Papyonlu erkek bebek kazağı modeli

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Papyonlu erkek bebek kazağı modeli
bebek kazağı papyonlu bebek takımı papyonu papyonları papyonlu takım
Öncelikle şunu söylemeden geçemicem arkadaşlar bu modele bayıldım bittim yeminle:D
Ya bu ne şirinliktir bu nasıl güzel bir kazak modelidir böyle.Bebeklerin hakkaten herbirşeyleri öyle şirin oluyor ki.Normalde benim gibi erkek çocuk anneleri bilirlerki erkek çocuklarına giysi seçiminde biraz zorlanırız.Çünkü genelde tek tip kıyafet modelleri olduğu için ya pantolon ya gömlek t-shirt v.s giydiririz.Hatta çoğu zamanda yakınırız neden kız çocukların kıyafetleri bu kadar güzel ve şirin haksızlık bu diyenlerinizde oluyordur.Ama erkek bebekler için bu kazak modelini gördükten sonra içimden derin bir ohh çektim desem yeridir:D
O kadar şirin bir model ki bana göre bunu sizle paylaşmadan geçemicem.Varsa içimizde hamarat hanımlar ki vardır mutlaka lütfen deneyin bu modeli ve sonuçlarını bizimle paylaşın gerçekten çok merak ediyorum bayıldımm modele:D:D:D
bebek-orgu-modelleri1-3178.jpg

bebek-orgu-modelleri2-3483.jpg

Bravo, Bebe 100 Siyah 1 x 100 gr Bravo,
Bebe 100 Beyaz 1 x 100 gr Örgü
Örgü Pirinç 1/1, Lastik 3/1, 1/2,1/1,
Haraşo
Şiş 4 mm
İlave malzeme 7 adet düğme Ölçüler 3-6 ay, (9 ay), 18 ay, 24 ay
Örgü açıklamaları (9 ay) içindir.

Arka Siyah yünümüz ile 60 ilmek atarak başlayalım. Düz yüzde 3 düz - 1 ters örelim. Örgü boyumuz 17 cm olduğunda kol kesimini 3-2 uygulayalım. Örgü boyumuz 28 cm olduğunda arka yaka için orta 10 ilmeğimizi tek seferde kapatalım. Sonraki sıralarda yaka eksiltmemizi 3-2 yapalım. Beden boyumuz 30 cm olmuştur. 15 er omuz ilmeğimizi tek seferde kapatalım.

Ön Siyah yünümüz ile 63 ilmek atarak başlayalım. Düz yüzde 3 düz - 1 ters örelim. Örgü boyumuz 14 cm olduğunda V yaka kesimi uygulayacağız. Orta 1 ilmeğimizi (baştan 32. ilmek) beyaz yünümüz ile örelim. Dönüş sıralarını gördüğümüz şekilde örelim. Sonraki eksiltmelerimizi düz yüzde ortada 3 siyah ilmeği sabit bırakarak içten gizli uygulayalım. Beyaz yünümüz ile haraşo öreceğiz.
5 beyaz ilmeğimiz olduğunda örgümüzü iki parçaya ayıralım ve 34 ilmeğimiz ile sadece sol yanı örelim.
Gömlek kısmını 5 ilmek haraşo ile siyah ip arasını 1 düz 2 ters örgü yapacağız. İlk iliğimizi 4,5 cm sonra 3. haraşo ilmeğimizi açalım.
Örgü boyumuz 17 cm olduğunda kol kesimini 3-2 uygulayalım. ŞişimizdelO siyah ilmeğimiz kaldığında renk kaydırmalarını yapmadan örmeye devam edelim. Örgü boyumuz 27 cm olduğunda yaka kesimini 5- 4-3-1-1 uygulayalım. Kalan 15 omuz ilmeğimizi tek seferde kapatalım. Sağ ön şişimizde bekleyen 29 ilmeğimizin orta kısmına beyaz yünümüz ile haraşo düğme patını öreceğimiz 5 ilmek atalım. Sol parçanın aynası olarak devam edelim.

Kol 46 ilmek atalım. 4 cm pirinç örgüden sonra, sağ kol için sağ yandan, sol kol için sol yandan 6 ilmek kapatalım. 4 cm daha pirinç örgüden sonra düz yüzde 3 düz - 1 ters devam edelim. Her 4 sırada bir iki yandan 1 er ilmek artıralım. Toplam
58 ilmeğimiz ile örgü boyumuz 21 cm olduğunda kol kesimini her sıra başında 3 er ilmek kapatarak yapalım.
Bebek Örgü Papyonlu kazak, pantolon

Yaka Omuz dikişlerini yaptıktan sonra ön yakalardan 15 er (haraşo pattan ilmek alınmayacak), arka yakadan 26 olmak üzere, 15 + 26 + 15 -toplam 56 ilmeğimiz ile 1/1 lastik örelim. 5 sıra sonra arka 26 ilmeğimizi kapatalım. Önlerde bulunan 15 er ilmeğimizi arka yaka tarafından her sıra başında 1 er ilmek eksilterek örmeye devam edelim. Son 3 ilmeğimizi tek seferde kapatalım.

Dikiş Kol altı dikişlerini yapalım. Kol manşeti pirinç örgü ortasından katlayalım ve manşet düğmelerimizi dikelim. Yan dikişleri kapattıktan sonra kolları kol evlerine yerleştirelim.
bebek-orgu-modelleri3-3722.jpg

bebek-orgu-modelleri4-2409.jpg

Hatta bu modeli fanatik Beşiktaşlı lanlarda çocukları için güzel bir seçim olarak düşünebilirler bendende size tüyo:D

Yazının Kaynağı: Bravo Dergisi

Geri