Kadın Hastalıklarında Hipnoz Ve Hipnoterapi

  • Konbuyu başlatan *MeleK*
*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Kadınlarda uzun süreli hastalıklara yol açan birçok bozukluk analitik hipnoterapi ile tedavi edilebilir.
Bu hastalıklardan bazıları şunlardır;

Sürekli, nedeni açıklanamıyan kasık ağrıları
Adet sancıları
Adet düzensizlikleri
Hormonal dengesizlikler ve adet öncesi gerginlikleri..
Kısırlık ( nedeni tam açıklanamamış kısırlıklar)..
Tekrarlayan düşükler
Kanserler

Kadında jinekolojik hastalıklara yol açan duygular
Bu tip hastalıkların çoğunda kadının kendi kadınlığını reddetmesi yatar. Çocukluğunda bilinçaltına ekilmiş kadınlık ile ilgili negatif düşünceler, ya da kadının aşağılanması tipinde maruz kaldığı durumlar bilinçaltını savunmaya çeker.
Yumurtalıklar ve rahim yaratıcılığı temsil eden organlardır. Kendi yaratıcılığını reddeden bilinçaltı koşullanmaları yumurtalıkların çalışması ile ilgili sorunlara neden olur.

Adet düzensizlikleri ve adet sorunları
Adet görmesi düzensiz, adet göremeyen, çok az adet gören kız ya da kadınlarda kendini reddetme, yani suçluluk ön plandadır. Anne babası erken yaşta ayrılmış çocuklarda sık karşımıza çıkar. Kırsal kesimde kadının sadece hizmet eden bir nesne olarak görülmesi aynı tipte etkiye yol açar.
Ağrılı adet görmeye ( dismenore) birkaç etken yol açar. Adetin ağrılı bir olay olarak öğrenilmesi, adet görmeye karşı negatif düşüncelerin bilinçaltına ekilmiş olması. Kişinin kendini cezalandırıcı bilinçaltı dürtülere sahip olması gibi.
Kıllanma sorunlarında korku üzerine kaplanmış kızgınlık karşımıza çıkar. Yani kızgınlığı boşaltırsanız korkuyu bulursunuz. Sevgiyi reddetme, sevilmekten korkma gibi.
Premenstruel semptomu (PMS) olan ( yani adet öncesi dönemde gerginlikleri..) kendi gücünü eline alamayan, yetkisini başkalarına devreden, kadınlık işlevlerini reddeden kadınlarda görülür.

Genital bölgede çıkan kaşıntılar cilt lezyonları
Vulvar/ genital bölgede çıkan kaşıntılar cilt lezyonları korkuların endişelerin, geçmişte kalan halledilmemiş kızgınlıkların yansımasıdır.

Kısırlık, nedeni açıklanamayan infertilite
Kısırlık/ infertilite, çocuk sahibi olamayan kadınlarda yaşama karşı direnç söz konusudur. Kendini anne olmaya hazır hissetmeyen, çocuk sahibi olmak istemeyen bir parçanın varlığı analitik hipnoterapi ile ortaya çıkarılabilir. Aynı nedenler nedensiz sürekli düşük yapan kadınlarda görülür. Bazı kadınlar ilginç olarak hep aynı cinsteki bebeği düşürür. Kendisi çocukluğıunda cok ceza görmüş bir kadının bilinçaltı kız çocuğuna sahip olmak istemez.

Diğer Sorunlar
Vajinal akıntı ve iltihablar; erkeğe karşı olan kızgınlık, cinsellikten utanma ve suç duyma, kendini cezalandırma.

Kasık ağrıları; suçluluk. Kendini cezalandırma

Genital Bölge Kanserleri; istenmeyen bebek, istenmeyen çocuk, aşırı kendini yok etme tepkisi Spastik kolit ( kasık ağrıları) güvensiz hissedenlerin hastalığıdır.kaynak:forumtempo
 

Benzer Konular


Üst