Yeni anneler ve bebekleri hakkında herşey...

bayanlar :D yourtlu çorbaları tercih edin bu sıcaklarda iyi gelir isirik aldı başını yürüdü dikkatli olun ve ayrıca isirik ve benzeri kızarıklık oluyosa arko yağlı hremini şiddetle tavsiye ederim sürün ve görun harika oluyo sabah akşam öğlen sürün açık tutun bölgeyi hemen kurutup geçiriyo 2 yada 3 gunde :D:D allah yardımcınız olsun :D:D

kızlar benim bebiş son bir kaç gündür yüz üstü yatmak istiyor ama daha dönmeyi yeni öğrendi.hatta ellerini dönünce gövdesinin altından çekemiyordu.şimdi yeni yeni çekiyor.ama ben başını tam kaldıramazda nefes alamaz diye korkup öyle uyumasna müsade etmiyorum.amao çok ısrarcı.ne yapsam acaba?birde biz emzik hiç alıştırmadık bu zamana kadar ama son yine 1 haftadır parmak emmeye başladı.ben çekiyorum yapma diyorum ama tabi doğal olarak anlamıyor saniyesinde tekrar ağızda.doktora sorduk.geçici bir durum dedi ama ben,yinede istemiyorum napsam acaba?LÜTFEN CEVAP!!!
canım gayet normal bıraz oyle uyusun sonra dalınca cevırırsın emın ol nefes alıyorlar benımkı hep oyle uyuyor artık yarım saat sonra cevırıyorum benımkı emzık kullanıyo ama yınede parmaklarını emıyo hatta ıkı gundu ayak bas parmaklarını emmeye basladı yenı yenı kesfedıyo ellerını ayaklarını

inşallah ya canım.alışır da yeme problemimiz olmaz sonra.bu yoğurt işine kafam takıldı.hazır sütten yapılan yoğurt çok cıvık oluyor.geçen denedim de.tadına bile bakmadım olmamış diye.:)
evet ama zaten bız kendımıze degıl oğluma yapıyorum kucuk kavonozlara mayalıyorum bıde mamayla dene hıc yogurt gıbı olmuyo ama cocuk anlamıyo

canım senin bebişle benimki aynı seninki dönmekte ısrar etmiyormu,yoksa bu bizim bebişe özel bir durum mu acaba?ayrıca dönmeyi ögrendimi?

kendi kendine oynarken felan dönüyorda.ellerini felan kurtarmayıda yeni öğrendi.uyurkende yastığının üstünde yatınca dönüyor düz yatırınca dönmüyor.o zaman kendini geri atıyor.bakalım daha neler görcez.arkadaşların dediği gibi uyusun uyuyunca çevir yada kontrol edicen uyurken artık. ama ben biraz pinpirikliyim.öyle yatarsa uyuyamam herhalde:)

evet ama zaten bız kendımıze degıl oğluma yapıyorum kucuk kavonozlara mayalıyorum bıde mamayla dene hıc yogurt gıbı olmuyo ama cocuk anlamıyo

yaaa. hay ALLAH ne yapcaz öyle yapıp birdaha deneyeyim bakalım.senin bebişin ne kadarlık.benimki ayak parmaklarını emiyor:)geçen bir arkadaşım anlattı çocuklar emer diye hadi canım dedim nasıl emicek akşamına bir bakltım ayak parmaklarını ağzını götürmüş vıcık vıcık yapıyor:)çok çabuk öğreniyorlar

yaaa. hay ALLAH ne yapcaz öyle yapıp birdaha deneyeyim bakalım.senin bebişin ne kadarlık.benimki ayak parmaklarını emiyor:)geçen bir arkadaşım anlattı çocuklar emer diye hadi canım dedim nasıl emicek akşamına bir bakltım ayak parmaklarını ağzını götürmüş vıcık vıcık yapıyor:)çok çabuk öğreniyorlar
benım oğlum 5 ayını bıtıtrdı 6 aya gırdık evet cok cabuk ogrenıyolar zaman o kadar cabuk gecıyo ve cabuk buyuyorlarkı ınanamıyorum bazen daha ılk cocugumu dun yapmıs gıbıyım ama okula gdecek bu sene

cnm 6 ayından itibaren içirebilirsin hiç bir zararı yok hatta benim buyuk kızın dr si 4 aylıkken göturduğumde sakın ilaca alıştırma bu tarifi uygula çok rahat edersin demişti bende uyguladımm 1 yaşına kadar 1 yaşından sonra ayva yaprapı içine 1 elmanın kabuğu ve varsa kiraz saplarını kaynattım sonra içine bal koyup kızıma içirdim her sabah bir su bardağı ayva yaprağı şurubumun içine 1 çay kaşığı bal koyup içirdim ve inanın kontoller dışında hastalık için dr ye gittiğimi bilmem :D ama küçük kızda baya ihmal etmek zorunda kaldım ve baya dr ye gittik D::D
canım teşekkürler,6.aydan sonra denemeye başlamalı bencede.

size bi, tarif verem dedim gece gece aklıma geldi :D:D 6 ayından itibaren yedirebilirsiniz yada sutunuzu fazla içmiyorsa 4 ayındada başlayabilirsiniz :D işet tarif :
pirinç unu buğday nışastası patates nışastası mısır nişastası hepsinden 1 er tatlı kaşığı yada çay kaşığı tavaya konur üzerine 1 su bardağı su ilave edilir 1 tatlı kaşığı şeker ilave edilir :D gece maması isteğe göre öğlende yedirilebilir :D:D
bütün bu nişastaların tamamının olmasının birfaydası mı var acaba?neden bütün nişastalar?

canım gayet normal bıraz oyle uyusun sonra dalınca cevırırsın emın ol nefes alıyorlar benımkı hep oyle uyuyor artık yarım saat sonra cevırıyorum benımkı emzık kullanıyo ama yınede parmaklarını emıyo hatta ıkı gundu ayak bas parmaklarını emmeye basladı yenı yenı kesfedıyo ellerını ayaklarını
canım bende dalınca çeviriyorum ama,sonra ne yapıp edip dönüyor baş edilecek gibi degil:)gece korkumdan 10 defa kalkıp bakıyorum,sanki benle inatlaşıyor gibi:)

küçük kavanozlara yapmak çok akıllıca,hiç aklıma gelmemişti doğrusu.bende kafamdan koca tencereye nasıl yaparım diye düşünüyordum:)şimdi diyelim ben 350 gr lık bal kavanozlarına yapsam neyden ne kadar koycam.uzuuuun zaman oldu ben yoğurt yapmayalı.sonra kapagını kapatıp bişeye mi sarcaz(ben tencereyi sarardım örtülere).sonra ne kdar bekletcez?yazarsan sevinirim:)

Geri