Kantaron yağı evde nasıl hazırlanır

• Konbuyu başlatan Kalimera<<<<<<<
  • Başlangıç tarihi
K

Kalimera<<<<<<<

Forum Okuru
Kantaron yağı evde nasıl hazırlanır
Kantaron yağı evde nasıl hazırlanır tarifi burada

Merhaba

Kantaron yağını ben birçok şeyde kullanıyorum mide rahatsızlıklarında bile kantaron yağı kullanıyorum çok iyi geliyor fakat kaliteli kantaron yağı bulmakta zorlanıyorum. Kendi kantaron yağı mı evde yapmak istiyorum satılan kantaron yağlarının birçoğu sahte ve bir işe yaramayan yağlar gerçekten . Gerçek kantaronla evde kendi kantaron yağı mı yapmak istiyorum .Nasıl yapabilirim bir tarifiniz var mı . Elimde kuru kantaronlar var almıştım pazarda denk geldi . İyi ki de almışım şimdi kendi Kantaron yağını evde nasıl yaparım. Bana tarif edebilir misiniz Teşekkürler

Merhaba

Gerçekten dediğiniz gibi piyasada bir sürü sahte ürün var. Yağ diye sattıkları şeylerin birçoğu ayçiçek yağı ve esastan başka bir şey değil. gidiyorsunuz nane yağı istiyorsunuz ayçiçek yağına esans karıştırılmış hafif bir lale kokusu size veriyorlar bakıyorsunuz ki ayçiçek yağından başka bir şey değil. Akıllıca bir şey yapıyorsunuz kendi kantaron yağını evde yapmak bence çok doğru bir şey.

Elinizde kantaron çiçekleri olduğunu yazmışsınız. Öncelikle kantaron çiçeklerini ayıklayın daha sonra temiz bir suyla iyice yıkayın tozdan kirden arıtın daha sonra kurutun kurulayın. Bunun için kağıt havlu kullanabilirsiniz. Daha sonra bu kantaron çiçeklerini cam bir kavanoz içerisine doldurun üzerini geçecek kadar kaliteli zeytinyağı koyun. Yalnız zeytinyağının kaliteli olmasına dikkat edin. Bu şekilde 45-50 gün bekletin. Yalnız her gün kapağını açmadan çalkalayın. 45-50 gün sonunda yağın rengi koyulaşacak kırmızıya dönecektir. Bu yağı güvenle kullanabilirsiniz

Geri