Hamilelik Belirtileri İlk Hafta Nasıl Anlaşılır bu belirtilere göre hamilemiyim

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Hamilelik Belirtileri İlk Hafta Nasıl Anlaşılır bu belirtilere göre hamilemiyim
Hamilelik nasıl anlaşılır ? Ben hamilemiyim? Bu, gebe kalmaya çalışanlar ve planlanmamış gebelik yaşamaktan endişe edenler için sıkça sorulan bir sorudur . Bazı belirtiler yaşıyor olabilirsiniz ve hamilelik bulguları olup olmadıklarını merak ediyor olabilirsiniz . Belirtilerinizin gebelikle ilişkili olup olmadığını belirlemek zor olabilir. Gebelik,gebelik belirtileri,gebeliğin erken belirtileri,en erken gebelik belirtileri,hamilelik,hamilelik belirtileri,en erken hamilelik belirtileri ile ilgili tüm detaylı bilgileri makalemizin devamın da bulabilirsiniz.


Erken Gebelik Belirtileri


hamilelik-nasil-anlasilir-jpg.85306Erken gebelik belirtileri nelerdir?
Gebelik belirtileri kadından kadına ve gebelikten gebeliğe değişir; Bununla birlikte, en önemli gebelik belirtilerinden biri, menstruasyon döngüsünün gecikmeli ya da kaçırılmış olmasıdır. Her belirtinin gebelikten başka bir şeyle ilişkili olabilmesi nedeniyle gebelik belirtilerini anlamak önemlidir. Birincisi gebeliğin ilk belirtilerinin kadından kadına değişmesidir.İkincisi , her semptomun her gebelik sırasında görülmediğidir.


erken-gebelik-belirtileri-bunlardir-jpg.85309


Adet olmadım gebelik testimde negatif hamilemiyim ?

Hamile olup olmadığınızı öğrenmenin tek yolu, döneminiz geçtiğinde gebelik testi yapmaktır . Gecikmeyle birlikte gebelik testi yaptınız ve test sonucunuz negatif . Bunun nedeni rahim ve hormonal kaynaklı bir durumdan yada gebeliğin geç oluşmasından ötürü olmasıdır. Vücudunuz henüz yeterli gebelik hormonu üretmiyorsa, negatif bir gebelik testi sonucunu elde edebilirsiniz. Birkaç gün daha bekleyin ve tekrar test yapın..

Aşağıda, en sık görülen gebelik belirtileri belirtilerinin bir listesi bulunmaktadır. Cinsel yönden aktifseniz ve aşağıdaki semptomlardan herhangi biriyle karşılaştıysanız, hamilelik testi yaptırmanız önemlidir.

İmplantasyon Kanaması

İmplantasyon kanaması en eski gebelik belirtilerinden biri olabilir. Gebe kaldıktan yaklaşık 6-12 gün sonra, embriyo kendisini uterus duvarına yerleştirir. Bazı kadınlar, kramplar lekelenme yaşayacaklardır.


Menstrüasyonda Gecikme var hamilemiyim

Gecikmiş menstruasyon, bir kadının hamilelik testi yapmasına neden olan en yaygın gebelik belirtisidir..
Not: Aşırı kilo alma / kaybı, yorgunluk, hormonal sorunlar, gerginlik, stres, doğum kontrol hapı almayı bırakma veya emzirmek gecikmeye neden olabilir.

Gögüslerin şişmesi karıncalanmasıhamilelik-nasil-anlasilir-gogus-sismesi-jpg.85307Şişen ve hassaslaşan gögüsler gebeliğin belirtilerinden dir. Gebeliğin ilk haftalarında bu komplikasyonlar gelişir.
Not: Hormonal dengesizlik, doğum kontrol hapları, yaklaşmakta olan menstrüasyon göğüslerinizin şişmesine nedne olabilir.

Yorgunluk

Yorgun veya daha fazla halsizlik hissetmek, doğumdan sonraki ilk haftaya kadar başlayabilen bir gebelik belirtisidir.

Not: Stres, tükenme, depresyon, yaygın soğuk algınlığı veya grip diğer hastalıklar da sizi yorgun hissetmenize veya yorgun düşebilmenize neden olabilir.

Bulantı

Bu bilinen gebelik belirtisi genellikle gebelikten 2-8 hafta sonra ortaya çıkar. Bazı kadınlar sabah bulantılarını yaşamaz.Diğerleri gebeliklerinin çoğunda mide bulantısı hissedeceklerdir.

Not: Gıda zehirlenmesi, stres veya diğer mide rahatsızlıkları da kusmaya neden olabilir.

Sırt ağrısı:

Alt sırt ağrısı, hamilelikte erken ortaya çıkan bir belirti olabilir

Not: Adet gelişimi, stres, diğer sırt problemleri bel ağrısına neden olabilir.

Baş ağrısı:

Vücudundaki hormonların ani yükselmesi gebeliğin başlarında baş ağrısı geçirmenize neden olabilir.

Not: Kafein yoksunluğu, yaklaşmakta olan menstruasyon, göz yorgunluğu veya diğer rahatsızlıklar kronik baş ağrısı kaynaklı olabilir.
bu-belirtilere-goe-hamilemiyim-jpg.85308


Sık idrara çıkma

Gebeliğin ilk haftaları tuvaleti sık ziyaret edebilirsiniz. Sık idrara çıkma gebelik septomlarından dır.
Not: Üriner sistem enfeksiyonu, diyabet, sıvı alımının artması sık idrara çıkmanın nedeni olabilir.

Potansiyel bir gebelikle ilgili olabilecek her semptom için gebelikten başka potansiyel bir alternatif açıklama vardır . Gördüğünüz gibi, gebelik belirtilerinin her biri diğer sebeplerle açıklanabilir. Hamilelik semptomları yaşıyorsanız öncelikle hcg testi yapın ve sonuca göre hekime görünün..


Aşeriyorum Hamilemiyim?


Bu belirtilere göre hamilemiyim ?

Sizler için yukarıda yazdığımız belirtiler ile hamile olduğunuzu anlamamış olabilirsiniz. Lütfen bu konumuz üzerinden bizlere, daha önce olmayan ama şimdilerde olan durumlarınızı belirtilerinizi sorular halinde bizlere yöneltiniz. Bizler de sizleri doğru şekilde yönlendirerek " hamilemiyim " sorularınızın cevaplarını vermeye çalışalım.
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
M

murat halime

Forum Okuru
adetime 11 gün var canım erik istiyor yemek kokusundan midem bulanıyor kasıklarımda ağrı var sizce hamilemiyim
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Bu kadar erken gebelik belirtisi olmaz. Gebelik belirtileri gebeliğin 4-5. haftası başlar. Mensiniz de en az 3 günlük gecikme olursa gebelik testi yapın. (Psikolojik olarak belirtileri yaşıyorsunuz)
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba , gebelik belirtileri kişiden kişiye değişir. En erken gebelik belirtisi beklenen menste gecikme olmasıdır. Akabinde gebeliğin 4. haftası belirtiler başlar. Her bayan belirti yaşayacak diye bir kural da yok..
 
N

nuran n

Forum Okuru
iyi günler geçen ayın altısında adet olmuştum hala adet olmadım. evde test yaptım hiç bir şey çıkmadı sebebi nedir?
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, Evde yapılan idrar dan gebelik testleri hatalı sonuç verebiliyor + Her mens gecikmesi gebelik kaynaklı değildir. Mevsim dönüşleri,stres,homonal,rahim kaynaklı bir sorun vs gecikmeye neden olabilir. Bir kaç gün için de mensiniz gerçekleşmez ise HCG testi yaptırın net sonucu alırsınız.
 
I

ımplante

Forum Okuru
slm ben 11 gün önce birliktelik yaşadım birliktelikten 8 gün sonra sanırım adet oldum ama yerleşme kanamasından şüpheleniyorum.kanama 7 gün sürdü ve yoğundu üstüne görme olabilirmi?
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, yerleşme kanaması mens kanaması gibi yoğun olmaz. Yerleşme kanaması bir kaç damladan ibaret olup bir kaç gün sürmektedir. Sizin normal mensiniz gerçekleşmiş. Dolaysıyla gebe olmadığınızı belirtebiliriz. Gebelik kuşkunuz için test yapabilirsiniz..
 
S

snnmmm

Forum Okuru
Merhaba. Ben erkek arkadaşımla yumurtlama döneminde sürtünme yoluyla bi birliktelik yaşadım, sonrasında olması gereken zamanda normal adet oldum. Ama internetten araştırdığım kadarıyla hamilelikte adet olan varmış. Adet bittikten 1 hafta sonra gebelik testi aldım ve sonuç negatif. Doktora gittim, hamilelikle ilgili değil, kasık ağrımdan dolayı ultrasonla baktı ama hamile olsam görürdü diye düşünüyorum. Ama alt karnım 20 gündür şiş ve şişlik inmediği için ben stres yapmaya devam ediyorum. Alt karnımın şişliği stresten midir? Göğüs uçlarımda dokununca acıyor. Rahatlamaya ihtiyacım var.
 

Benzer Konular


Üst