Kuyruk yağlı saç kavurma püf noktalarıyla anlatır mısınız?

• Konbuyu başlatan Kumru hanim
  • Başlangıç tarihi
K

Kumru hanim

Forum Okuru
Kuyruk yağlı saç kavurma püf noktalarıyla anlatır mısınız?

Kuyruk yağı saç kavurma tarifi melek kadınlar kulübü kuyruk yağlı saç kavurma tarifi forum'da.​

Kızlar yarın kayın babam gelecek acaba ona ne yapsam diye düşünürken kuyruk yağlı saç kavurma aklıma geldi şöyle güzel kuyruk yağı ve saç kavurması için et alsam bana güzel bir tarif verir misiniz? Kuyruk yağı saç kavurma tarifi nasıl yapılır daha önce yapıp lezzetli yapılan varsa tarifini ayrıntılarını ve püf noktalarını benimle paylaşabilir mi?

Merhabalar
Kuyruk yağlı saç kavurma tarifi deyince gece gece benim de canım çok çekti yapmasında çok sevinirim iyi yapan da yemesi de çok severim. Hemen size tarifi vermek istiyorum. Bunun için tarifi hemen ve malzemelerini aşağıya veriyorum.

"Kuyruk yağlı saç kavurma tarifi"​

• 1 kilogram dana kuşbaşı ama çok Küçük doğranmış olmalı
  • 1 orta boy soğan
  • 7-8 tane biber
  • 2-3 diş sarımsak
  • 4 orta boy domates
  • Tuz pulbiber karabiber
  • Tarifin en önemli malzemesi 2 yemek kaşığı kuyruk yağı
Öncelikle kuyruk yağlarını saç tavası varsa saç tavasında yoksa normal teflon tavada güzelce yağları çıkana kadar kavurun. Hemen çok küçük doğranmış etleri ekleyin bir bir güzel soteleyin. Suyunu salıp suyunu çekene kadar pişirilir daha sonra ince ince kıyılmış soğanı sarımsağı ve biberi ekleyip onlarla da birlikte bir güzel sotelenir.son olarak domatesleri de Küçük küçük doğrayıp ekleyin ve en son baharatlarını ekleyip pişirmeye bırakın domatesler iyice suyunu çekince servise hazırdır.

Saç kavurma tarifini bir de videodan izleyin ustasından "videolu saç kavurma" tarifi hemen aşağıdaki linkte. Bazen bu şekildeki tarifler izleyerek daha iyi anlaşılıyor püf noktalarını falan daha iyi öğrenebilirsiniz.

Geri