Kitaplardan Aldığım Notlar

Kimi sevsem, onun hep uzakta bir sevdiği vardı, unutamadığı ilk aşkı ya da onu terk edip giden sevgilisi... Kimi derinden sevsem, o da bir başkasını derinden hatırlardı. Öylesine çok sevdim ki onları, başkalarına duydukları sevgiyi anlatmalarını, sessizce, içim acıyla kanayarak dinledim. Beni yitirmekten hiç korkmadılar: çünkü onlara göre fazla iyiydim;bu yüzden ilk anda vazgeçilebilirdi benden.

Cezmi Ersöz / Ah Ahhhh

Anlayış, başkalarının görüşünü kabul etmemiz gerektiği demek değildir. Sadece onu anlamaya çalışmaya hazır olduğumuz demektir. Herkesin, bizimkilere uymayan, kendileri için geçerli olan kendi deneyimleri olduğunu kabul etmedikçe, bunu yapamayız. Herkesin dünyayı bizim gibi görmesini bekleyemeyiz. Gerçek anlayış, ancak kendi dışımıza çıkabildiğimiz ve nesnelerin öteki insanlara nasıl göründüğünü anlamaya çalıştığımız zaman gelecektir. (LEO BUSCAGLIA - Sevgi için doğmak )

" Birazdan SEN geleceksin ve...diLsiz kalacak tüm dünya... Herkes bildigi tüm diLLeri unutacak. ...

Dünyanin günesten kopmadan önceki haLindeki sessizLik kaplayacak her yeri...." ! !!

Birazdan SEN GeLeceksin..!!!; yasanan sevinc, dünyadaki her seyi o kadar yetersiz birakacak ki ölümü özLeyecek herkes.
Dünyayla tanismadan , sözle tanismadan önce, herkese vaat edilen mükemmeL ölümü. ....

CEZMI ERSÖZ " HIC BIRSEY SENDEN ESKI DEGIL " ADLI KITABINDAN.....

"saatin kendisi mekan, yürüyüşü zaman, ayarı insandır.. bu da gösterir ki zaman ve mekan insanla mevcuttur!"

Ahmet Hamdi Tanpınar- Saatleri Ayarlama Enstitüsü

Acı, her duygudan daha ağır olmalıydı ki, şimdi sevgi değil sadece acı vardı.

Sabah, uyuyakalmış çocukla uyuyakalamamış annesinin üzerine doğarken farketti kadın: Asıl acının çekilen acı değil de sevilenin çektiği acıyı bilmek demek olduğunu...

İsimle Ateş Arasında \ Nazan Bekiroğlu

Son düzenleme:
Geri