Çocuğum çok inatlaşıyor nasıl bir yol izlemeliyim?

M

Meraltopcu

Forum Okuru
Çocuğum çok inatlaşıyor nasıl bir yol izlemeliyim?

İnatlaşan çocuğa nasıl davranmalı melek kadınlar kulübü çocuğa nasıl davranmalı Adem Güneş forum'da.​

6 yaşında oğlum çok inatlasiyor önüne gecemiyorum. Gerçekten yapmak istediğini yapmadan inadını bitirmiyor. Ne yapmam gerektiğini gerçekten bilmiyorum baba da yardımcı olmadığı için bu konuda yapayalnızım açıkçası önerilerinize ihtiyacım var. İnatlaşan çocuğa nasıl davranmalı nasıl bir yol izlenmeli? Bir çocuk anne babası ile neden inatlaşır buna ne neden olur?

images (25).jpeg

Merhabalar
Çocuk inatlasmasını biraz da anne babanın tavırlarından alır. Tutarsız anne baba davranışları özellikle buna sebep olabilir. Biliyoruz ki aslında bebekler ilk doğduğunda duygularıyla doğmazlar bunu sonradan edinirler haliyle ilk karşılaştıkları ortam aile ortamı olduğu için anne babanın davranışlarına çok dikkat etmesi gerekiyor aralarındaki ilişkiyi tutarlı davranmaları bunların hepsi çocuk için rol modeldir. Peki çocuk neden inatlaşır söyledik inatlaşan çocuğa nasıl davranmak gerekir bunun hakkında konuşalım.

"İnatlaşan çocuğa nasıl davranmalı"​

• Anne baba daha kararlı tutarlı bir yaklaşım sergilemeli
  • İnatla açtığında onunla inatlaşmayın sakin kalın bir süre sonra bu davranışını kaybedecektir
  • Çocuğunuzun kendini ifade etmesine izin verin
  • Onu susturmak için onunla pazarlık yapmayın
  • Onun inatlaşması sizin eğlenceniz olmasın onu ciddiye alın
  • İnatla açtığı zaman sinirlenip böyle davranırsan artık seni sevmeyeceğim gibi cezalandırıcı sevgisizlikle tehdit edici şeyler söylemeyin
Dilerseniz aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz aşağıdaki konumuzun başlığı "söz dinlemiyorsa bir nedeni vardır" anne babalar mutlaka incelemeniz gereken bir yazı olduğunu düşünüyorum.

Çocuk için şu avrupada yapılan bir ceza sistemi var yaşı kaç olursa olsun. Bir ceza köşesi belirleniyor ve çocuk oraya götürülüyor saat belirleniyor işte 20 dakika örneğin ne kadar bağırırsa bağırsın orda sen de kalıyorsun. Sakinleşince de durumu anlatıyorsun anlıyorlar. Benim de zaman zaman çocukların büyüme aşamasında uyğuladığım yöntem. Tavsiye ediyorum. Hatta Türk televizyonlarında da çıkmıştı videosunu ekliyorum incele hayatım uygulamanı tavsiye ediyorum sana. w

Geri