Zevk suyuyla hamile kalınır mı ? Hamile isem bunu nasıl anlayabilirim işte cevaplar

Zevk suyuyla hamile kalınır mı ? Hamile isem bunu nasıl anlayabilirim işte cevaplar
ZEVK SUYU SUYUNDAN HAMİLE KALINIR MI
Zevk suyundan hamilelik belirtileri hamile kalınırmı zevk suyu nedin tüm ayrıntılar Melekler Forum'da sizlerle...


Zevk suyuyla hamilelik olur mıu ?Cinsel deneyimi olmayan gençler tarafın dan ,sayfamıza sıklıkla zevk suyuyla hamile kalınırmı diye sorular gelmekte. Bizde zevk suyuyla hamile kalınırmı sorusuna açıklama getirmek için bu konuy hazırlama gereği duyduk..

Sevgilimle sürtünmye yoluyla ilişkiye girdim , zevk suyu vajinama değdi hamile kalırmıyım, nişanlımla sürtünme yoluyla ilşkiye girdim elim zevk suyuna değdi sonra elimi vajinama sürdüm hamile kalırmıyım , sayfamıza sıklıkla gelen sorular..

Sürtünme , erkeğin cinsel organının vajina içine girmeden temas etme şeklidir. Tam bir birleşme olmayan bu birliktelik esnasın da erkekten zevk suyu gelebilmektedir. Bu zevk suyu yani prostat sıvısı nadir de olsa sperm hücresi içerebilmektedir. Vajina ağzına yada içine temaz olduğu taktirde düşük ihtimal de olsa gebelik söz konusu olabilmekte.. Fakat belirttiğimiz gibi çok düşük ihtimal.

Genellikle öğrenciler ve nişanlı çiftler tarafın dan tercih edilen bu ilişki şekli korunmasız birliktelikler de çok düşük ihtimal de olsa gebeliğe yol açabilmektedir. Bu yüzden İlişki esnasın da uygun bir korunma yöntemin tercih edilmesi gerektiğini vurgulayalımBu tür bir riske girmek istemeyen çiftler için en doğru ve güvenilir yöntem ise prezervatif bir diğer adıyla da kondom kullanılmalıdır.

Zevk suyuyla hamile kalınırmı sorusuna detaylı ayrıntıları yazımızın devamın da bulabilirsiniz .Öncesi , sayfamıza sıklıkla yöneltilen ; Elbise Ve Çamaşır Varken Birliktelik De Hamile Kalınır mı? Adlı konumuzu da incelemenizi öneriyoruz..


zevk suyuyla hamile kalınır mı hamile kalanlar.jpg


Zevk suyunun yani prostat salgısının döllenmedeki önemi nedir?

Kadının vajinası asidik yapıdadır. Zevk suyu spermlerin vajinadaki asidik ortamda zarar görmesini önler. Bunu ortamı alkali hale getirerek sağlar. İlk önce meniyi pıhtılaştırarak, cinsel ilişkiden sonra kadının üreme sisteminde tutunmasını sağlayıcı etkisi vardır. Fakat bu sırada spermlerin oldukça kısıtlı hareketleri vardır. Bundan sonra menideki pıhtılaşmayı eriterek, spermlerin daha hareketli hale gelmesini sağlar.

Zevk suyu hamile kalınmasını sağlar mı?

Cinsel boşalmadan önce erkeğin penisinden gelen prostat salgısı halk arasındaki adıyla zevk suyu içinde az miktarda olsa sperm bulunduracağı için, kadının hamile kalma olasılığı düşük oranda da olsa vardır. Herkesin merak ettiği zevk suyu hamile bırakır mı şeklindeki soru uzmanlar tarafından olumlu şekilde yanıtlanır. Bunun engellenmesi için en doğru yol erkeğin prezervatif kullanmasıdır. Erken aşamada gelen zevk suyu yani prostat salgısı sperm barındırabilir. Bu çiftlerde istenmeyen gebeliklere, kürtaj yapılmasına neden olabilir.

Erkek cinsel organının vagina içine girmeden dışarıdan sürtünme ile temas olması şeklidir.Tam bir birleşme olmadan ve penisin vagina içine girmeden gerçekleşen ilişki sırasında , dışarıya boşalacak spermin vagina ağzı ile teması sonucu ile gebelik olabilmektedir.

Cinsel birleşme sırasında çok kısa bir süre için vajina içine penisin girmesi ile gebelik oluşur mu?
Vajina ve penisin temasının bulunduğu tüm durumlarda gebe kalma riski vardır. Eğer bu temas sırasında sperm boşalması (ejekulasyon ) oluşmuş ise gebelik ihtimali yüksektir. Bu birleşme şekli de cinsel temasla bulaşan hastalıklara karşı koruma sağlamamaktadır.
sürtünmeyle ilişki yaşadım hamile kalır mıyım.jpg

Tam bir birleşme sırasında vajina içine sperm boşalmamış ise de kadının gebe kalma ihtimali var mıdır?
Bir çok erkekte sperm boşalması olmadan önce az miktarda salgı gelebilmektedir. Erkekler genellikle bu salgıyı fark etmezler. Bu salgı sperm içerebilmektedir ve içinde olabilecek az sayıda sperm dahi bir gebelik için yeterli olmaktadır. Bu şekilde gebelik daha çok dışarıya boşalma (geri çekme) yöntemini kullanan çiftlerde olmaktadır. Geri çekme yönteminin de güvenirliliğinin düşük olmasının başlıca sebebi bu sperm boşalması (ejekülasyon) öncesi gelen sıvının sperm ihtiva etmesidir. Hamile kalma riski vardır.

Eğer kadın orgazm olmaz ise gebelik de oluşmaz mı?
Maalesef çok yanlış ve yaygın bir inanış.Orgazm ile gebe kalmanın doğrudan belirleyici bir etkisi yoktur. Orgazm olmamak gebe kalma ihtimalini ne belirgin bir şekilde azaltır ne de belirgin bir şekilde arttırır. Gebe kalmak için bazen birkaç adet sperm dahi yeterli olmaktadır. Önemli olan yumurtlamanın olması ve spermin bunu dölleme yeteneğinde olmasıdır. Adette ilişki veya adetli iken ilişki olduğunda gebelik olma olasılığı hemen hemen yoktur. Fakat hijyen açısından adette ilişki veya adetli iken ilişki tavsiye edilmemktedir.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Zevk suyuyla hamile kalınmaz deniliyor ama çok azda olsa hamlelik riski var maalesef.Tam bir birleşme olmadan ve penisin vagina içine girmeden gerçekleşen ilişki sırasında , dışarıya boşalacak spermin vagina ağzı ile teması sonucu ile gebelik olabilmektedir. Erkeğin uyarılmasıya birlikte gelen zevk suyu yani prostat sıvısı sperm hücresi barındırabilir. Bu yüzden aman gençler dikkat . İlişki esnasında korunun yoksa hamile kalabilirsiniz;)
 
N

Nupelda

Forum Okuru
Merhaba Beyza Hanım. 7 gün önce nişanlımla birlikte olduk zevk suyundan supheleniyorum hamilelik olasılığı nedir sabahtan midem bulanıyor
 

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Canım beyza hanım zevk suyuyla hamile kalma olasılığını gördüğün gibi en ince ayrıntısına kadar anlatmış. Zevk suyuyla hamile kalma olasılığı çok düşük ihtimal fakat imkansız değil. Gelelim mide bulantına 7 gün önce ilişkiye girmişsin bu kadar çabuk hamilelik belirtisi olmaz . Adetin zamanında gelmez ise sen yinede gebelik testi yap .Ben hamile olduğunu düünmüyorum;)
 
N

nasıl olur

Forum Okuru
sevgilimle üzerimde çıtçıtlı badi varken yüzeysel seviştik ıslandığımı histtim sevgilim boşalmadı hamile kalırmıyım
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Bu tür birliktelikte gebelik söz konusu olmaz.Ejakülasyon gerçekleşmemiş , zaten zevk suyuyla hamile kalma olasılığıda çok düşük. Gecikmeniz olursa tedbiren yine de test yapın.
 
M

Melisam9696

Forum Okuru
Hocam sürtünme ile ilişki yaşadım ama benim iç çamaşırım vardı erkek arkadaşımın da eşofmanı vardı yani çıplak bi temas kesinlikle olmadı boşalma da olmadı. Ama bazen onun penisine elimi atıyodum zevk suyu elime bulaşmış elimi vajinama atmış olabilirim tam emin değilim. Adetim 5 gün gecikti adet oldum ama miktarı azdı.6 gün sürdü adetim.adetten sonra düzensizlik için doktor cyclo-progynova hormon ilacı verdi tek bi tane kullandım.8 gün sonra 6 gün süren bi adet kanaması gibi bişey yaşadım miktarı da azdı. Bu durumda hamile kalma ihtimalim var mı acaba :(
 

HemşireniZ

Aktif Üye
Üye
Merhaba , beklenen adetiniz gerçekleşmiş. 6 gün sürmesi normaldir. Gecikme olmasının nedeni muhtemelen strestir. Bu tür birlikteliklede hamileik söz konusu olmaz. Çok takıntı haline getiriyorsanız gebelik testi yaparak hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.
 
M

Melisam9696

Forum Okuru
Hemşire hanım peki adetten 10 gün sonra olan kanama nedir miktarı azdı ama o da 6 gün sürdü.acaba cyclo-progynova dan bitane kullandım diye mi oldu bilmiyorum: (
 

HemşireniZ

Aktif Üye
Üye
Kullandığınız ilaç hormon bazlı ve rastgele kullanılmaması gereken bir ilaç . Kanamanızın nedeni ilaç kaynaklı olabilir. Belirttiğim gibi çok takıntı haline getiriyorsanız test yapabilirsiniz.
 
M

Melisam9696

Forum Okuru
Çok teşekkür ederim hemşire hanım.ilişkim adetimden önce gerçekleşti..peki gebelik olsaydı adet sancısı çekmezdim değil mi 6 gün sürdü.ilk iki gün çok sancılı geçti. Benim takıldığım miktarı diğer aylara göre azdı ve kırmızı-kahverengi bi kanamaydı.zaten sınav haftasıydı çok stres sinir yaptım..işte doktora göründüm ultrasonla baktı gebelik şüpheniz varmı dedi bende yok dedim.sonra ilaç verdi bu ilaçtan tek bi tane kullandım işte bi hafta sonra 6 gün süren bi kanama başladı ama o ağrısızdı hafif bi kasık ağrısı tek vardı.eğer gebelik söz konusu olmuş olsa böyle durumla karşılaşmak mümkün müdür?
 

HemşireniZ

Aktif Üye
Üye
Rica ederim . Ben gebe olmadığınızı kanamanızın ilaç kaynaklı olduğunu belirttim. Dediğim gibi bu kadar takıntı haline getirdiyseniz test yapın içiniz rahat etsin.
 

Ecem ;)

Aktif Üye
Üye
Zevk suyuyla hamile kalmak mümkün.Bende zevk suyuyla hamile kaldım. Eşim geri çekme yöntemiyle korunuyordu olacağı varsa oluyor. Bu yüzden hamilelik düşünmeyenler etkili bir doğum kontrol yöntemi uygulamalı.
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Zevk sıvısının hamile kalmada etkili olacağı bilinmelidir. Bu sıvının ilişki öncesinde gelmesi, içinde olabilecek az sayıdaki spermin kadının hamile kalmasına neden olabilir. Bunun önlenmesi için çiftlerin ilişki esnasında korunması gerekir. Zevk suyu denilen sıvı erkeklerde ejekülasyon olmadan önce salgılanan içinde sperm olmayan ya da oldukça az miktarda sperm bulunan prostat salgısıdır. Bu salgının pH değeri 7,5 değerindedir. Normalde prostat salgısı meni için önemli bir etkendir.İlişkide boşalmadan önce erkeğin organından gelen prostat salgısı halk arasındaki adıyla zevk suyu içinde az miktarda olsa sperm bulunduracağı için, kadının hamile kalma olasılığı düşük oranda da olsa vardır.Beklenen mensinizde gecikme söz konusu olursa tedbiren test yapın..
 
A

Adfgjdjfhj

Forum Okuru
Erkek arkadaşımla ilişkiye girmedik çıplakta değildik fakat baksırının üzerinden önüne dokundum o da zevk suyunun geldiğini söyledi bende ıslaklığı hissettim bundan 5-10 dakika sonra ben tuvalete gittim adetimin 2. Günüydü pedimi değiştirdim pedimi değiştirdiğim sırada pedden vajinaya zevk suyundan sperm gelmiş olabilir mi? Hamile olma ihtimalim var mı?
 
J

Jakiyy

Forum Okuru
Erkek arkadaşımla ilişkiye girmedik çıplakta değildik fakat baksırının üzerinden önüne dokundum o da zevk suyunun geldiğini söyledi bende ıslaklığı hissettim bundan 5-10 dakika sonra ben tuvalete gittim adetimin 2. Günüydü pedimi değiştirdim pedimi değiştirdiğim sırada pedden vajinaya zevk suyundan sperm gelmiş olabilir mi? Hamile olma ihtimalim var mı?
Yuhhhhh yav bu kadar cehalet olmaz u
 

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Selam sana kutsal bakire Adfgjdjfhj
İlişkiye girmediniz, Çıplakta değildiniz ELEKTRİKLERDE YOKTU muhtemelen :D Pediniz vardı . Eee bacım sen kutsal bakire falanmısın ? Zevk suyunu biliyonn amma bu şekil de hamile kalınmadığını bilmiyon öylemi :D ( O spermler petten kendini vajinaya ışınlamazsa hamile kalman korkma :D

Net cevap vereyim : Adfgjdjfhj Cevabın kaynağı bkz siz :D Dalga geçmişin , dalga geçtim ,yakın da dalga geçecekler :789:
 

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Merhaba, zevk suyuyla gebe kalma oranı düşük olsa da imkansız değil. Bu yüzden istenmeyen gebelik için birliktelik esnasın da korunmanızı öneriyorum.. Ayrıca sorunuza dair ayrıntılı bilgileri ilk sayfada görebilirsiniz..
 
Üst