Kolestrol nasıl düşürülür doğal yöntemler nelerdir?

M

melekinan

Forum Okuru
Kolestrol nasıl düşürülür doğal yöntemler nelerdir?

Kolestrol nasıl düşürülür melek kadınlar kulubü kolestrol nasıl düşer ceviz forumda.​

Arkadaşlar annem 58 yaşında kolestrolü çok yüksek çıktı şeker filan da var da cevizin hem şekere hem kolestrolü düşürdüğünü biliyorum. Gerçekten kolestrolü düşürüyor mu ceviz? Kolestrol nasıl düşürülür başka yolları var mı? Yani esasen annem de dikkat etmiyor beslenmesine bu konuda neler önerirsiniz acaba? Annemin kolestrolünü düşürmek için ilaçları da var ama ben doğal şeyler de denesin istiyorum.

Merhabalar
Kolestrolü düşürmenin en doğru yolu doğru ve düzgün beslenmedir. Özellikle hazır her şeyden rafine şekerden uzak durmak gerekir. Ceviz çok faydalı bir yiyecek evet şekeri düzenleyen bir besin. Ceviz yanında badem gibi fındıkgiller ve en önemlisi yulaf yüksek lifli ve kolestrolü düşürmeye yardımcı olur. Kolestrolü düşürmek istiyorsanız kesinlikle tereyağı margarin kuyruk yağı, yağda kızartılmış şeyler, fast food yiyecekleri bunların hepsinden uzak durmalısınız. Ceviz fındık gibi çerezler kolestrol düşürücüdür ama tabii ki miktarı da aşmamak gerekir biliyorsunuz ki her şeyin fazlası zarardır.

''Kolestrolü düşüren yiyecekler''​

• Yulaf
  • Ceviz, badem, fındık gibi çerezler
  • Limonlu su
  • Meyve
  • Günde en az 2 lt su içmek
  • Yürüyüş ve egzersiz yapmak
  • Balık
  • Semizotu
Dilerseniz aşağıdaki linkten kolestrol ile alakalı yazımıza ulaşabilirsiniz. ''Kolestrolü düşürmenin doğal yolları'' linkten inceleyebilirsiniz. Kolestrol nasıl düşürülür en doğru bilgiler yer almakta.

Geri