi varki ben eşimden 3 ayş küçüğüm kafa yapımız aynı çokta güzel bir ewliliğim var bence insanın içinde olmalı bayanlar hayatımızı kendimiz yaşıyoruz başkaları için değil kendi mutluluklarımız içinm yaşadığımıza göre gelin her türlü mutluluğu yakalamaya bakalım yaş geçer kalan mutluluk ve huzur olur :D:D

Benimle eşim aasında da 5 yaş var aramızda yaş problemi yaşamadık ama bunun kişilik özellikleriylede doğru orantı da gittiğini sanıyorum 5-10-15 hiiç farketmez anlaşabildikten sonra......:sigara:

aralarinda 10-12 yas fark olan kisilere saygi duyarim ama ondan sonraki yas farki icin saglikli birseyler diyemiyorum genelde okadar yas farki olan kisiler cikarlari icin beraberler.
...insan ne zaman ,kime,nasıl aşık olabileceğini bilemiyor..bence ön yargılı yaklaşıyorsun(çoğunluk gibi)belki şundan 2 sene önce bende öyle düşünürdüm bilmiyorum ama şu an çok mutluyum ve sevgilimle aramda 24 yaş var.. ikimizinda hiçbir çıkarı yok ..sadece aşığız:d040:.

ben-17 sevgilim-37 ..sevioruzz ama armzda anlasmamiz zor oluyo.. ben baska dusunuyorum o cok bashkaa...

Şuan sevgilim ama değil Bir erkek olarak o karşı kendimi bir türlü alamıyorum ben 26 yaşında o ise 35 yaşında ikimizde aramızda yaş farkı var düşünmüyoruz diyoruz ama kendimizi kandırıyoruz.offf yıllar sonra böyle bir sey başıma geldi :((

Geri