Adet gecikmesi ne anlama geliyor

• Konbuyu başlatan Yeni
  • Başlangıç tarihi
Y

Yeni

Forum Okuru
Adet gecikmesi ne anlama geliyor
Selam. 15.12.2018 tarihinde adet olmalıydım amma gecikdi ayın 20si 2 kez test yapdım neqativ çıkdı, ayın 31 i tekrar test yapdım o da neqativ. Şimdi 08.01.2019 hala adet olmadım. Bu kadar gecikme normalmi?

Her adet gecikmesinin anlamı gebelikle ilgili olmayabiliyor. Bunun altın da yatan farklı sağlık sorunları olabiliyor. Bunlardan kısaca bahsedecek olursak, polikistik over sendromu, tiroid sorunları, doğum kontrol hapları, stres, psikolojik etkenler, mevsim geçişleri, aşırı kilo yada obezite durumları gibi etkenleri sayibiliriz. Bununla ilgili gerekli sağlık testlerinden geçtikten sonra adet gecikmenizin altın da yatan etkenler daha net bir şekil de uzman doktorunuz tarafından size bildirilecek ve bununla ilgili tedavi yöntemleri sağlanacaktır.

Selam. 15.12.2018 tarihinde adet olmalıydım amma gecikdi ayın 20si 2 kez test yapdım neqativ çıkdı, ayın 31 i tekrar test yapdım o da neqativ. Şimdi 08.01.2019 hala adet olmadım. Bu kadar gecikme normalmi?

Adet gecikmesi sonrası uygulamış olduğunuz testler negatif sonuç vermiş. Her adet gecikmesi gebelik kaynaklı değildir. Bir çok faktör adet gecikmesine neden olabilir. Altta yatan nedende ancak jinekolojik muayene ve hormon tetkitleri ile anlaşılabilir. Bu durumda bir kadın doğum uzmanına görünmenizde fayda var..

Geri