Terapi yapmaya ne dersiniz?

Ardından boğaz çakramıza geliyoruz. Boğazımızdaki oyuk kısım...

Bir sahil kenarına doğru yürüyorsunuz. Masmavi durgun bir deniz var önünüzde. Masmavi gökyüzü... Üzerinizdeki mavi elbisenizle denize doğru yürüyorsunuz ve suyu hissediyorsunuz. Kendinizi mavi ye bırakıyorsunuz, sırt üstü denizde yüzerken mavi gökyüzüne bakıyorsunuz... Arındığınızı, temizlendiğinizi hissediyorsunuz...Rahatlayana kadar yüzün...
Tekrar nefes alıp veriyoruz... Maviyi boğazınızdan içeri çekiyorsunuz ve çakranızın güçlendiğini tıkanıklıkların açıldığını düşünüyorsunuz.

3. gözümüze geldik. İki kaşımızın ortasındaki çakramız.
Yine bir tepenin üzerindesiniz ancak bu sefer gece... Uzak bir şehre bakıyorsunuz. Yanıp sönen ışıklarına... Ay, geceyi lacivertleştiriyor... Yıldızlara bakıyorsunuz ve içiniz ferahlıyor. Çok sessiz, huzurlu bir atmosfer... Üzerinizdeki lacivert elbisenizin etekleri hafif esen rüzgarda dalgalanıyor... Arada cırcır böceklerini duyuyorsunuz...
Nefes alıyorsunuz ve kaşlarınızın arasındaki enerjiyi hissediyorsunuz. Laciverti içinize çekin ve çakranızın güçlendiğini düşünün...

Ve son çakramızdayız...
Bu sefer oldukça sürrealist bir manzara hayal edeceğiz. Eflatun bir elbiseniz var ve çimenleri beyaz olan bir bahçeye giriyorsunuz... Eflatun çiçekleri ve yaprakları olan ağaçlarla dolu bir bahçe... Gökyüzü beyaz bulutlarla kaplı... Çıplak ayaklarınıza beyaz çimenler dokunuyor... Eflatun kelebekler etrafınızda uçuşuyor... Yürüyorsunuz... İçinizdeki dinginliği hissedin ve maddenizden uzaklaşarak ruhunuzu hissedin. Enerjiyle doluyorsunuz... Şifalandığınızı düşünün... Ve son kez derin nefes alıp veriniz. Eflatunu başınızın üzerinden içinize çekin ve çakranızın güçlendiğini düşünün... Yaratıcınıza şükredin... Terapiyi bitirin...

İsterseniz bahçelerinizde gezinmeye devam edebilir, yanınıza çok sevdiğiniz birini alabilirsiniz.
Denerseniz ve deneyimlerinizi burada paylaşırsanız çok memnun olurum. : )

Dün gece denedim, sunu deme gerekiyor yapacak olanlarin kafasinin ici bos olmasi gerekyior yoksa yeterince konsantre olamiyorsunuz. Ben yaptim ve 4. kisima gelince konsantrem bozuldu aklima turanc rengi girip girip cikiyordu ve yarida birakmak zorunda oldum. Sunu fakr ettim ilkinde basim okadar agirlasti ki bi an icine dösegin icine gömülü kaldigim, basimi kaldirmak istesemde nafile kaldiramadim :)

Canom cok güzel bir paylasim sunmussun bizlere umarim aramizda daha cok uygulayan olur. Bende bi kac gün sonra kafam yerine gelince tekrardan denicem suan icin pek konsantre olamiyorum :(

Herkese tavsiye ederim deneyin!!! Emegine saglik kujummmm kocaman öpüyorum seni...

Canom benim denediğine sevindim. Denemeye de devam et. Zamanla daha iyi konsantre olacaksın. Bu tamamen sana ait bir dünya, şırıl şırıl akan tatlı bir dere koyabilir, sevdiğin hayvanları etrafında görebilir, seni huzurlu yapan her şeyi düşünebilirsin.
Ayrıca, enerjiye yoğunlaştığın için ağırlaşman çok normal. Vücut, nefes egzersizlerine alışık değilse de ağırlık olabilir.
İlgilendiğin için ben teşekkür ederim canom benim. : )

İlgi gösteren olursa, bu konuda başka şeyler de paylaşabilirim. Başka terapiler vs...

Peyami Safa'nın dediği gibi: Hastalık, çok defa kaderin aksiliklerine karşı ruhun ve onun peşinden vücudun isyanıdır. bende deniyicem yarın bunu ama okurken bile gittim bazıyerlere

: ) Bu iyi bir şey jujum. Kolay konsantre olacağını düşünüyorum. : ) Yaptıktan sonra deneyimini paylaşırsan memnun olurum.

Rahatlamana sevindim esmer kız. Evet, aslında beynimizin ve kalbimizin daha doğrusu ruhumuzun,tahminimizden fazla huzura ve rahatlamaya ihtiyacı var.
Üyeliğin de hayırlı olsun, aramıza hoşgeldin. . ) İlk mesajını bu konuya yazmandan mutluluk duydum, ben teşekkür ederim.

Bana karışık gibi geldi ya çakra makra ne bilim bu tur hususlara değilde böyle sessiz ve sakin bir ortam ama ses kesinlikle olmayacak. Daha değişik terapiler var ise ben onlardan rica edeyim. Bu çakra işine kafam basmadı :D:D Bu arada değerli paylaşım için teşekkür ediyoruz Münzevi.

Allah, çakralarına zeval vermesin :D:D

Geri