Yazma Kenarı Oya Modelleri

  • Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
Yazma Kenarı Oya Modelleri
En güzel yazma kenarı oya modelleri konumuzu incelemektesiniz. Hem çeyiz için hem kullanmak için tabi dilerseniz de hediye etmek için çok hoş modeller burada meleklerim. Özellikle nette o kadar çok model var ki hangilerini sizlere sunayım şaşırdım kaldım doğrusu. Hepsi rengarenk birbirinden hoş örnekler. İğne oyaları, mekik oyalar, tığ işleri, boncuklu, pullu süslemeli modeller hepsine hayran kalacaksınız. Bence her genç kızın çeyizine girmesi gereken örnekler var. Hepsi el emeği göz nuru derler ya hani gerçekten özenle büyük bir sabır ve zevkle yapıldığına eminim. Yazmalar benim hep ilgimi çekmiştir eminim ki sizlerin de dışarıda ya da bir arkadaşınızda gördüğünüz bir işleme karşısında yakın markaja aldığınızı düşünüyorum. Özellikle yazmalar bizim çok eskilere dayanan bir kültürümüz de olduğundan dolayıdır ki biz Türk kadınlarının yazma oyalara modellerine karşı daha bir ilgimiz var.


igne oyasi yazma kenari modeli.jpg


Özellikle çiçekli motifler örgü işlerinde tercih edilen bir numaralı süsleme. Yazma kenarlarına da öyle yakışıyorlar ki. Bakın üstte ve altta çiçekli iğne oyası yazma kenarlarını görüyorsunuz. Sizin de ilginiz varsa modeller alternatif olabilir.

igne oyasindan yemeni kenari modeli.jpg


mavi beyaz cicekli yazma kenari oya modeli.jpg


Aslında yapacağınız yazma kenarının şıklığı ve aralarındaki renk uyumunun önemi kadar yazmalara da ne kadar yakıştığı önemlidir. Şimdi rengarenk her rengi barındıran yazmalara uygun yapacağınız yazma kenarı oya modelini uydurmalı böylece daha hoş bir görüntü ortaya çıkacaktır.

rengarenk ciceklerden tig isi yazma oyasi.jpg


Bakın meleklerim son olarak boncuklu bir yazma kenarı örneği sunmak istiyorum sizlere. Boncuklar pullar yazma oyaları daha bir şıkır şıkır gösterecektir eminim. Dilerseniz buradan boncuklu yazma kenarı oya modellerinin daha fazla model örneğine ulaşabilirsiniz.

uclari boncuklu yazma oyasi modeli.jpg
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Kızkardeşim evleniyor ve çeyiz hazırlığı yapıyoruz. Değişik yazma kenarı oyaları arıyoruz. Bu modellere bayıldım . Ayrıca internette de farklı modelelr buldum çok beğendim görmeniz açısın dan buraya ekliyorum .
yazma kenarı.jpgyazma oayaları.png
yazma.jpg
 
Üst