Saçlarım erken beyazlıyor ne yapabilirim

A

Ayşegül91111

Forum Okuru
Saçlarım erken beyazlıyor ne yapabilirim
Saçların beyazlamasını nasıl durur ve giderilir bitkisel doğal çözüm saçları erken beyazlayan kadınlar ne yapmalı

Merhaba

Ben 34 yaşındayım aranızda 34 yaşında saçları beyazlayanlar var mı bilmiyorum ama benim saçlarım beyazlamaya başladı ve her geçen ay bubeyazlar artıyor. Beyazlar arttıkça benim de canım sıkılıyor. beyaz saç Çünkü bana hiç yakışmıyor daha yaşlı gösteriyorum. Geçen gün boyamaya karar verdim ve boyadım.Saçlarımın beyazlamasını durduracak ya da geçirecek doğal bitkisel bir kür var mı ne tavsiye edersiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba

34 yaşında saçlarının beyazlaması ve beyaz saçların çok olması normal değil aslında yani daha 6-7 senen var diyebilirim. Bana göre saçların beyazlaması stres üzüntü yediklerimiz ve yaşam şartlarımızdan kaynaklanıyor ha bir de kalıtsal özellikleri de unutmamak lazım yani genetiğimizden gelebilir. tatlım saçlarının beyazlamasını yavaşlatacak hatta durduracak hatta tekrar eski doğal haline döndürecek birkaç önerim olacak. Ama her şeyden önce çok stresli bir yaşam tarzından uzak almanı tavsiye ederim.

Bitkisel doğal önerilerimin ilki meşhur Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu'ndan geliyor. hocamız diyor ki ; çörek otunu alın havanda bir güzel dövün sabahları aç karnına yoğurtla karıştırarak her sabah yeyin. bu saçlarınızın beyazlamasını hem durduracak hem de beyaz saçlarımızın eski rengine kavuşmasını sağlayacaktır. Bence denemekte fayda var.

İkinci önerim ise 4 yemek kaşığı zerdeçal 2 su bardağı su, bir yemek kaşığı papatya .Bunları bir kaba koyuyorsun kaynatıyorsun demlenmesini bekliyorsun duş aldıktan sonra saçlarını Bu suyla duruyorsun. ayda 3-4 defa bunu uyguluyorsun. Saçlarını bu karışımla durulaman saçlarını hem besleyecek hem beyazlamasını engelleyecek hem de daha canlı daha genç görünmesini sağlayacaktır.

Saçlarının beyazlamasını durdurmak için hatta saçlarının daha canlı görünmesini istiyorsan çokça deniz ürünleri tüketmelisiniz haftada en az 2 defa Deniz ürünü tüketirsen saçlarının canlandığını beyazlarının giderek kaybolduğunu göreceksin.

Kısaca dediğim gibi stresten uzak kalmalı kimyasal içerikli saç boyaları ile saçını boyamamalı, protein içeren gıdalar tüketmeli , spor yapmalı ve düzenli bir hayat tarzın olmalı.

Geri