Temiz Ev Kadını Nasıl Olunur?

mikrofiber bezlerim vardı parex ten aldım 3 tane birini ocal için ayırdım sirkeyi bugün denicem.

bende çalışan bir bayan olarak akşam önce mutfaktan başlarım hertarafı siler toplarım tabakları yerlerine yerleştiririm daha sonra banyo tuvaleti yıkarım 2 kişi olduğum için misafir odasına girmioruz sadece toz alırım,oturma odasını toplarım öyle yatarım sabah yine oturma odasını tozlarını alırım yatak odasını toplar öyle çıkarım heran misafir gelcekmiş gibi hafta sonu genel temizlik yaparım ayda bir perdeleri yıkarım camları silerim halıları yıkamaya veriyorum .bende de detarjan hastalığı vardır muhakkak herakşam heryere domestos ve yer silme ilacıyla temizlerim eşim çok kızar yerimde durmuyorum die ama neyapım temiz olsun heryer:)
evim toplu düzenli temizolunca mutlu oluyorum. çalışan bi bayan olarak seni tebrik ediyorum ayda bi cam silmek konusunda. ben 3 ayda bi siliyorum çünkü 5 inci katta oturuyorum çok yüksek ve camlarım çok uzun camdan inene kadar hatim indircem nerdeyse. bu güne kadar hiç yardımcı almadım hamileliğimde belki kendi evimi temizlemekten haz alıyorum

çarşamba günü canım sıklıdı karşı komşum arkadaşımı aradım bana gel canım sıklıdı dedim. tamam dedi o gelinceye kadar evin heryerini topladım bulaşıklarımı boşalttım yerleştirdim. tozları aldım süpürüm sildim banyoyu temizledim. salonun bi duvarında leke varda geçen uzayın duvar silme deterjanını almıştım beze döktüm bi silim dedim baktım çok güzel yaptı iki dakkada salonun tüm duvarlarını siliverdim.

- - - Updated - - -

bazen çoştukça çoşasım geliyo

ya maşşallah hanımlar çok maharetlisiniz...bende düzenli ve tertipli olmayı çok seviyorum.dağınıklığa tahammülüm yok.psikolojim düzgünse herşey zamanında olur psikolojim kötüyse hiç bir şeye elimi sürmek istemem ama yinede düzenli tutarım evimi.çok aşırı titizlik hastalığım yok ama temizimdir.atalarımız boşa dememişler evini temiz tut misafir gelir,vücudunu temiz tut azrail gelir diye...

Temizlik Ögretilmez insanin icinde olur.

selam arkadaslar , cok güzel bir sayfaymis burasi. ben ufakca bu konu hakkinda birsey söylemek istiyorum. benim annem cok daginik bir insandi bana temizlik namina hic bir sey ögretmedi.. komsular evi temizlerdi .. ben 9- 10 yaslarinda evi temizlemeye basladim ancak aklim erdi.. ama okadar daginiktiki hem zaten boyum bile mutfaktaki musluga zor yetisiyordu üstüm sirilsiklam oluyodu benim yapacagim temizlik ne kadar olurdu yaptigim o temizlikde bi ise yaramiyordu... ama artik cok sükür evlendim kendi evim kendi kuralim var.. basta cok fark ettim bu eksikligimi.. nevresimler kac günde bir yikanmali bilmezdim ince temizlik nekadar arayla yapilmali bilmezdim hepsini kendim ögrendim .. demem o ki insanin icinde olacak ozaman evide tertemiz olur.. iyi sohbetler. allaha emanet olun .

Geri