Sadece Türkiyede Olabilecek Şu Komediye Bir Bakın

almira

Yeni Üye
Üye
Sadece Türkiyede Olabilecek Şu Komediye Bir Bakın
ahmet mıhcı akülü sakat arabası fiyatları sakat arabası fiyatları akülü araba arabasını kimler kullanabilir
Akülü tekerlekli sandalye için ehliyet istediler

Engelli, 27 yaşındaki Safiye Eken, akülü tekerlekli sandalye almak için kaymakamlığa başvurdu. Kaymakamlık, Eken'i sağlık raporu için hastaneye sevk etti.
Hastane, özel donanımlı araç kullanama bilmek için gerekli olan ’H Sınıfı’ ehliyet istedi. Sürücü kursuna giden Eken, sağlık raporu getirmesi için hastaneye
gönderildi.

Safiye Eken, 2 yaşındayken trafik kazası geçirdi. Farklı hastanelerde bir çok ameliyat geçiren Eken, sağ ayağındaki sorun nedeniyle tekerlekli sandalye
ile yaşamaya başladı. Tekerlekli sandalye ile ulaşımda sıkıntı çektiğini söyleyen Eken, Karatay Kaymakamlığı’na başvurarak, akülü tekerlekli sandalye almak
istedi. Eken, ‘akülü araba kullanabilir’ raporu almak için Konya Numune Hastanesi'ne gösterildi. Sağlık kurulundan rapor almak isteyen Eken'e ‘H sınıfı'
ehliyet getirmesi gerektiği söylendi. Sürücü kursu yetkilileri,kendilerine başvuran Eken'den, sağlık raporu isteyerek, Eken’i hastaneye gönderdi.

Akülü arabasına kavuşmak için gün sayan Eken, “Akülü araç almak için kaymakamlığa başvurduk. ‘Akülü araç kullanabilir' raporu almam için beni hastaneye
gönderdiler. Hastanedeki sağlık kurulunda ‘H sınıfı' ehliyet almam gerektiği söylediler ve beni sürücü kursuna gönderdiler. Sürücü kursu da bizi göndererek,
rapor istedi. Akülü araba için ehliyet olur mu? Şu anda kullandığımız tekerlekli sandalyeyle yol almakta zorlanıyoruz. Bir de bu engel çıktı başımıza”
dedi.

Olanlarda yanlış anlama olabileceğini belirten Türkiye Sakatlar Derneği Konya Şube Başkanı Ahmet Mıhçı, “9 Kasım 2004 tarihinde 3/236 sayılı genelgede akülü
araba kullananlara yönelik H ehliyeti sorulması yer almıyor. Ehliyet, benzinli ve motorlu araçlara gerekiyor. Akülü arabalarla ilgili bir şey geçmiyor”
dedi.

Numune Hastanesi yetkilileri gelişmelerle ilgili bilgileri olmadığını belirterek, “Mutlaka yanlış anlama olmuştur. Özürlü vatandaşımız yeniden hastanemize
başvuruda bulunursa, mağduriyeti giderilecektir” dedi.

Cevap: Sadece Türkiyede Olabilecek Şu Komediye Bir Bakın

burası türkiye herşey mümkün :2in1:insanlar insanlardan çok hayvanlara değer önem veriyor. yazık çok yazık :cry_smile:

hadi yine bir sey demeyim de bu sadece turkiyede olmuyor burda romanyadada cok boyle vakalar ama bari burasi geride kalmis diyelim avrupaya girdigimize ragmen

Geçmişte kalmış bir olay ama gelecekte yaşanması da oldukça muhtemel, yorum yapmadan edemeyeceğim...

Olay patlak verdikten sonra çıkıp "mutlaka bir yanlış anlaşılma olmuştur, vatandaşımız bize tekrar gelsin, mağduriyetini giderelim" demek trajikomik bir ifadedir. Bu belgeleri isteyenler bu devlet için çalışan ve maaşını devletten alan görevliler. Eğer bir yerde çalışıyor ve bazı işlemleri gerçekleştiriyorsan; kuralı, kaideyi, kanunu, nizamı bileceksin.

Zaten sağa sola erişimi iyice sıkıntı olan bir insan akülü sandalye için bu kadar çok yere gönderilirse, sonra da tekrar gelsin denirse ben "vay halimize" derim. Gerçi Türkiye'de bu tarz işler çok, çok yaygın.

Prosedürü bilmeden ahkam kesenler, bilmediğini kabul etmeyip üste çıkanlar, işiniz düştüğü zaman "nasıl olsa bana mecbursun" havalarına girerek küstahça davrananlar, "bugün git yarın gel"ciler, dayısı olana iyi davranıp olmayana ayılık yapanlar... Teşbihte hata olmaz, hatamız olursa affola ama canım memleketimde de manzaralar bu şekilde ne yazık ki, öyle çok yaşadık ki bunları...

Eğer bu olay basına yansımasaydı kim çıkıp da "gel vatandaşımız, biz yanlış anlamışız, gel hemen mağduriyetini giderelim" derdi?

Önemli olan mağduriyet gidermek değil, önemli olan MAĞDUR ETMEMEK!

Konu için teşekkürler...

NeMeSiS

bende komşunun kızına aldım ama istemediler hayret ettim bunu okuyunca ne diyim türkiye burası gerçekten

Geri