Namazda Al Canımı

• Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir

Forum Okuru
Namazda Al Canımı
Azrail (A.S.) insan suretinde dolasirken bir mümine tesadüf eder,ona selam verir,selamini alir.Azrail ona <Benim senden bitecek bir ihtiyacim var.Fakat bu ihtiyacimi sana gizli söyliyecegim> der.Adam <Merhaba,hosgeldin safa geldin,buyur teklifin nedir ?* der.
Azrail <Ben Azrailim,senin canini almaya geldim> der.Mümin adam:<Ne kadar zamandan beri ben seni bekliyorum,ne güzel geldin ne hos geldin buyur> der.
Azrail(A.S.) <Belki bir isin var,o isini yap da ondan sonra,ben canini alirim> deyince,mü´min $ahis, <Hayir,benim isim Allaha´a kavusmaktan daha üstün degildir.Benim arzum Allah´in vuslatina kavusmaktir> der.
Azrail,o halde arzu ettigin gibi yap,der.Mü´min zát,elinden hic bir firsatin varmidir? diye sorar.Azrail <evet elimde imkánim var> der.Mü´min <bana biraz firsat verebilirsen ver,iki rekat namaz kilayim ve ben secdede iken ruhumu kabzedersin> der.Azrail onun istedigini yapar ve öylece ruhunu alir.

Iste,Allah´in emrine riáyet edip iyi amel ve hareket eden mü´minler böyle teslimiyetle hareket ederler,ölümü böyle arzu ederler.Ölümün Hakka kavusmak oldugunu bilirler
http://www.uslanmam.com/

Geri