yata yata para kazanan öğretmenler !!!!!

çocuğum üniversite sınavını kazanamadı hiç değilse bir öğretmen oluverseydi' diyenlere duyurulur.biz yata yata yaşlanıyoruz havadan para kazanıyoruz...
çekemeyenimiz de çok
görüldüğü üzere:ehi:
öğretmenlerimizin sorumluluğu büyük ama yaptıkları işin ağırlığından veya zorluğundan ziyade ;fiziki olarak kolay bir iştir ama ruhsal olarak zordur.
ev hanımı gibi işe gidilir ama;orda oturup ,lak lak yapılmaz...aşna fişne olmaz:D
ÇOCUK YETİŞTİRİLİR,
Öğretmenliğin en zor tarafını söyleyeyim ben size... VİCDAN'ı ile yüzleşmektir. Çünkü siz insan yetiştiriyorsunuz. Sizin ihmal ettiğiniz bir çocuk belki öğretmen olacakken inşaatçı, ya da zeka olarak geri olupta ilgilendiğiniz bir çocuk doktor olacaktır. Her öğrenciyi gece yatağınıza yattığınızda tek tek gözünüzün önüne getirip, "acaba ben bu çocuğa daha ne yapabilirdim" diye kendi kendini sorgulamaktır zor olan...

Yoksa saydıklarımızın bir çoğunu lise mezunları bile yapabilir...
Sonuç olarak; Öğretmenlik dünyanın en zor mesleklerinden biridir. Tabi ki, öğretmenlik yapanlara değil, öğretmen olabilenlere....
Yeni bir nesil yaratılacak.Bu ne kadar kolay olabilir ki?Bence çok zor bir görev.Çok değerli öğretmenlerimiz bu zoru başarmak için uğraşıyorlar.Öğretmenlik hiç de kolay değil...
Ama nedense çalışma saatlerimiz ve tatillerimiz bazılarını çatlatıyor:meri:
Mesleğimizin en yorucu kısmı okuldan çıkarken önlüğümüz gibi öğrencileri de öğretmenler odasındaki dolabımıza asamıyor olmamız.Onları kafamızda taşıyoruz.Sadece onları değil,ailelerini,yakın çevrelerini,samimi,hatta fazla"samimi"arkadaşlarını,ergenlik bunalımlarını,maddi sıkıntılarını,sağlık problemlerini,ilgilerini,yeteneklerini,beklentilerini...vb pek çok ağırlığı zihinlerimizde taşıyoruzHer hareketimizi en az üç kez düşünüp yargılıyoruz.Onlar dosya değil,evrak değil.Kaybettiğimiz ihaleler değil;onlar canlarıyla kanlarıyla birer insan ve birey adayı.İşte "İki ay tatiliniz var,hafta sonları ve kış karne tatilleri de cabası" diyenlere "Çok şükür"dedirtecek sebep.
Ha bir de dışarıdan çok cazip göründüğü için kıskanılan bir meslek:ehi:
Siz de yapın efendim elinizden mi alıyoruz:meri:

Son düzenleme:
Mesleğe, sonuna kadar layık olmak ümidiyle ve dileğiyle Pelinim... Yeşil çayımdan bir yudum da senin için alacağım...: )Şerefine...: )

aaaaaaaaaa olmaz vallahi billahi olmaz bu konuya neden yorum yazılmıyor uzun zamandır???

ben yazıyım bari bi kaç bişiler.içimde kalmıştı bu konu yorum yapıyım bari son kez,her mesleğin kendine göre zorlukları var bunu kabul edelim değil mi?

öğretmenliğin ZOR bir meslek kategorisine girmesine karşıyım arkadaşlar dahası yok yani!!

buyrun bir öğretmenden çalışma şartları hakkındaki yorumları;

-biz de tatil çok ya
-yarım gün bir de
-ev hanımı gibiyim aslında
-Öğlene kadar işim bitiyor zaten

daha da yorum yok!!
çok araştırmacı ve müttefik gördüm sizi :ehi:
avantajı milli eğitime bağlı olduğunuz sürece, çalışma saatlerinizin ve resmi tatil gnlerinizin biraz daha belirgin olması.
bunu vurguladım
ne var yani...
kin ve nefretinizi,kişisel duygularınızı bu forumda kullanmayın...msn de dedikodu şeklinde yapın lütfen...anlayana:D

Sevgili arkadaşlar bir şeyi eleştirirken onu ön yargılalarla, anlamak istediğimiz gibi anlamlandırmayalım. Bu şekilde bir yere varamayız zaten. Ben yıllardan beri kadrolu öğretmen olmak için bir yerlerimi yırtıyorum. Öğretmen olmaya çalışmak bile insanın dengesini altüst edecek kadar zor bir hale gelmişken uzaktan seyrederek yapılan yorumlara "dışı seni, içi beni yakar" diyorum. Bu mesleğin aşkıyla yanıp tutuşan biri olarak şunu söyleyeyim ki bu meslek hakkını verdiğiniz sürece çok zor bir iştir. Hakkını verme gayretinde olmayanlar da kendisi düşünsün. Tatil ve saatler meselenin hikaye kısmı. Tatili çok olursa olsun. Bir kadın zaten eve 8-9 gibi gelecekse o evle kim ilgilenecek bir de onu düşünelim. Unutmayalım ki kadınların zaten bir mesleği var. O da ev hanımlığı. Bunun yanında başka bir meslek daha icra etmenin ne demek olduğunu evli, çocuklu ve çalışan arkadaşlarım çok daha iyi bilirler...
Bir de akşama kadar ders olduğunu düşünelim. Sizce ne kadar verim alınabilir? Çünkü beyin yorgunluğu, beden yorgunluğundan çok daha ağırdır. Hiç bir şey dışardan göründüğü gibi değil sevgili arkadaşlar... Daha önce de dediğim gibi meslekten bunalanlar ve verimini kaybedenler, lütfen emekli olsunlar da yerlerine bi atanalım!

haklısın münzevi
hariçten gazel okumak kolay tabii
bir de şu var evlisin,çoluk çocuğun var
12 den 6 ya kadar dersteyim...
tabiki okuluma gidene kadar evimin işini yapacağım..
mesai saatlerimizin uygun olması demek; öğretmenliğin rahat olması anlamını çıkarmaz ki...
hayır millete ne oluyor anlamış değilim ki...
millet resmen açık arıyor...
anlamamakta ısrar edenlere şunu diyorum...
herkes işine baksın:a026:

atatürk bile demiş gelecek gençlerin gençler ise ögretmenlerin elindedir diye pelinim sen ve senin gibi ögretmenler bu ülkeye nice mustafa kemel atatürkler yetiştiriyo gönlünü içini rahat tut

:D:D
pelin arkadaşım olayı kişiselleştirmeyelim demişsiniz ama kendiniz yapmışsınız.ki benim sizinle bir derdim yok neyini kişisellştireceğim.konu öğretmen olmak yada olmamak yada kıskanmak çekememezlik değil ki!!! anladım ki mesleğini kıskandığımı düşünmüşsün ne büyük bir hata!! ben yaptığınız yorumlarla söylediğiniz sözlerin çekiştiğini vurgulamak istedim çünkü fazlasıyla abartmış,kendinizi kaybetmiş durumdasınız.madem kişiselleştiren sensin ozaman önemli olan öğretmenlik midir nekadar 'yalansız' insan olabilmek midir bu konuya da bi değinin istrseniz??? ayrıca msnden oturup da senin dedikodunu yapacak kadar 'çocuk' değilim,emin ol 'sen'in dışında uğraşacak çok daha önemli işlerim var.
kusura bakmayın burda yazılcak şeyler değil bunlar ama baktım ki bir 'öğretmen' bile neyin nerde yazılacağını bilememiş burda dökmüş içini.daha fazla konunuza prim vermek istemiyorum.

:D:D
pelin arkadaşım olayı kişiselleştirmeyelim demişsiniz ama kendiniz yapmışsınız.ki benim sizinle bir derdim yok neyini kişisellştireceğim.konu öğretmen olmak yada olmamak yada kıskanmak çekememezlik değil ki!!! anladım ki mesleğini kıskandığımı düşünmüşsün ne büyük bir hata!! ben yaptığınız yorumlarla söylediğiniz sözlerin çekiştiğini vurgulamak istedim çünkü fazlasıyla abartmış,kendinizi kaybetmiş durumdasınız.madem kişiselleştiren sensin ozaman önemli olan öğretmenlik midir nekadar 'yalansız' insan olabilmek midir bu konuya da bi değinin istrseniz??? ayrıca msnden oturup da senin dedikodunu yapacak kadar 'çocuk' değilim,emin ol 'sen'in dışında uğraşacak çok daha önemli işlerim var.
kusura bakmayın burda yazılcak şeyler değil bunlar ama baktım ki bir 'öğretmen' bile neyin nerde yazılacağını bilememiş burda dökmüş içini.daha fazla konunuza prim vermek istemiyorum.

:D:D:D
neyin nerde yazılacağını senden iyi bildiğim kesin...
sen prim versen ne olacak,vermesen ne olacak
net aleminde ne yalanlar döndüğünü sen benden iyi bilirsin:D
KİMSE kimseyi yargılayacak durumda değil...

ordan benimle sorunun yokmuş gibi durmuyor
neden acaba?

Arkadaşlar lütfen olayı olumsuz ve hakaret bazında tartışma boyutlarına götürmeyelim şu bir gerçek ki Öğretmenlerin hakkı aynı ana baba hakkı gibi asla ödenmez .Kolay değil bizler evde bir iki çocuğa sabır gösteremezken onlar onlarca yüzlerce çocuğu idare edip vatana millete en iyi şekilde yetiştirme adına çaba sarfediyorlar.Ne olursa olsun herkesin tüm öğretmenlerin emeğine ve özverisine saygı duymalarını rica ediyorum .Birkaç kişi için bu kutsal mesleği icra eden kişilerin adını kimse lekeleyemez her meslekte zaten mutlaka o mesleği icra edenlerin adını kötüleyebilen imajlarını zedeleyebilen çıkmıyor mu?

Hz.Ali'nin dediği gibi"Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum"
Bilgisini ve emeğini hiçbir şekilde esirgemeyen tüm öğretmenlerimizin ellerinden öpüyorum.

Geri