Lustral kullananların yorumları

• Konbuyu başlatan Mircannnnnnnnn
  • Başlangıç tarihi
M

Mircannnnnnnnn

Forum Okuru
Lustral kullananların yorumları
Lustral kullananların yorumları depresyonunuz geçti mi

Merhaba

Yaklaşık 1 sene önce panik atak ve depresif şikayetlerle psikiyatrist de gittim. doktor muayene edip şikayetlerimi dinledikten sonra panik atak için bir ilaç verdi ve ayrıca majör depresyon teşhisi koydu antidepresan verdi. yaklaşık 1 sene antidepresanı kullandım. verdiği antidepresanın çok fazla etkisi olmadı dozunu arttırdı. 3 ay önce de antidepresan ilacını değiştirdi Lustral verdi. üç aydır Lustral kullanıyorum. Bu ilacı kullanmaya başladığından beri iştahsızlık ve zaman zaman ellerde titreme oluyor Bir de çok uyuyorum. Lustral kullananlar Sizlerde de böyle etkileri var mı bir senedir depresyonum geçmedi bu ilaçla geçer mi yorumlarınızı bekliyorum

Merhaba

Depresyon tedavilerinde kullanılan antidepresanların birçoğunun yan etkisi olduğunu biliyoruz kullandığın Lustral antidepresan grubunda en ağır antidepresanlardan bir tanesi. Kullanırken de bırakırken de dozu arttırırken nasıl yavaş yavaş doz arttırılıyor sa bırakılırken de yavaş yavaş doz azaltarak ilacı bırakmak gerekir.

Genelde Lustral grubu antidepresanlar uyku değil de uykusuzluk yapabilir ellerde titreme vesaire gibi yan tesirleri de olabilir. Lustral genelde panik atak ve depresyon tedavisinde kullanılan serotonin hormonunu arttıran ilaçlardır. Ayrıca Lustral Obsesif kompulsif bozukluklarda travma sonrası aşırı stres ve kaygı bozukluklarında da kullanılan güçlü bir antidepresandır bahsettiğin yan etkileri de yapabilir.

Bu ilacı kullanarak depresyonu tedavi olan var mı diye soruyorsun ; depresyon bana göre eğer çok ağır değilse , terapi ile tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlıktır. Bunun için psikologa gitmekte fayda var. Panik atak da yine aynı şekilde . Panik atağın temelin de ölüm korkusu vardır. Bunları terapiyle aşmak daha sağlıklı diye düşünüyorum. Başlanılan antidepresanların çoğu aynı zamanda bağımlılıkta yapabiliyor ve yan etkilerini de düşünmek lazım. Bunun için terapi öneriyorum.

Geri