Haşlanmış pirinç suyunun cilde faydaları

Haşlanmış pirinç suyunun cilde faydaları
Bu konu; haşlanmış pirinç suyunun cilde faydası hakkında bilgi vermektedir


Her zaman doğal yöntemleri kullanarak güzelliğimizi korumaktan yanayım meleklerim. Çünkü doğal yöntemlerin yan etkisini yaşamayız ve kimyasallar olmadığı için güvenerek kullanabiliriz. Doğanın sunduğu nimetlerden faydalanarak birçok reçete yazabiliriz. Sizlere bu konumuzda hep elimizin altında olan ama kıymetini bilmediğimiz bir fikir sunacağız, denenmiş ev yapımı maskelerimize bir yenisini daha ekleyelim:tik:Pirinç: Dengeli düzeyde bir kalorisi olan ve yararları saymakla bitmeyen bir besin. Böbreklerdeki taşları düşürmeyi sağlar, kan basıncını düzenler, şeker hastalığına ve hastalarına iyi gelir.
Cildede bir çok yararı vardır: Güzelleştirir, parlaklık sağlar. Ve asıl formül mucize pirincin suyunda. Hani o pilav yapmadan önce pirinci ıslatırsınız sonra da o suyunu dökersiniz ya işte bu formülü öğrendikten sonra asla atmayacak ve dökmeyeceksiniz o suyu.
Islattığınız pirincin rengi beyaz gibi karışık bir sudur değil mi O suyu bi cam kaseye koyun ve dibine o tüm beyazlıkların çökmesini bekleyin. Beyazlıklar dibine ine dursun ve siz sonra suyu üstten dikkatle alttaki beyazlıklarında dökülmemesini sağlayarak suyu dökün. Ve kalan dipteki beyazlıklar tam bir krem kıvamındadır. Bu kıvamı cildinize sürün. Cildiniz bu suyu emecektir. Bir 10 dakika beklesin. Ve sonra yıkayın.
Cildiniz beyaz ve yumuşak parlak olur. Haftada 3 kere yapabilirsiniz. En güzel sonuç için haftada 3 kere yapmak idealdir.
 
Üst