Kışlık Közlenmiş Biber Dolaba Nasıl Konur?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Kışlık Közlenmiş Biber Dolaba Nasıl Konur?
közlenmiş biber hazırlama, kışlık közlenmiş biber nasıl hazırlanır, biber dolaba nasıl konmalı

Evet hanımlar kışlık hazırlıklar devam ediyor mu? Bizim evde hemen hemen bitti sayılır. Aklımda daha birkaç şey daha koymak istediğim malze var aslında onlarıda hallettimmi tamamdır:)

Bu sene buzluğa biber koyarken farklı bir metot denedim. Genelde biberleri buzluğa koymadan önce kızartırız ve üstümüz başımız ocak perişan oluyor. İşte bu devrede benim uyguladığım yöntem devreye giriyor;

kozlenmis biber.jpg

Hiçbiryer batmadan biberlerinizi buzluğa şimdi sizlere anlatacağım yolu izleyerek koyabiliyorsunuz.

Öncelikle yeşil yada kırmızı biberlerini yıkayıp temizleyip saplarını kopartın. Daha sonra geniş bir kabın içine alarak(ben zeytinyağı ile yaptım) bir güzel yağ ile harmanlayın.

Yağ ile harmanladığınız biberleri yağlı kağıdın serili olduğu fırın tepsisine yerleştirip yaklaşık 200 derece fırında üstleri ölene kadar közleyin. Çıkardığınızda bu işin ne kadar pratik ve lezzetli olduğunu kendi gözlerinizle göreceksiniz;) Soğuyan biberlerinizi buzdolabı poşetine havasına alarak koyup saklayabilirsiniz.
Melekler Mekanı.Com olarak kolaylıklar dileriz.

Geri