Yoğurdum tutmadı ne yapabilirim acaba değerlendirmek için?

M

Mltmsfht

Forum Okuru
Yoğurdum tutmadı ne yapabilirim acaba değerlendirmek için?

Yoğurt tutmazsa ne yapmak gerekir melek kadınlar kulübü yoğurt tutmayınca ne yapılır forumda.​

Kızlar bugün yaptığım yoğurt tutmadı ne yapabilirim bu arada ikinci kez yoğurt yapıyorum. Yoğurt tutmazsa ne yapmak gerekir? O kadar para verdim çöpe atmak istemiyorum. Acaba tutmayan yoğurt yeniden yoğurt olur mu? Yoğurt yapmanın incelikleri nelerdir? Çok iyi taş gibi yoğurt nasıl yapılır ben de güzel lezzetli ve taş gibi yoğurt yapmak istiyorum. Acaba beceremiyor muyum ben yoğurt makineleri var onlardan mi alsam?

Merhabalar
Elbette daha ikinci kez yapmanız bu yoğurdu hemen pes etmeyin. Yoğurt yapmanın bazı incelikleri var bu incelikleri bilirsiniz siz de kolayca ve lezzetli yoğurtlar yapabilirsiniz tabii ki. Ayrıca yaptığınız yoğurtlar o kadar beğenilecek ki yoğurt makinesi almanıza da hiç de gerek yok. Yoğurt tutmazsa ne yapmak gerekir? Tutmayan yoğurdunuz da hemen temiz bir tülbentin içine koyarak süzdürebilir lor peyniri elde edebilirsiniz bu peynirli böreğinizde pogaçanız da kullanarak telafi edebilirsiniz aynı zamanda artan lor peyniri olursa buzluğa atabilirsin. Ve süzdürdüğünüz yoğurdun suyunu da mutlaka degerlendirin. Taş gibi ev yoğurdu yapmadın inceliklerinden birisi sütü güzelce kaynatıp ılımaya bırakmak anladığını sütü mayalama ya hazır olduğunu en küçük parmağınızı Sude koyarak parmağınızı ne çok yakacak ne de çok soğuk olacak kadar ılık olmalı. Hatta bunun için termometrede kullanabilirsiniz. Yine ev yoğurdunu 2 yemek kaşığı kadar bir kaseye koyup sıcak sütten yoğurdun içine ekleyerek yoğurdu biraz ılık yapın ılıyan yoğurdu ağlayan sütün dize karıştırarak ilave edin mi ağzını kapatıp üstünü örtüp bekleyin 4-5 saat sonra yoğurdunuz hazır. Ben yoğurdu plastikten ziyade cam kavanozlara almak mayalıyorum hem tek kullanımlık oluyor hem de daha sağlıklı. Yoğurt suyunun faydaları da saymakla bitmez. "Yoğurt suyunun faydaları nelerdir" aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Geri