Miyom ameliyatı kaç saat sürer riskli midir?

H

Hatun000

Forum Okuru
Miyom ameliyatı kaç saat sürer riskli midir?

Miyom ameliyatı kaç saat sürer melek kadınlar kulübü miyom ameliyatı kaç saat forum'da.​

Arkadaşlar dün kadın doğuma gittim ve miyom olduğunu ogrendim doktor ameliyat gerekir dedi. Çünkü 6cm mis boyutu. Ama ben düşüneyim dedim doktor da istersen çok düşünme filan dedi. Ne yapayım acaba olayım mı ameliyat olmazsam ve olur? Miyom ameliyatı kaç saat sürer ve hemen ayağa kalkar miyim? Riskleri var mıdır bu sorularin cevabını öğrenmek istiyorum.

Merhabalar
Miyom karın içinde basınç ve ağrı hissi oluşturur kısırlık ya da gebelikle ilgili sıkıntılar oluşturabilir yine cinsel ilişki yaşarken ağrılı üreme fonksiyonu bozuklukları idrara sık çıkmanıza sebep olabilir ya da idrarınızı tam boşaltamama gibi sorunlarda oluşturabilir. Özellikle 6-7cm büyüklüğüne ulaşmış mıyomların mutlaka alınması gerekir doktorunuz doğru söylemiş. Alınmadığı takdirde size sıkıntı yaratacaktır eğer gebelik istiyorsanız hamile kalamama ya da hamile kaldığınızda erken doğum ya da düşüğe sebep olabilir. Peki miyom ameliyatı kaç saat sürer? Hasta genel anestezi altında iken yine hastanın durumuna göre değişiklik göstermekle birlikte bir iki saat süren bir ameliyattır. Hasta 2-3 gün hastanede kaldıktan sonra normal hayatına geri dönebilir.

Aşağıda milyonla ilgili faydalı olabilecek bir yazı paylaşmak istiyorum sizinle dilerseniz aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz. "Miyom gebeliğe engel mi?"

Geri