Ahşap boyamada tamamlama tekniğiyle harikalar yaratabilirsiniz

Ahşap boyamada tamamlama tekniğiyle harikalar yaratabilirsiniz
Resim yapmak yetenek işidir. Ahşap tepsiler, sehpalar, panolar, poşetlikler, şemsiyeler….aklınıza gelebilecek her türlü şey tamamlama tekniğiyle yapılabilmektedir. Tamamlama tekniğini uygularken birey biraz da resim yeteneğini, renk geçişlerini uygulamayı az çok bilmelidir. Öğrenciler açısından resim yapmak ne kadar zor ise becerisi olmayan biri için tamamlama tekniğinde bir çalışma yapmak o kadar zordur. Pinterest programından da takip edebilme olanağı yakalayabileceğiniz pek çok çalışma için tamamlamada faydalanabileceğiniz desenlere ulaşabilmeniz mümkündür. Eğitmenlerin rehberliğiyle tamamlama tekniğinde nasıl bir yol izleyeceğinizi az çok öğrenirsiniz. Ama o resme şekil vermek boyalarla canlandırma çalışması yapmaya çalışmak tamamen sizlerin elindedir. Bir yeteneği ne kadar geliştirebilirseniz o kadar başarılı çalışmalar sergileme ihtimaliniz vardır.


Tamamlama çalışması yaparken zeminde kullandığınız resmin devamı sizin beyninizdedir. Sizler adına tamamlama tekniğini denemek istiyorsanız deneyimlerim rehberliğinde bir önerim olacak. Bir kişinin tamamlama tekniğinde başarı elde edebilmesi için öncelikle birçok teknikte çalışma yapması sade çalışmalarda ilerleme kaydetmesi önerilmektedir. Sizlerin tamamlama öncesinde eğitici videolar izlemeniz ve düz zemine yapıştırılan çalışmalarda başarılı olmanız tavsiye edilebilmektedir.


Şimdi sizlere anlatacaklarımla yol kat edebilirsiniz. Tepsi üzerinde başlayabileceğiniz tamamlama tekniğinde zemin düz bir renge boyanır ve tamamlamak istenilen resim ilgili alana ahşap tutkalıyla yapıştırılır. Yapıştırılan resmin zemin rengini bulmak ve ahşap zeminine uygulamak oldukça kolay olacaktır. Eğer renklerle biraz aranız varsa zemin için ton bulma konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Mesela gökyüzü mavi ve tonları, ağaçlı kalanlar yeşilin tonları, yerler rengin yansıyışına göre kahve ya da sarı- yeşil tonları resimin bir parçasından esinlenerek tamamlama gerçekleştirebileceğiniz çalışmalar olacaktır. Birçok rengi farklı tabaklar üzerine sıkarak renk karışımlarıyla ruhunuzu dinlendirebileceğiniz bu etkinlikte aşağıya sizler için farklı video seçenekleri sunacağım. Onları da takip ederek kendinizi geliştirebilme olanağını yakalayabilirsiniz.

Eğitici video 1

Eğitici video 2

Eğitici videolar aracılığıyla kendinizi iyi noktalara getirebileceğiniz farklı ahşap uygulamalar yapmaya var mısınız?


HPIM4765.JPG
lalezar17_1328613995165.jpg
maxresdefault.jpg
 
Üst