Asker Eşleri Paylaşım Alanı

doğudan asker eşi

mrb arkadaşlar ...yeni öğrendm siteyi çokta güselmiş doğrusu:)adıyamanda olan varmı çok kötü burasıya.....

aman doğunun çalışma şartları berbatttttttt neresi iyiki
sabırlı olmalısın canım

Son düzenleme:
ben 3 aylık evliyim..eşim jn.astsb..daha bu kadar yeni olmama rağmen zorluklarını gördüm..şuanda ankaranın marketi bile olmayan bir ilçesindeyiz..seneye ise eşimin tayini doğuya cıkacak..götürebileceği yer var,götüremeyeceği yer var..2 sene ayrı kalacağız ve sonra iki sene daha batıda..4 yıl batıda yaptığı için ardından iki sene daha doğu.. batıda da onu göremiyorum şuanda gecenin bir körü ve olay nedeniyle çağırıldı..hemde hevesle tam film izlemek için mısır patlatmış dvd nin play tuşuna basmışken...işte o anda içinizden of bu ne desenizde yüzünüz gülmek zorunda giyinip gidiyor ve siz öylece kalakalıyorsunuz..bomboş bir evde yapayalnız..askerlik çok yüce şanlı gururlu bir meslek ancak evli olduğunda çok zor hele jandarma için..havacılar,denizciler böylemi??havacılardan emekli olan bir akrabamız bandırmada yerleşik hayatı var uzun seneler sonra tayin görüyorlar ve bandırma dediğimiz yer 111.000 nüfusluk yer şuanda buranın nüfusu 3.000..jandarmaya hayat yok düzen yok yer yurt belli değil yani anlayacağınız doğudada hasret batıda da hasret...

15 GÜN ALDU NİŞANLANDIM.aMA ÇOK KORKUYORUM MUTSUZ Bİ EVLİLİK YAPMAKTAN.EVLENDİĞİMİZDE BENİ GÖTÜREMEYECEĞİ BİR YER OLMASINDAN ÇOK KORKUYORUM.çÜNKÜ BİR ÇOK ŞEYİ GÖZE ALDIM ONUNLA EVLENMEK İÇİN. İŞİMİ BIRAKIYORUM. AİLEMİ BIRAKIYORUM.SÜREKLİ ONLA OLSAM SORUN YAŞAYACAĞIMI SANMIYORUM AMA BENİ GÖREMEYECEĞİ BİR YER OLURSA NE YAPARIM AİLEMİN YANINA DA DÖNEMEM.ALLAH'IM YARDIMCIM OLSUN.

genelde ayrı kalınabiliyomu ya da siz mi gitmek istemediniz eşinizin yanına.Yani herkes böyle ayrı olurmu yoksa istisnamı bunlar çünkü ben bu forumda öğrendim eşlerin bazı yerlere gidemeyeceğini çevremdeki asker eşleri genelde hiç ayrılmıyolar eşlerinden.çünkü nişanlım bana evlileri lojmanı olmayan bi yere vermiyolar dedi.Bende neresi olursa olsun giderim onunla diyorum yeterki kalacak yerim olsun.

benim nişanlım astsubay jandarma-komando .bide tecrübeli asker eşlerinden bilgi istiyorum. Hep mi mahrumiyet bölgesine çıkıyo tayinler.Hiç mi güzel yerlere çıkmıyo.Bu forumdaki yazılarınızı okudum gerçekten içim karardı.Bu kadarmı berbat oluyo askerle evlilik.

benim nişanlım astsubay jandarma-komando .bide tecrübeli asker eşlerinden bilgi istiyorum. Hep mi mahrumiyet bölgesine çıkıyo tayinler.Hiç mi güzel yerlere çıkmıyo.Bu forumdaki yazılarınızı okudum gerçekten içim karardı.Bu kadarmı berbat oluyo askerle evlilik.
kimse eşinden ayrı kalmak istemez canım...ama gittikleri yer çok kötü olursa götüremiyorlar...eşim hakkarideydi evini getiren çok azmış...lojmanı olan yer olsada çoluk çocuk büyüdüğünde eğitimleri için gitmek istemiyorsunuz...neden çocuğumu oralarda ziyan edeyimki....burdaki eğitim şartları mükemmel.ayrıca güvenlik sorunu da cabası,çocuk askerlerle okula gidip gelecek,sosyallik desen hiç yok...çarşıya çıkamazsın,herkes tanır,başına ne geleceğini bilemezsin...
senin nişanlın komandoymuş ,çalışma şartları daha ağırdır...gerçek bu canım...doğuda dağlarda geçecek günü...sen gitsende görevden gelmesini heyecanla,yüreğin ağzında bekleyeceksin...benim eşim DOĞUDAYKEN HABERLERE BAKAMIYORDUM...FLAŞŞ FLAŞŞŞ alt yazılarını görünce yüreğim ağzıma geliyordu...şükür ki yeni bitirdi kavuştuk...ama sadece o değil ailece asker olduk..
Batıdaki askerler eşlerinden tabii ayrılmaz..Doğu tayini mutlaka olacak hem de bir kaldığı yerde 4 yıldan fazla kalamaz..eşyaların harap olacak,emeklilik için gün sayacaksın...
bunlar zorluklarından örnekler...
kuaför avantajın ,orduevlerinden yararlanma hakkın gibi olumlu yanları da var ..Maddi olarak da iyi...
aşk ve sevgin için katlanacaksın..gurur duyacaksın eşinle...Vatana yaptığı hizmetleri için asker eşi de çocuğu da fedakar olacak,sabırlı olacak...eşine destek olacaksın...mutluluklar canım...

Geri