Sırtta Çıkan Sivilcelerin Sebepleri Nelerdir ?

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Sırtta Çıkan Sivilcelerin Sebepleri Nelerdir ?
Bu konu; sırtta çıkan sivilceler hakkında bilgiler vermektedir.

Sevgili melekler, zaman zaman hepimizin sırtında sivilceler çıkabilir. Yağlı bir cilde sahip olmamız ya da tükettiğimiz yağlı gıdalara kabahat buluruz. Ancak sırtta çıkan sivilcelerin sebepleri bunlarla sınırlı değil. Bakın uzmanların açıklamalarından yola çıkarak hazırladığımız makalede ne gibi bilgiler veriliyor..

sirtta_sivilce-f9.png

Birçok kişi vücutta aşırı derecede çıkan sivilcelerin karaciğer hastalıklarına bağlı olduğunu düşünse de, günümüzde yapılan araştırmalar neticesinde sivilcenin çıkmasında iç hastalıklarının rolünün olmadığı ortaya çıktı. Birçok sivilcenin kaynağı strestir. Stres sivilce çıkmasında en önemli şüphelidir. Sırtta çıkan sivilcelerinde stresle ilgisi olması yüksek bir ihtimaldir.

Sırtta çıkan sivilceler aşırı yağlı beslenme ve sırt bölgesinin keselenmemesinden de husule geldiği düşünülür. Özellikle sırtın duş esnasında keselenmemesi cildin ölü derilerini atamamasına sebep olu, bu bölgenin rahat bir şekilde oksijen almasını engellediği için buralarda sivilce çıkabilir. Hormon bozukluğu da sırtta sivilceye yol açar.

bende korkmaya başlamıştım bu ara iki tane sivilce cıktı sırtımdaa deli oldumm resmenn şimdi rahatladım ama şu sıra yogun sınav döneminden dolayıı kaynaklanıyor oldugunu düşündüm şimcikk tşklerrr adminnn bilgi içinn :))

Geri