Barbunya gaz yapar mı gazını nasıl alırım?

• Konbuyu başlatan cennet.khrmn
  • Başlangıç tarihi
C

cennet.khrmn

Forum Okuru
Barbunya gaz yapar mı gazını nasıl alırım?

Barbunya gaz yapar mı melek kadınlar kulubü barbunya gaz yapmaması için forum'da.​

Kızlar bir şey danışmak için geldim. Bebeğim 7 aylık artık her şeyden yedirmeye çalışıyorum tadına varsın diye. Her şeyi de severek yiyor maaşallah ama barbunya özellikle aşırı bir gaz yapıyor rahatsızlık veriyor çocuğuma. Barbunya yediği gün çocuk gaz sıkıntısından mahvoluyor. Yedirmesem mi yoksa nasıl yapsam ki gazını nasıl azaltsam. Fasulye de aynı şekilde nohut filan bunlar rahatsız ediyor bebeğimi. Barbunya gaz yapar mı gerçekten?

Merhaba
Barbunya baklagiller türü besinler gaz yaparlar elbette. Özellikle tam anlamıyla gazlı suyundan arınmaz ise aşırı derece rahatsız edebilir. Bizleri bile rahatsız ediyor ki küçücük bebeğe ne yapmaz. Baklagili pişirirken özellikle ilk haşlanma suyunu dökün yeniden su ekleyin. Bu şekilde daha az etki yapacaktır. Nohut ve fasulye yemeklerinde de suyunun gazı iyice alınmalı sonra pişirilmeli. Baklagilleri pişirirken içine ufacık karbonat atarak gaz yapmasını önleyebilirsiniz. Yine dediğim gibi geceden ıslatarak gazını alabilirsiniz. Kuru fasulyede de aynı yöntemle geceden ıslatıp yemeğini pişirirken kimyon atabilirsiniz içine.

İsterseniz aşağıda linkini vereceğim yazımızda ''hangi yiyecekler gaz yapar'' konusuna detaylı bakabilirsiniz.

Barbunya gaz yapar mı melek kadınlar kulubü barbunya gaz yapmaması için forum'da.​

Kızlar bir şey danışmak için geldim. Bebeğim 7 aylık artık her şeyden yedirmeye çalışıyorum tadına varsın diye. Her şeyi de severek yiyor maaşallah ama barbunya özellikle aşırı bir gaz yapıyor rahatsızlık veriyor çocuğuma. Barbunya yediği gün çocuk gaz sıkıntısından mahvoluyor. Yedirmesem mi yoksa nasıl yapsam ki gazını nasıl azaltsam. Fasulye de aynı şekilde nohut filan bunlar rahatsız ediyor bebeğimi. Barbunya gaz yapar mı gerçekten?
Elbette yapar maalesef..

Geri