merhaba bir yakınlaşma yaşadım boşalma oldu 2 saat sonra elle yuttum midem bulanmadı ishal olmadım ama adetim 3 gün geçti ilaç yutmama rağmen hamile kalırmıyım???

Merhaba, ertesi gün hapı ile ilgili benzeri sorular da hep belirtiyoruz. Ella hap gebelikten % 100 korumaz. Güvenirliği %85-90 dır yani hamile kalma olasılığı vardır. İlaç hormon bazlı olduğun dan gecikmeye neden olabilir. Gebelikte söz konusu olabilir. Bu durum da gebelik testi yapmanız faydanıza olacaktır.

Merhaba, 1 ay içersinde 2 kez elle kullandım. Şuan adet olmuyorum. Test yaptım negatif çıktı. Kan testi yapamıyorum maalesef. Evli değilim. Yardımcı olur musunuz bu gecikme normal mi. Çok Fazla pelvis ağrım var

Merhaba, ella hap kullanıp hamile kalmak mümkün. Çünkü gebelikten % 100 korumuyor güvenirliği %85-90 . Ella hap kullanıp gebe kaldığını belirtenler var. Bir ayda bir den fazla ella hap kullanmanız hormonları bozarak adet gecikmesine neden olabilir. Gebelik testiniz negatif çıkmış bu durum da gecikmeniz gebelik kaynaklı değil ilaç gecikmeye neden olmuştur. Bir kaç gün için de mensiniz gerçekleşmez ise hekime görünüp muayene olun.

Ertesi gün ilacını vaktinde kullandım adetim 19 gün gecikti adet gecikmemin 13. Günaydın nde test yaptım negatif çıktı adet ağrılarım gbi bel karın ağrım var göğüslerimde ağrıo adette de bu ağrılar oluyor hamilelik dönemlerindede yaptığım idrar testinin yanlış olma ihtimali var mıdır

Sorunuzu anlaşılır yazarmısınız ? Hamilelik dönemi yazmışsınız günaydın yazmışsınız .. Adetiniz kaç gün gecikti gecikmenin kaçıncı günü test yaptınız ?

İyi akşamlar. Erkek arkadaşımla sürtünmeli ve korunmasız ilişkimiz oldu . Ertesi gün hemen ella aldım. Adetime 5 gün vardı. 1 şubatta olmam gerekiyordu. Olmadım. 3. gün bugün hala bekliyorum.Belim ve dizlerim ağrıyo akıntım da var normal renkte. Acaba adetime yakın zamanda içtim diye mi bu kadar erteledi?

Merhaba, gecikmeniz muhtemelen ilaç kaynaklı gebe olduğunuzu düşünmüyorum. Ella hormon bazlı ilaç olduğu için gecikmelere neden olabilir. Bir kaç gün için de mensiniz gerçekleşmez ise tedbiren yine de gebelik testi yapın.

merhaba. 4 aralıkta ella hapı kullanmak zorunda kaldım hemen 1.5 saat içinde içtim. ve 3 gün gecikme ile 25 aralıkta regl oldum 11 gün sürdü. regldan sonra yinede gidip kan verdim hcg 0.216 çıktı bu ay neredeyse bir haftalık gecikme var hala regl olmadım bu ella hapından olabilir mi?

Merhaba, adet gecikmesinin bir çok nedeni var. Hormon tetkitleri ve muayene olmadan gecikmenin nedeni anlaşılmaz. Ertesi gün hapı ve streste gecikmeye neden olabilir. Bu arada hcg değeriniz gebelik lehine değil.

Geri