Mantı kurutma nasıl yapıyorsunuz kızlar tavsiyelerinizi bekliyorum

• Konbuyu başlatan gönülkahvesi
  • Başlangıç tarihi
G

gönülkahvesi

Forum Okuru
Mantı kurutma nasıl yapıyorsunuz kızlar tavsiyelerinizi bekliyorum

Mantı kurutma nasıl yapılır melek kadınlar kulubü mantı kurutma yöntemleri forum'da.​

Kızlar ben kayserili değilim ama çok seviyorum mantısını. Hani bir kaşığa 40 mantı sığdıramam ama yapıp evde yemeyi seviyoruz. Aslında her seferinde hamur yoğurmak yerine hepten yapıp kurutayım diyorum bu yıl. Nasıl yapıyorsunuz sizler. Mantı kurutma yöntemleri nelerdir? Mantı kurutma nasıl yapayım nasıl tavsiye edersiniz? Bir misafir geldiğinde de çıkarıp pişirmek pratik oluyor gerçi bu koronada ne misafiri diyebilirsiniz ama benim annem babamlar yakın oldukları için geliyorlar arada.

Merhaba
Vallahi mantıya ben de bayılırım. Hazırlara da bin basar evde yapılan mantı misler gibi. Yalnız mantı da hiç tek başına yapılabilecek bir yemek değil çok zorlayıcı. Bir öğün için zor değil ama öyle kurutmalık filan yapmak için en az 3-4 kişi olmak gerekir. Mantı yaptığımda kimi zaman buzluğa atarım ben kimi zaman da kuruturum. Genelde buzluğa atarım poşetleyip. Mantı kurutma yöntemlerine gelince. Fırında daha çok kurutma yapılıyor ve böylesi hem sağlıklı da oluyor. Kapattığınız mantıları yağlı kağıt serdiğiniz fırın tepsisine yerleştirin ama üst üste gelmesin aralarında boşluklar olsun. 3-5 dk en fazla bekletin fırının ısısı ise 170 derece yeterli olacaktır. Fazla bekletmeyin çok kızartmayın mantıları. Kuruduğu zaman zaten belli olacaktır. Poşetlere koyun ve kuru olan yerde saklayabilirsiniz. Hemen buradan bir ablamız fırın kurutma yöntemi ile kurutuyor hem mantı tarifi de veriyor mutlaka izleyin derim.

Peki bu harika yemeği hala bilmiyorsanız mutlaka aşağıdaki linki tıklayın. ''Mantı nasıl yapılır tarifi resimli'' hanımlar çok şey kaçırırsınız diyeyim de. Mantı gibi bir yemeği hala bilmiyorsanız kesin bakın.

Geri