Hamileliğin ilk günlerinde neler hissedilir bu hamilelik mi ne diyorsunuz ?

A

Acaba ???

Forum Okuru
Hamileliğin ilk günlerinde neler hissedilir bu hamilelik mi ne diyorsunuz ?
Arkadaşlar merhaba dışarıdan okumaktan sıkıldım ve üye oldum. Sonuçta şimdilik sadece okuyorum ama belli bir hamilelik sürecine girersem sormam da gerekebilir, iyi oldu yanı :)
Konuya gelecek olursak, bilindiği üzere adetten önce ve sonra risksiz dönemler. Eşim de böyle düşündüğü için bazen adetten önce korunmasız ilişkiye giriyoruz. Her zaman değil. Fakat bu defa adetten sonraki ikinci gün de bu şekilde yaşadık. Ben internetten araştırdım ve kimi çok dusuk bir ihtimal olduğunu kimi de sperm hücrelerinin ve rahmin bu donem daha işlevsel olduğunu yazmış. Sürekli bu konuları okuduğumdan mi bilmiyorum ama adetin dışında tuhaf seyler yasıyorum. Bulantı namına birşey yok. Ama sanki kaşıklarımdan bir takım ufak calışmalar var gibi hissediyorum. Hafif ama cannyakmaya agrilar kanallarımdan birşeyler yuvarlaniyormuscasina bir his falan :) akıntım da var ama akıntı sorunum oldu olası var olduğu icin farklı hissettirmedi. Gaz sancısı ve içimdeki o değişik agrilari ayıracak kadar hissediyorum farklılığı. İlk defa bunları adetten öncesi dışında yasıyorum. Eşim olsa üzülmem diyor ama bazı durumlardan dolayı kafası karışık. Su an tam anlamıyla çocuk istediğine emin değilim yanı. Ama ben sanırım çok istiyorum. Uç sene oldu evleneli çünkü :) onun da Bebek sahibi olacağımızı ogrendiginde cok heyecanlanıp mutlunolacagina inanıyorum. Siz ne diyorsunuz hamileliğin ilk günlerinde insan böyle mi hisseder ? Henüz sadece 3 gün geçti. Söyle iki hafta geçse de test alıp rahatlasam :) şimdiden tesekkurler..

Hoş geldin :D Ayyy yavaş bir soluklan yahu tamam anladık çok heyecanlısın bebiş istiyorsun. İnşallahta en kısa zaman da olur bebişin . Hee şimdi gelelim sorularına bak canımcım risksiz dönem diye bir şey yok her zaman hamile kalabilirsiniz. Takvim yöntemine güvenme . Takvim yöntemi hesaplayıcılar öngürülü zamanlama verir. Yani yumurtlamayı kesin olarak saptayamazsın . Düzensiz ovülasyon diye bir durum var aman dikkat ! Bebiş istiyonmu istemiyonmu bende senden pek emin olamadım ama şayet düşünmüyorsan etkili bir doğum kontrol yöntemi kullan. Diğer bir ayrıntıyada değineyim . Sperm rahimde 3-5 gün yaşıyor yumurta ise 12- 24 saat . Yani yumurtlamadan önce ilişkiye girersen hamile kalırsın . Son olarak adet dönemin geçerse test yaparsın böyle belirtiyle felan hamilelik kesin anlaşılmaz. Allah gönlüne göre versin canımcım

Hoş geldin :D Ayyy yavaş bir soluklan yahu tamam anladık çok heyecanlısın bebiş istiyorsun. İnşallahta en kısa zaman da olur bebişin . Hee şimdi gelelim sorularına bak canımcım risksiz dönem diye bir şey yok her zaman hamile kalabilirsiniz. Takvim yöntemine güvenme . Takvim yöntemi hesaplayıcılar öngürülü zamanlama verir. Yani yumurtlamayı kesin olarak saptayamazsın . Düzensiz ovülasyon diye bir durum var aman dikkat ! Bebiş istiyonmu istemiyonmu bende senden pek emin olamadım ama şayet düşünmüyorsan etkili bir doğum kontrol yöntemi kullan. Diğer bir ayrıntıyada değineyim . Sperm rahimde 3-5 gün yaşıyor yumurta ise 12- 24 saat . Yani yumurtlamadan önce ilişkiye girersen hamile kalırsın . Son olarak adet dönemin geçerse test yaparsın böyle belirtiyle felan hamilelik kesin anlaşılmaz. Allah gönlüne göre versin canımcım
Ayy canimcim merhaba ya aslında bi değişiğim çünkü hiç hadi çocuk yapalım diye konuşmadık. Ben de hem sağlığım hem de çıtı piti bir anne olma gayesiyle evlendiğimde aldığım on onbes kiloyu verme peşindeyim öyle planlıyordum yani yine Allah’ın bileceği iş de ekim gibi falan eşime teklif etmeyi düşünüyordum o teklif etmemiş olursa :) sadece bu yaşadığımızdan sonra olabileceği ihtimali doğrultusunda yaşadığım hislerle beraber “ayy böyle planlamamıştım ama olursa da ne güzel olur” demeye ve heyecanlanmaya başladım ama olmazsa da ekim gibi düşünüyorum dediğim gibi ama olmasını da çok istiyorum ya ☺️ Eğer su an hamileliğim başladıysa basım üstüne kısacası çok tesekkurler

Ben 9 aylık evlıyım eşimle maddi sıkıntılardan dolayı korunuyorduk 2ay önce korunmayı bıraktık bu ay adetım gecıktı test yaptım cıkmadı daha öncekı aydada gecıkmem yaşamıştım bana yardımcı olur musunuz?

Merhaba, adet gecikmesi sadece gebelikten dolayı gecikmez. Bir çok faktör adet gecikmesine neden olabilir. Gecikmeden sonra idrar testi yaptıysanız hatalı sonuç alma ihtimalide var. Durumunuzdan emin olmak adına hcg testi yapın. Sonuç negatifte pozitifte olursa bir kadın doğum uzmanına görünün.

Geri