*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Hamilelik Belirtileri İlk Hafta Nasıl Anlaşılır

HAMİLELİK BELİRTİLERİ İLK HAFTA NASIL ANLAŞILIR

Hamilelik Belirtileri İlk Hafta Nelerdir ? Erken gebelik belirtileri ve hamileliğin kesin belirtileri ve daha fazlası Melekler Forum'da sizleri bekliyor...

İNCELE >>>> ERKEN GEBELİK BELİRTİLERİ

Çiftler evlendikten bir süre sonra evlat sahibi olmak isterler. bazı çiftler isteklerine kısa sürede kavuşurken bazılarıda tedavi ile hatta bazen bebek için yıllarca beklemek zorunda kalırlar.
Bebek sahibi olmaya karar verdikten hemen sonra kadınlar yumurtlama günlerini ve refl tarihlerini düzenli olarak takip etmek zorundadır.
Hamileliğin en belirgin ilk belirtilerinden biride adet tarihinin gecikmesiolayıdır. Kan ve idrar testi ile yapılan tetkikler sonucunda hamile kaldığını öğrendikten kısa bir süre sonra gebelik belirtilerini yaşamaya başlarsınız. Hamilelik ilk önce kasık ağrısı ile ortaya çıkıyor. Ne zaman başlıyor ne zaman ortaya çıkıyor 7 günde hamilelik olur mu annedeki değişiklikler neler oluyor sizlere bunları detaylandırarak anlatacağız.

Gebelikte 1. hafta belirtileri Hamilemiyim ?

hamilelik belirtileri mide bulantısı.jpg

Evet hanımlar gebelikle ilgili mutlaka incelemeniz gereken linkler aşağıda yer almakta. Mutlaka ziyaret edin !

Hamileliğin ilk hafta günleri belirtileri nelerdir?

Hamileliğin ilk belirtileri nelerdir ? En erken gebelik belirtileri

Hamilelik Belirtileri İlk Hafta Nasıl Anlaşılır? Bu belirtilere göre hamile miyim ?

Hamilemiyim diyenler dikkatlice okuyalım lütfen .Şu an hamilelikte ilk haftasını yaşayan anne adayları için gebelikte ilk hafta belirtileri, oluşan değişiklikler hakkında detaylı bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Hemen hemen bütün kadınlarda burada yazılan belirtiler üç aşağı beş yukarı olarak belirecektir. Artık sizde hangi belirtiler oluyor bilemiyoruz ama şüpheleriniz olur ise gebelik ile alakalı konumuzdan bizlere sorularınızı her türlü iletebilir ve anında cevaplar alabilirsiniz.
Bir kadının gebe kalışını gösteren belirtiler 3 gruba ayrılır. Bu hamilelik belirtileri şu şekildedir:
i'm pregnant yaşasın hamileyim.jpg

a) Şüpheli belirtiler,
b) Olası Belirtiler,
c) Kesin belirtiler,

Bize gebelik teşhisinde yardımcı olan bu belirtilerin bir kısmı hiçbir test uygulamaksızın kadının hissettiği belirtilerdir.
Bir kısmı, ise testler ve doktor tarafından saptanır. Şüpheli ve olası belirtiler dediğimiz belirtiler, hekime gebelik teşhisinde yardımcı olur, fakat bunlar yüzde yüz güvenilir işaretler olarak değerlendirilemezler. Çünkü gebelik dışı bazı klinik tablolar da bu belirtilerin bir veya birkaçını verebilir. Birkaç belirtiyi bir arada görmedikçe gebelik teşhisinde kesin konuşmamak, bir süre daha beklemek daha doğru bir davranıştır.

Çünkü gerçeğe dayanmayan bir teşhis çoğu zaman kadında ruhsal gerilim ve çöküntü yaratabilir. Bu nedenle kadının, son adet kanaması tarihi dâhil, verdiği bilgiler ve Kadın Doğum Uzmanı’nın muayenesi diğer testlerle beraber değerlendirilmelidir. Erken gebeliklerin tanısı karın bölgesi fazla yağlı kimselerde ve muayenede kendini” sıkmadan rahat durmayan hastalarda oldukça güçtür.

İlk 10 Günde Ortaya Çıkan Gebelik Belirtileri Nelerdir ?

7 günde hamilelik belirtileri belli olur mu.jpg

İlk hafta hamilelik belirtileri: Hamilemiyim Gebelik nasıl anlaşılır, gebeliğin belirtileri nelerdir?
Bulantı ve kusma: Hamileliğin ilk haftasından itibaren görülmeye başlayan tipik hamilelik belirtisidir. Gebelerin pek çoğu, gebelik başlangıcında ilk haftalarda sabahları bulantıdan şikayetçi olurlar. Bulantının sabah hasta uyandığında görülmesi günün ilerleyen saatleri içinde azalarak kaybolması, gebeliğin tipik erken bulgularmdandır. Bazı kadınlarda bulantı dışında kusma veya kusacakmış gibi olma yakınmaları sıktır. Kusma bulantının adet kanaması gecikmesiyle beraber görüldüğü vakalar ilk önce gebeliği düşündürür.
Vajinal akıntı artışı – Döl yolu akıntısında artış: Vajinal akıntının artması da hamilelik belirtilerinden ilk hafta görülen işaretlerden biridir. Gebeliğin oluşmasıyla beraber hormonsal değişimlere bağlı olarak döl yolu akıntısında artış olur ve bütün gebelik süresince devam eder. Bazı gebelerde, gebeliğin son aylarında bu akıntı oldukça rahatsız verici boyutlara ulaşır. Akıntı şikâyetçi olmayan doğurgan çağdaki bir kadında adet kanaması gecikmesiyle beraber, ani bir akıntı artışı da bize gebeliği düşündürür.
Gebeliğin 1. hafta belirtileri hamilemiyim.jpg

Adet kanamasının gecikmesi: Eğer adet döngüsü gebe kaldığınız ilk haftaya tekabül ettiyse, bu da ilk hafta görülen hamilelik belirtisi olacaktır. 28-30 gün gibi düzgün aralıklarla adet gören genç bir kadında adet kanamasının gelmemesi bize ilk önce gebeliği düşündürür. Ancak unutmamalı ki, bazı enfeksiyon hastalıkları, kansızlık, iklim ve çevre, hatta meslek değişiklikleri, gebelik korkusu, psişik (ruhsal) gerilim ve ruh hastalıkları da çoğu zaman adet kanamasının gecikmesine neden olabilir. Bazı kadınlarda ise “üste görme” adı verilen olaya rastlanılır. Kadın gebe olduğu halde, adetlerine uyan zaman aralıklarında, aybaşı kanamasına benzer kanamalar görülebilir.

Diğer ilk hafta hamilelik belirtileri Hamile Miyim ?

Memelerde dolgunluk hissi: Gebeliğin oluşmasıyla birlikte değişen hormonsal denge ile bağlantılı olarak kadında memelerde dolgunluk, hassasiyet, acı hissi oluşur. Fakat birçok kadında adet öncesi, günlerde de aynı belirtilerin daha hafif olarak görüldüğü unutulmamalıdır. Gebeliğin gelişmesiyle birlikte ikinci aydan itibaren memelerde büyüme görülmesi olağandır. Meme başını çevreleyen koyu renkli bölgenin rengi daha da koyulaşır ve çapı genişler. Gebelik öncesi pembe renkli olan meme başı da gebeliğin ilerlemesiyle koyulaşır ve çapı genişler. Gebelik öncesi pembe renkli olan meme başının da gebeliğin ilerlemesiyle renginin koyulaştığı dikkati çeker.

EN ERKEN GEBELİK BELİRTİLERİ BUNLARDIR

Ayrıca meme başı çevresinde yer alan ufak tepecikler hormonsal değişim sonucu daha belirginleşirler. Gebeliğin son üç ayında memelerin daha da büyümesi sonucu memelerin derisinin gerildiğini ve üzerinde yer yer çizgilerin meydana geldiği, yüzeysel damarların deri altında daha da belirginleştiği pek çok gebede görülebilir. Meme değişiklikleri, ilk gebelikte gebelik teşhisi için önem taşıyabilir.
1 Haftalık gebelik belli olur mu ? : Gebelik başlangıcı bile var ise sizlerin bhcg testi yaparak bunu bilmeniz mümkün dür bir hafta bir den daha fazla haftalık bebek te olsa kesin olarak hamileliğinizin ortaya çıkması için beta hcg testi yaptırmanız gerekiyor. Sonuç olarak 1 haftalık hamilelik nasıl anlaşılırsorunuzun da cevabını bhcg testi verecektir. Eğer idrar testi ile gebelik bakacak iseniz lütfen regl üzerinden bir kaç gün geçtikten sonra sabah test yapınız.
Gebeliğin olduğunu gösteren ilk hafta belirtiler nelerdir.jpg

Hamilemiyim Hamilelik yüzden nasıl anlaşılır ? sorularını zaman zaman alıyoruz arkadaşlarım. Yüzünüzde kanlanma canlanma deri parlaması gibi durumlar nadir olsa da görünür. Ama siz en iyisi bhcg testi yaparak anlayın gebeliğinizi :)

7 GÜNDE GEBELİK BELİRTİLERİ ORTAYA ÇIKAR MI

HAMİLELİĞİN EN BELİRGİN BELİRTİLERİ İÇİN ERKEN GEBELİK BELİRTİLERİ KONUMUZA BAKMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ. AYRICA TÜM HAMİLELİKLE İLGİLİ BELİRTİLER İÇİN GEBELİKKATEGORİMİZE BAKABİLİRSİNİZ.

Hamilelik belirtileri akıntı 7 günde hamilelik belirtileri en erken hamilelik belirtileri ne zaman ortaya çıkar hamilelik belirtileri hamilelik belirtileri kasık ağrısı 1 haftalık hamilelik nasıl anlaşılır 1 haftalık gebelik belli olurmu hamilelikte mide bulantısı kaçıncı haftada başlar gibi sorularınızın olduğunu en iyi biz biliyoruz. 2007 yılından beridir kurduğumuz Melekler Mekanı FORUM bölümünde özellikle sizlere Gebelik konularında uzmanlarımızın doğru ve gerçek dönüşleri ile yardımcı oluyoruz. Sorularınız, aklınıza takılan hamilemiyim her hangi bir gebelik konusu olur ise lütfen çekinmeden bizlere yazın hemen değerlendirerek doktor öncesinde yapmanız gerekenleri sizlere iletelim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
merhabalar bir sorum olacak size kız arkadaşımla ben 22.07.2018 tarihinde birlikte olduk bana bugün hamile olduğu söyledi ve şunuda belirtmek isterim ki adeti 20.07.2018 tarihinde bitti bittikten 2 gün sonra birlikte ıkduk sizce böyle bir şey mümkün mü? yardımcı olursanız sevinirim..

16 şubatta adet gördm 19 unda btti şu an adetim 2 gün gecikmiş durumda ve mide bulantısı yaşıyorum özellikle uyandığımda bulantı ve kusma hissi oluyor bu kadar erken belirti olabilir mi?

merhaba ben martın 13 de adet oldum bıdaha olmadım dun gece işerken vajınam acıdı az geldı koyu ısedım enfeksıyondan dolayı olabılr dıye dusunuyorum ama ara sıra gaz cıkartıyorum bu ay 4 gun adetım gecıktı aaa hamıle olabılırmıyım karnım 7 sınde sısmeye basladı ben adet olcm ondandır dıe dusunmustum 13unde gectı lutfen cvp verın

Ben birbuçuk ay önce bir ilişkiye girdim ve test yaptım negatif çıktı 7-8 gün adet gördüm ilişkiye girdikten 2 hafta sonra ve 3 gün önce yine test yaptım ama paikolojik olarak rahat olamadığım için bugün yine yaptım negatif çıktı ama karnımda sislik var ve gögüşlerim büyüdü bu aralar adet olmam lazım ki düzenli değil zaten hamile olup olmadığımı merak ediyorum yardımcı olabilirmisiniz erkek arkadaşım öyle bişey olamaz diyor ..

Ben 6 haftalık hamileyim beklemediğimiz bişeydi 1 kızım var onda bu kadar ağrı hissetmemiştim bu hamileliğimde adet belirtilerinin hepsini yaşadım adet olucağımdan çok emindim 8 gün geçti bahar sendromu olabilir diye düşünüyordum test yapınca şok oldum herşeyin hayırlısı doğru zaman şimdiymiş demekki allah isteyen herkese nasip etsin kasık ağrım çok oldu sırtım ağrıdı dişlerimi yıkarken aşırı kanadı suratımda sivilcelenme oldu benim akıntım hiç olmadı halada yok aşırı bacak çekilmelerim oldu yatınca geçiyodu ayağa kalkınca başlıyodu belim ağrıdan kopuyodu halada ağrıyo ağzımda hiç tat yok dilim bembeyazdı aklıma gelen bunlar

iyi akşamlar ya ben ayın üçünde erkek arkadaşimla bişey yaşadık ve 1ay olacak işte ki 1aydır bulantsı gögüste şişme ağri var karnımda kasık tarafında şişmeye başladı test yaptım ama negatif çikti belirtiler devam ediyo ama ne yapmam lazım lütfen bana bilgi verin hamilemiyim mi? Teşekürler...

Yani su evlilik disi birlikteliklere gerekten cok kiziyorum.. Ve okudum erkek arkdsmla diosunuz nekdr ayip Esim demek varken hem edep acisindan hemde ser en son derece yakisiksiz bi durum.. Ama goruorumki kimse pisman dil acaba hamilemiyim acaba.. Ya oleyse ne deisicek?????

Geri