Eskiyen demliklerden saksı nasıl yapılır?

Eskiyen demliklerden saksı nasıl yapılır?
Bahar geldi balkon ve bahçeler için ummalı çalışmalar başladı.Bahçe ve balkon dekorasyonunun vazgeçilmez parçasıdır saksılar.İçinde harika rengarenk çiçekler yetiştirerek ortama cıvıltılı ve huzur veren bir ortam hazırlar.
Balkon ve bahçeleriniz için ekstra para harcamadan saksılar yerleştirmek istermisniz?

Biz Türk milleti olarak sürekli çay tüketiriz bu tüketimden ötürü demliklerimiz zamanla kalın kireç tabasıyla kaplanır bazen temizlenemez ve hoş bir görüntü oluşturmaz.Bu yüzden belli aralıklarla deforma olan demliklerimizi değişiriz.Şimdi kullanamadığınız ve çöpe atmaya hazırladığınız demliklerinizi balkon ve bahçelerinizde dekorasyon amaçlı kullanabilirsiniz.

caydanlik-saksi-yapimi.jpgEvet sevgili hanımlar demliklerinize hiç bir müdahale gerekmeden saksı olarak kullanabilirsiniz.Lakin demliklerinizin dış yüzeyinde her hangi bir deformasyon var ise ;bunları kapatmak adına bir adet metale duyarlı yapıştırıcı ve üzerine yapıştırmak için kağıt seçeneklerini, fotoğrafları tercih edebilirsiniz.
 

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Valla çok dekoratif duruyorlar harika bir fikir.Bundan sonra eskiyen demliklerimi atmıycam bu şekilde değerlendiricem .
 

Ecem ;)

Aktif Üye
Üye
balkon ve bahçelerde böyle otantik aksesuar kullanmaya bayılıyorum.Hem eski eşyalar değerleniyor hemde alana farklı bir görünüm kazandırıyor.Bende eski demlik ve tencerelerimi hep saksı olarak değerlendiririm .Gerçekten çok yaratıcı fikirler.
 
Üst