Adet gördüm iğne vuruldum antibiyotik kullandım gebelik riski var mı

Gulselverrr

Üye
Üye
Adet gördüm iğne vuruldum antibiyotik kullandım gebelik riski var mı
Merhaba. Adetimden 8 gün önce prezervatifle korunarak ilişkim oldu. 8gün sonra adet gördüm. Adetim normal seyrinde devam etti. 4.günümde antibiyotik kullanımına başladım ve kortizonlu bir iğne vuruldum sağlık sorunu sebebiyle. Normalde adetim 5-6 gün kanama olur sonrasında 10 güne kadar kahverengi lekeye dönüşürdü. 6.günden sonra adetim kesildi tamamen lekelenme de yaşamadım. Adetimin 11.günündeyim iki gündür iğne ucu kadar denebilir ara ara tuvalete çıktığımda kahverengi küçük lekeler geliyor. Bunun sebebi kullandığım ilaçlar mıdır? Gebelik riski bu durumda sizce var mı lütfen yardımcı olun. Gelen lekenin sebebi nedir.

Merhaba. Adetimden 8 gün önce prezervatifle korunarak ilişkim oldu. 8gün sonra adet gördüm. Adetim normal seyrinde devam etti. 4.günümde antibiyotik kullanımına başladım ve kortizonlu bir iğne vuruldum sağlık sorunu sebebiyle. Normalde adetim 5-6 gün kanama olur sonrasında 10 güne kadar kahverengi lekeye dönüşürdü. 6.günden sonra adetim kesildi tamamen lekelenme de yaşamadım. Adetimin 11.günündeyim iki gündür iğne ucu kadar denebilir ara ara tuvalete çıktığımda kahverengi küçük lekeler geliyor. Bunun sebebi kullandığım ilaçlar mıdır? Gebelik riski bu durumda sizce var mı lütfen yardımcı olun. Gelen lekenin sebebi nedir.
Bu sebebe ilaçlar sebep olabilir evet gebelik riski olduğunu sanmıyorum zaten adet olduğunuzu siz de söylüyorsunuz. Burada ilaçlar büyük oranda etmendir. Yine de doktorunuza görünmenizde fayda var biz burada sadece nazicane yorumda bulunuyoruz.

Selamlar @Gulselverrr hayatım aynı soruyu başka başlıklarla sormana gerek yok daha önceden bu soruna cevap vermiştik. Lütfen buna dikkat edelim. Aynı konular ne şekilde olur ise olsun silinecektir bilginiz olsun. Gebelik riskiniz yok gelen lekenin başka nedenleri olabilir. Hamilelik değil bu sebep ilaçlardır.

Merhaba 18 aralıkta adetime 8 gün kala prezervafitle korunarak ilişkim oldu. 8 gün sonra adet gördüm. Adetim normal seyrindeydi. 4.günden sonra antibiyotik kullanmaya başladım iki gün daha hafif sürdü ve bitti normalde 6 gün kanama sonrası lekelenme yaşardım. Bugün ilişkiden 28 gün geçmiş oldu iki tane eczanede satılan testlerden yaptım ilk yarım saat tek çizgi oldu 2 saatten sonra hafif silik çizgiye döndü. Daha sonra erken gebelik testi 35tl olandan ve birde başla marka 5tl lik olandan aldım tekrar yaptım sonuç negatif çıktı bu durumda risk var mı gebelik var mı? Diğer Adetime 10 gün var.

Hayır hayatım kesinlikle risk olduğunu düşünmüyorum.
Peki sizce ilk yaptığım iki test neden 1.5 saat sonra hafif silik çizgi çıktı? İki testte bozuk olabilir mi? İlk yarım saat ikinci çizgiye dair hiç bişey yoktu. Sonradan oluştu ikinci çizgi 1.5-2 saat sonra. Korkup erken gebelik testi peridictor alıp yaptım onda da 1 saat bekledim sonuç negatif. Sizce test mi bozuktu çok fazla beklediğinden mi öyle oldu. İnternette çok fazla silik çizgi kesin hamileliktir yazıyor. Nolursunuz yardımcı olun. ilk yaptığım test diğer yaptığım testin markasından değildi 5 TL lik teslerdendi. Ve 1.5 saati doldurduğunda sonuç yeri de sararmıştı ama hafif silik çizgi gözüküyordu. Gebelik olsaydı peridictor isimli testte pozitif çıkardı değil mi ama negatif çıktı lütfen beni aydınlatın neden böyle bir sonuç çıktı

Hayatım yok test bozuk olmaz ama yanlış yapmışsın sana anlatayım bilgin olsun hayatım. Gebelik testlerinin prospektüslerinde nasıl yapılacağı açıkça yazılmışır. Sen de doğru yapmışsın. Aynı prospektüslerde şunu söyler. Gebelik testini yaptıktan sonraki 15 dakika sonucu ne ise o doğrudur. Sen bir buçuk saat beklemişsin. Bu tamamen yanlış sonuç verir.

Yani testi yaptın 10 dk bekledin çizgi silik çıkmadı daha sonra bi kaç saat sonra çizgi belirdi onu diyorsun. Yanlış sonuç alırsın on dk dan sonraki sonuçlara itibar edilmez. Test markası anlamsız, takılma bunlara.

Testi yapar on dk beklersin sonuç negatifse negatiftir. Yok üç saat iki saat bir saat bekledin çizgi gördün :) Hamile değilsin. Bilmem anlatabildim mi ?

Ayyy çok teşekkür ederim. Eğer hamilelik olsaydı ucuz testte bile silik olarak gözükmüş olsaydı. Peridictor en iyi testlerden birisi bu testi o silik çizgiyi gördükten sonra yaptım olsaydı bu testte çıkardı değil mi? Ya cok teşekkür ederim Allah razı olsun. Zaten bu ay ilişkiden sonra yumurtlama günümü de hissetmiştim sonrasında adette oldum biraz enterasan ilerledi ilaçlardan dolayı. Bugün de böyle bir durum yaşayınca çok korkmuştum. Nasıl yardımcı olduğunuzu bilemezsiniz …

Hayatım yok test bozuk olmaz ama yanlış yapmışsın sana anlatayım bilgin olsun hayatım. Gebelik testlerinin prospektüslerinde nasıl yapılacağı açıkça yazılmışır. Sen de doğru yapmışsın. Aynı prospektüslerde şunu söyler. Gebelik testini yaptıktan sonraki 15 dakika sonucu ne ise o doğrudur. Sen bir buçuk saat beklemişsin. Bu tamamen yanlış sonuç verir.

Yani testi yaptın 10 dk bekledin çizgi silik çıkmadı daha sonra bi kaç saat sonra çizgi belirdi onu diyorsun. Yanlış sonuç alırsın on dk dan sonraki sonuçlara itibar edilmez. Test markası anlamsız, takılma bunlara.

Testi yapar on dk beklersin sonuç negatifse negatiftir. Yok üç saat iki saat bir saat bekledin çizgi gördün :) Hamile değilsin. Bilmem anlatabildim mi ?
Birde daha önce hiç böyle bir şey yaşamamıştık gebelik yoksa, bu ikinci silik çizginin nedeni nedir acaba son olarak

Bu kadar cümle yazdım ne anladın kuzum ? Süreyi geçirdiğin her testin sonucunda ikinci çizgi sanki hamileymişsin gibi belirir onu söylüyorum. Hamile değilsin süre var onu söylüyorum

Geri