Evlenip Boşanmış Erkekle Evlilik

Sevgili minna seninle durumumuz çok çok benziyor.bende cok pişmanım kimseyi dinlemedigim icin.2 senelik evliyim.eşim 37 ben 25 yaşındayım.esimin 14 yasinda kizi var.Hep para koparmaya çalışıyor bizden.annesi desen nafakaya zam istiyor dava actı.kizi her animizda yanimizda.esimle şakalasamiyoruz.el ele tutusamiyoruz.defalarca biz uyurken odamiza girdi.bizi izlerken buldum.onsuz biyere gitme lüksümüz yok.bayram gezmelerimizde her bayram mutlaka bizimle.eşim iyi bir insan ama ne yazıkki ondan ve evliligimizdende sogumaya basladım.cünkü ona göre hicbir sorun yok ortada.8 aylık bir bebegim var o olmasa aklimi kacirirdim.esimle bu konulari konusmaya calistigimda bilerek,kabullenerek geldin diyor ve kestirip atıyor.kimse böyle bir hata yapmasın.hicbirsey önceden göründügü gibi olmuyor.şimdi bir uykudan uyanmış gibiyim ve kendime inanamıyorum."Nasıl yaptım ben bu hatayı"?

Canım seni benden iyi kimse anlayamaz.Sakın öfkeyle kalkıp zararla oturma,öfkene sakın yenilme şöyle düşünmeye çalış;farz et ki bu senin ikinci evliliğin birde ilk evliliğinden bir kızın yada oğlun var şimdi o çocuk üzülmesin diye kocandan biraz ilgiyi kısarsın ister istemez.Sanırım bizim kocalar da bu mantıkta o üzülmesin o incinmesin aman o iyi yaşasın ben yaşamasam da olur,tabi bu durumda onunla birlikte sende 2.sınıf insan kategorisine düşüyorsun,bu da seni öfkelendiriyor.Biz çocuğun gelip gittiği hafta birbirimize giriyoruz neden böyle oluyor anlamıyorum o gittikten bir kaç gün sonra normale dönüyoruz.Şuan gül gibi geçiniyoruz ama bu hafta yada önümüzdeki hafta geldiğinde kesin yine bir birimize gireceğiz bu böyle sürüp gidecek ta ki kız evlenip yuvasını kurana kadar..o zamana kadar da sürer mi sürmez mi Allah bilir.2 gün önce akşam saat 11 de kızı aradı bizde tam sohbet ediyorduk bu sene kızın kursu yüzünden tatile gidemeyeceğiz diye bari 2 gün bir yerlere mi kaçsak falan muhabbeti yapıyorduk paramız yok falan durumların da benim ki sonra kız aradı sohbet muhabbet kakara kikiri derken şöyle bir konuşma oldu aralarında kocam bakarız falan demeye başladı kırmızımı istiyorsun falan kız bişey istiyor ben hemen uzaklaştım ordan odaya çamaşır toplamaya gittim elimde olmadan kendimi şişirmeye başladım ben gezemiycem bunların istekleri yüzünden hep böyle kalıcam ezik gibi her isteğim böyle red edilecek salakmıyım ben falan demeye başladım içimden sonra derin derin nefes aldım ve amaaaannn ben ne yapıyorum kendime ya dedim ne hali varsa görsün bu devran hep böyle sürmez dedim gün gelir benim de güzel günlerim olur sabret bi bakalım dedim kendi kendime mevlam ne eylerse güzel eyler dedim inşallah öyle olur.sende sabret Merve güzel günler çok uzakta değildir umarım.Sevgiler.

Ben eşimden 6 ay kadar önce boşandım.kendi hayatımı düzene koydukan sonra her normal insan gibi hayatımı biri ile birleştirmek istiyorum.Merakım bayanların karşılaştıkları sorunlar neler olabilir ona göre karşı tarafın gözün den izlemek.Benimde 10-16 yaşlarında iki kızım var.Anneleri ile kalıyorlar. Yazılanlarınızı Tekteker okudum işiniz zor.Çok büyük siyaset gerektiren işler tabiri tam buysa.Onun için gözüm baya korktu.Allah hepinize sabır versin.

öncelikle yuva yıkanın yuvası olmaz.anlattıklarınızdan eski eş eski kocasının kaynanası gibi olmuş yeni gelinde kızı Allah bildiği gibi yapsın böyle insanları

Merhaba bende 1 yil once bosanmis bir erkekle birlikteyim 2 oglu var yaklasik 6 aydir birlikteyiz ailem duysa biliyorum kesinlikle izin vermzler aramizda 10 yas var ne yapmam gerek bilmiyorum ayrilmak istemiyorum evlilik konusuda hic gecmiyor aramizda bazen kuyumcunun onunden gecerken yuzuk muhabbeti aciliyor o kadar ne dusunuyor bilmiyorum ben ne istiyorum onuda bilmiyorum ama artik bende evlenmek istiyorum ayrica cok cimri yemek icmek tatil degil hediye cicek pahali seyler mesela ona gore degil bir cantaya nasil 1000 tl verirsin diyo ailecekte uyusmuyoruz yasam tarzimiz cok farkli biliyorum cok mutsuz olucam ama ayrilamiyorum cocuklar geldiginde o hafta tam bir kabus oluyor kendi evim var ama onunla kaliyorum cocuklar geldiginde gitme diyor bu sefer cocuklar bizimle niye kaliyor diye sorup duruyorlar bizi yakinlastirmaya calisiyor sanirim ama cocuklar kucuk olsada garibine gidiyor bu durum onlar gidince her sey normale donuyor sorun eski karisiyla konusuyor ama nefret ediyor dogru olduguna emin degilim ama onu aldattigini soyledi o yuzden ayrilmislar sonra kendini kadinlara vermis ilk ciddi iliskisi benim ilk zamanlar da bir kac bisey yakaladim bir cok uygunsuz sey duydum igrenc seyler ama birlikteyken o kadar iyiyizki ayrilamiyorum cikmazdayim gecen haftada cocuklarin agzindan bi adam ismi duydu annelerinin sevgilisiymis facebooktan aramis adami falan bilgisayarinda gordum cok kiskandim yine cocuklara sordu falan niye kurcaliyosun dedim sanirim hic bir zaman tam anlamiyla siyrilamiyorlar benim ailemde bosandi hala babam anneme sevgilisi olmasina ramen icince mesaj atiyo falan derdim cok buyuk keske hic baslamasaydim bitirmek daha zor

Mrb arkadaşlar bende boşanmış biriyle konuşuyorum ama 5 sene olmuş bosanali eski esiyle aralarında ilişki durumu olmamış çocuğu yok ama ben aileme soyleyemiyirim nedense korkuyorum ne diycekler diye benim ne yapmam gerek yardımcı olurmusunuz bana

Mrb arkadaşlar bende boşanmış biriyle konuşuyorum ama 5 sene olmuş bosanali eski esiyle aralarında ilişki durumu olmamış çocuğu yok ama ben aileme soyleyemiyirim nedense korkuyorum ne diycekler diye benim ne yapmam gerek yardımcı olurmusunuz bana

şimdi çocuk yoksa problem de yok diyeceğim ama diyemiyorum bu sefer de eski eşine de böyle yaparmıydı onuda böyle severmiydi onada böyle bakarmıydı onun yemekleri mi güzel benimkiler mi diye bir sürü şeyle boğuşursun ömrünün boyunca.ailen de büyük ihtimalle aynı şeyleri söyleyip seni vaz geçirmeye çalışacaklardır.ama kararlıysan ailenin karşısınada dim dik durup onlara(konuyu anlatarak) bunu göstermen gerekiyor

Ben de 2 yıl evlilik yaşayıp boşanmış biriyle birlikteyim. Boşanmış biriyle olmayı hiç hayal etmiyordum. Kendim nişanlanıp ayrıldığım için insanlar önyargılı oluyorlardı. Ben de birilerinin tavsiyesi ile boşanmış da olsa onunla tanıştım. Dünya görüşümüz, anlayışlarımız uyuyor benim bir erkekten beklediğim şeyler onda var. Ama gel gör ki onun boşanmış olması kafamı kurcalıyor. Ona aşık olduğumdan emin değilim ama bir çok konuda anlaşıyoruz. Birlikte bir ömür geçirilebilecek biri diye düşünüyorum. Benden 8 yaş büyük, ailem de kararı bana bırakıyor ama ben ne yapacağımı bilemiyorum. :(

merhaba aranıza yeni katıldım benimde seninkine çok benzer bir problemim var. ben bi kere nişanlandım ayrıldım o da evlendi 3 ay sürmüş evliliği eski eşinden kaynaklanmış eski esi almanyada kendisi oraya gitmiş boşanınca geri dönmüş. akrabalar ve bu 3 ayda eşi hamile kalmış şimdi bir oğlu varmış fakat hiç görmemiş çocuğunu. 3 yıl kadar bir zaman olmuş ve bu sırada hiç konuşmamışlar çocuk iyi biri anlaşıyoruz da fakat geçmişini sorun eder oldum geçmişe dair içinde birşeylerin kalmadığını söylüyor. yaşça aramızda 1 yaş var beni sevdiğini söylüyor ailem sorun etmiyor karar bana kalmış onu sevdiğimden de emin değilim ne yapmam gerek bilmiyorum :((((((

merhaba bunu kaç kişi okur bilmiyorum. ama o kadar canım sıkkın ki en azından okuyan birileri olursa bunları yaparken dikkat etsin. eşimin ikinci evliliğiyim, tabiki benim de ikinci evliliğim. onunda benim de birer kızı var. onun kızı annesinde kalıyor, benim ki bende. tam yıldır eşimle görüşüyorduk ama iki ay önce evlendik. eski eşinden dolayı sürekli bana karşı tehdid vardı. ne yollarımı kesmediği kaldı ne de etmediği hakaret kaldı. ama her defasında sustum ve hiç bir şey yapmadım. bir kaç defasında ise beni darp etmeye kalktı. ama eşimde bende işlerimizden dolayı oturduğumuz yerde tanınıyoruz bundan dolayı da şikayet etmedim. şimdi ise evlenmemize rağmen halen eşime gecenin yarısında mesaj atmaya olup olmayacak şekilde sorular sormaya devam ediyor. diyeceksiniz ki kızı var arada tabiki olacak ama bu sorular tamamen kendi ile alakalı bundan dolayı da kavga ediyoruz. çocuğu ile alakalı olsa hiç bir şey demeyeceğim çünkü aralarındaki ortak pay da o. ama bu kadın sürekli rahatsızlık vermek ve huzur bozmak için elinden geleni yapıyor. bozuyor da.... ama ne olur sa olsun. her zaman haklı olan da o oluyor. hee tabi bir de nafaka vermesininin yanı sıra ki bu neredeyse bir asgari ücret çocuğun evin bütün ihtiyaçlarını karşılıyor. sizce ben ne yapıyorum... susuyorum... yakında içime ata ata ne olurum onu da bilmiyorum. herkese hak ettiği değeri verin yoksa sizin değeriniz düşüyor, tıpkı bende olduğu gibi....

Geri