Düşük yapmak için ilaç kullanan var mı?

E

Exexex

Forum Okuru
Düşük yapmak için ilaç kullanan var mı?

Düşük yaptıran ilaç kullananlar melek kadınlar kulübü düşük yaptıran sebepler forum'da.​

Arkadaşlar istenmeyen bir gebelik yaşıyorum şuan nasıl sonlandirabilirim şuan 6 haftalık ve bebeğin babası da bu bebeği istemiyor zaten ben de bakacak durumda değilim okulum var. Çok kötüyüm bunu yaşadığım için mi üzüleyim yoksa bu bebek işine mi uzuleyim bilmiyorum. Gerçekten psikolojim çok bozuk. Bana yardımcı olun lütfen. Düşük yaptıran ilaç kullananlar var mı?

images (23).jpeg

Merhabalar
Başınıza gelen bu durumdan ötürü çok üzgünüm ama dünyaya gelecek bir bebek buna elbette siz ve babası karar verecek ama doğal düşük olmadan kendinizin bunu yapmasını doğru bulmuyorum ben elbette dediğim gibi sizin kararınız yine. Ama şunu da söylemek istiyorum ki ülkemizde düşük hapları legal değil. Yani ilaç kullanarak düşük yapıp gebeliği sonlandıramazsiniz. Düşük hapı var elbet ama bunun satışı ülkemizde geçerli değil. Düşük yaptıran ilaç kullananlar haliyle olduğunu sanmıyorum. Bunun için tek seçenek kürtaj olmaktır. Ama bu ilk 3 ay içinde geçerli olabilmektedir. Eğer 18 yaş üstü iseniz kendi onayınız ile kürtaj geçerli olur. Ama 18 yaş ustuyseniz anne babanızın onayı gerekir.

Kürtaj hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz diye düşünerek aşağıdaki linki paylaşmak istedim. "Yasal yönleriyle kürtaj ve kürtaj hakkında bilinmesi gerekenler" yazımızı aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Geri