Regl iken saç boyanır mı arkadaslar?

İ

İlksen85

Forum Okuru
Regl iken saç boyanır mı arkadaslar?

Regl iken saç boyama melek kadınlar kulübü regl iken saç boyamak caiz mi forumda.​

Kızlar regl iken hiç saç boyamadim ama çalışıyorum malum ve diplerim gelmiş ayrıca şuan regl donemindeyim. Regl iken saç boyanır mı sakincalari var mı? Regl döneminde yaptığımız boya acaba tam rengini verir mi bu konuda endişelerim var da. Saçlarımı boyadiktan sonra gusül abdesti tutar mı hani normalde adetli iken hiç saç boyamadigim için soruyorum?

Merhabalar
Kadınların regl döneminde iken saç boyama konusu bir tartışma konusudur. Regl iken saç boyanır mı saç boyandıktan sonra gusül abdest tutar mı gibi sorular kadınlarda endişe yaratmaktadır buna bizde bir açıklık getirelim isterseniz herkesin merak ettiği bu konuyu cevaplayalım buradan. Adet döneminde saç boya bak tabii ki de bir sakıncası yoktur yani rahatlıkla boyayabilirsiniz. Yalnız bazı görüşlere göre regl döneminde hormonlara bağlı olarak birebir rengin tutmaması söz konusu olabilir bu konuda dikkatli olabilirsiniz. Biliyorsunuz ki adet döneminde vücut bazı değişiklikler gösterir hem hormonlar hem vücudun biraz daha fazla ısınması sebebiyle saçlarınıza uygulayacağınız boya istediğiniz rengin tonu olmayabilir. Yine de boyama yapmam lazım diyorsanız dip boya sadece yapabilirsiniz. Ayrıca saç boyası ile alakalı gusül abdestinin tutmaması gibi bir şey söz konusu değil gusül abdesti alırken her yerin ıslanması kuru kalmayacak şekilde yıkanması gerekir saçlarınızın da özel ya saç diplerinin bir kalkması gusül abdestine yeterlidir. Aşağıdaki konuda bayanlar tarafından çok sorulan bir soru dilerseniz aşağıdaki linkten "adetliyken banyo yapmak sakıncalımı" konusuna değinebilirsiniz.

Geri