Kürtajdan sonra hamile kalanlar...

Ben de 1 yıl önce trafik kazası geçirmiştim aracım takla atmış arabanın parçası karnıma saplanmıştı kürtaj oldum ve şuan 9 haftalık hamileyim allah herkese bu güzel mutluluğu yaşatsın allah herkese bir evlat nasip etsin...
amiin, rabbim siz ve bebeğinizi sevdiklerinize bağışlasın, uzun sağlıklı ömür versin inş. ALLAHIM EN HAYIRLI VE SAGLIKLI , İÇİNDE ALLAH KORKUSU VE SEVGİSİ OLAN EVLATLAR NASİP EYLESİN HEPİMİZE İNŞ.

Bende 2gün önce kürtaj oldum bebegimm 7 haftalıktı kalbi durmuş we ilk gebeliğimdi acaba tekrar sorunsuz hamile kalırmıyım ya tekrar ayni şey olursa:(

merhaba arkadaşlar.ben 1 sene önce kendi isteğimle kürtaj oldum.ve 1 sene sonra tekrar hamile kaldım.ama bu sefer bebeğimi çok istiyordum ama alllahım nasip etmedi. 9 haftalıkken karnımda öldü kürtaj olmak zorunda kaldım.çok kötü oldum ne olur ben nsaıl sağlıklı hamıle kalçam. ne yapmam lazım artık bebek almak istiyorum kucağıma ne olur bilenler den cvb.

bende 1 hafta önce kurtaj oldum 3 aylıktı bebegim bebegimin kalp atışları durmuştu doktorlar çok kan kaybediyorum diye kurtaja aldılar şimdi düşünüyorum 2 ay sonra gene çocuk yapmayı acaba zararı olmaz dimi arkadaşlar

Moderatör tarafında düzenlendi:
kürtaj sonrası hamilelik kürtajdan sonra hamilelik kürtajdan sonra hamile kalanlar kürtaj sonrası gebe kalınırmı
Ya ne zor bi durum oldunu sölememe gerek yok sanırım her anne adayı bebeğini kaybetmekten korkar ve kaybedince çok üzülür hiç kaçınılmaz.Bende çok üzüldüm,şok yaşadım bittim bi an ama ALLAH'A sığınınca herşey geçti gönlmde.Yine umutluyum inşallah Rabbim yine vericek diye düşünüyorum ama işte size de tam burda ihtiyacım var.İlk gebeliğinde kürtaj olmuş ya da düşük yapmış meleklerim tavsiyelerinizi bekliorum vereceğinz morallere de ihtiyacm var bu anlmda.Herkesin farklı görüşü var kürtajla aynı ay hamile kalanlar var onlar korunma diyo,ne bilim 3 ay bekle diyolar.Eşim dr o hastalara 3 ay diyomş ama ben birebir yaşayanlardan tecrübelilerden fikir edinmek istiyorum.Şimdiden teşekür ederim.RABBİM kimseleri evlatlarıyla imtihan etmesin,kimsenin yuvasını çocuksuz bırakmasın diyorum

merhaba arkadaşlar.ben 1 sene önce kendi isteğimle kürtaj oldum.ve 1 sene sonra tekrar hamile kaldım.ama bu sefer bebeğimi çok istiyordum ama alllahım nasip etmedi. 9 haftalıkken karnımda öldü kürtaj olmak zorunda kaldım.çok kötü oldum ne olur ben nsaıl sağlıklı hamıle kalçam. ne yapmam lazım artık bebek almak istiyorum kucağıma ne olur bilenler den cvb.
canım benim çok geçmiş olsun bundan 5 ay önce benimde 9 haftalık bebeğimin kalbi durmuş bende kürtaj oldum ama korkma genelde bu şekilde ölen bebekler anne karnında özürlü olan bebeklermiş kendi kendini öldürüyolarmış sana hiç kimse garanti veremez ama sen ilk aylarına çok dikkat et sıkıntı üzüntü stres yapma şimdi bende düşünüyorum ama aklıma kötü bişey getirmek istemiyorum allah yardımcımız olsun sağlıklı bebekler dünyaya getirmek nasip etsiin rabbim

canım benim çok geçmiş olsun bundan 5 ay önce benimde 9 haftalık bebeğimin kalbi durmuş bende kürtaj oldum ama korkma genelde bu şekilde ölen bebekler anne karnında özürlü olan bebeklermiş kendi kendini öldürüyolarmış sana hiç kimse garanti veremez ama sen ilk aylarına çok dikkat et sıkıntı üzüntü stres yapma şimdi bende düşünüyorum ama aklıma kötü bişey getirmek istemiyorum allah yardımcımız olsun sağlıklı bebekler dünyaya getirmek nasip etsiin rabbim

merhaba bende yeni kurtaj oldum ayın 11 inde iki aylık hamile olmama ragman bebegim 5 veya 6 haftalık gözukuyodu ve hiç bir zaman kalp atışı alamadılarlekelenmelerle gittim hastaneye yalnız kanımdaki bhgcde duşmeye başlayınca kürtaj dediler yalnız benim kurtajdan sonra 5 inci gunumde belim aşırı derecede agrımaya başladı ve hafif lekelenmem kasıklarımdada rahatsızlık var kurtajdan sonra beim gibi olan varsa bilgi almak isterim haa bu arada benim ilk bebeyimde duşuk olmuştu doktarlar bana 6 ay yapma dediler ve ben 2 ay sonra hamile kaldım kızm oldu şimdi 4 yaşına tekrar bir bebek istedim oda kurtaj dediler fakat ilk kurtajımda böyle belim felan agrımamıştı endişelenmeye başladım acaba normalmi bu arkadaşlar lutfen yaşayan varsa paylaşmak isterim :)

Bende 1 ay önce(27.12.2013) aynı şekilde kürtaj oldum malesef.
9 haftalık hamileydim benimde kanamayla başladı ve b Hcg değerim düşüyordu kürtaj yaptılar ve bir hafta sonra bel ağrısı başladı aynı zamanda kasık ağrısıda.Doktoruma sordum bunun normal olduğunu söyledi,şimdi geçti.

Geri