Mangalda sucuk yapmanın püf noktaları nelerdir?

İ

İsimsiz_

Forum Okuru
Mangalda sucuk yapmanın püf noktaları nelerdir?

Mangalda sucuk yapmanın püf noktaları melek kadınlar kulübü mangal sucuk yapımı forum'da.​

Arkadaşlar bir hafta sonra üç günlük Palandöken e gitmeyi düşünüyoruz da mangal sucuk filan aldık bizim araç biraz geniş mangal filan herşey var gittiğimiz yerde çok para harcamayiz biz. Mangalda sucuk yapmanın püf noktaları neler? Karda sucuk mangalı ilk kez deneyeceğiz. Bu konuda nasıl bir tarif verirsiniz.

images (14).jpeg

Of beee tam da kışın ortasındayız karın üstüne gideceksin mangalı koyacaksın yaylalardaki sucuklardan baya ezerek ateşe gösterip çekerek yapacaksın.

Bana göre Sucuk yapmanın püf noktası şunlar:

1. Sucuk yağlı olacak
  2. Sucuğu iyice ezeceksin.
  3. kesinlikle kurutmayacaksın.
  4. Kesinlikle yakmayacaksın.
  5. Ekmeğin arasında yiyeceksin
:D:D kızlar valla billa canım çekti beeee hatta koktu :D:D

Merhabalar
Sucuk ekmek hem de kar üstünde harika valla. Mangalda sucuk keyfi daha ne istenir ki? Mangalda sucuk yapmanın püf noktaları nelerdir? Mangalda sucuk yaparken ateşi çok harlı olmamalı yoksa sucuklari yakarsınız. Ateş biraz durgun olmalı. Sucukları çok sık olmadan ızgaraya aralıklı dizin. Bir tarafı pismeden diğer tarafına çevirmeyin. Pişerken ekmeğinizi de sucuğun yağlarına banabilirsiniz. Sucuk pişer pismez ekmek arasına alıp hızlı bir şekilde yemelisiniz ki yağı donmasin. Sıcak sıcak yenmeli yani. Yanına domates biber de kozlerseniz tadından yenmez valla. Deneyin görün.

Dilerseniz bu kadar mangal seviyorsanız aşağıdaki linki de inceleyin derim. "Mangal yakmayı sevenlere sağlıklı et pişirmek için püf noktaları" mutlaka inceleyin.

Of beee tam da kışın ortasındayız karın üstüne gideceksin mangalı koyacaksın yaylalardaki sucuklardan baya ezerek ateşe gösterip çekerek yapacaksın.

Bana göre Sucuk yapmanın püf noktası şunlar:

1. Sucuk yağlı olacak
  2. Sucuğu iyice ezeceksin.
  3. kesinlikle kurutmayacaksın.
  4. Kesinlikle yakmayacaksın.
  5. Ekmeğin arasında yiyeceksin
:D:D kızlar valla billa canım çekti beeee hatta koktu :D:D
Selam kız benim komşular yaptılar kapı önünde mangal karın üstünde

Bebeğim o kadar zamanım yok gelemiyom ki gelen giden misafir eşşek sıpaları evdeler iş yapan yok yardımcı olan yok napim :) Acil durumlara bakıyorum yapacak bişi yok hakkını helal et :)

Geri