Şeker kilo yapar mı şekeri ne kadar kullanmalıyız?

• Konbuyu başlatan Tipitip99
  • Başlangıç tarihi
T

Tipitip99

Forum Okuru
Şeker kilo yapar mı şekeri ne kadar kullanmalıyız?

Şeker kilo yaparmı melek kadınlar kulübü şeker kilo aldırır mı forum'da.​

Arkadaşlar bir soru sormak istiyorum ben bu son 2 yılda çok kilo aldım sanıyorum bunun sebebi şeker tuz oranına dikkat etmememden kaynaklanıyor. Özellikle çayı çok severim ve şekersiz kesinlikle içemem buna nasıl bir çare bulabilirim bilemiyorum şeker ciddi oranda kilo yapar mı şeker kilo aldırır mı? sizce yani az miktarda şeker atsam kilo verir miyim?

Merhabalar
Bu soru ile ilgili şunu söylemek isterim ki şekerin azı da çoğu da maalesef kilo yapan cinsten aynı zamanda tuz un ya bunlar sağlıksız ve kilo yapan maddeler. Şekerden ne kadar uzak durabiliyorsanız durmanızı tavsiye ederim çünkü her türlü hastalığın sebebi şeker tuz ve un.

Şeker kilo yapar mı evet yukarıda dediğim gibi azı da çoğu da maalesef kilo yapar tercih edebiliyorsanız esmer şeker kullanmanızı tavsiye ederim ya da tatlandırıcılar var doktorunuza danışarak bu tatlandırıcılardan kullanmanızı tavsiye ederim çay içerken. Siz çayı şekerli içiyorsunuz ama bu şeker insülin salgısını etkilemesi sebebiyle hem kilo olarak hem de insülin miktarını 3 katına çıkarmaktadır onun için kesinlikle şekeri çıkarmanız gerekiyor hayatınızdan.

Sık sorulan sorulardan birisi de karpuzun kilo yapıp yapmadığıdır dilerseniz aşağıdaki yazımızdan "karpuz kilo yapar mı diyenlere işte cevabı"

Geri