Pırasada hangi vitaminler vardır?

• Konbuyu başlatan Seyrannk
  • Başlangıç tarihi
S

Seyrannk

Forum Okuru
Pırasada hangi vitaminler vardır?

Pırasada hangi vitaminler var melek kadınlar kulübü pırasada hangi vitamin bulunur forumda.​

Ben pırasayı hiç sevmiyorum acaba yemediğim zaman vitamininden yoksun kalıyor muyum diye düşünüyorum. Pırasada hangi vitaminler var? Neden hiç sevemedim bilmiyorum ama yemek içimden hiç gelmiyor. Çocuklarım da benim yüzümden yemiyorlar pırasa nedir bilmiyorlar. Pırasayı sevebilmek için ne yapmalıyım kızlar bir fikir verin?

images (22).jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar
Pırasa da soğangiller familyasından bir sebze. Elbette her sebze olduğu gibi pırasa da çok yararlı ve birçok vitamin bulunuyor içinde. Pırasanın en önemli bilinen özelliği kemiklere çok faydalı bir sebze olması. İçinde kalsiyum ve magnezyum barındırıyor. Vücudumuz için aslında çok faydalı yemekte de fayda var. Pırasada hangi vitaminler var? Kalsiyum ve magnezyum haricinde potasyum, fosfor, demir, B6 vitamini, A vitamini, C vitamini, K vitamini, ve iyi bir folat kaynağıdır. Aslında yememek için hiç bir neden yok. Çocuklarınıza da bunu yapmayın çok faydalı bir sebze. Pırasa aynı zamanda kalp ve damar tıkanıklığına da iyi geldiği söylenir bizden söylemesi artık.

Dilerseniz aşağıdaki linkte "vitaminler hangi besinlerde hangi vitamin" konumuzu da inceleyebilirsiniz.

Geri